МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Диспансеризация и МГ / София

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - клиники и кабинети по МГ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
destin

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 21, 2010 9:27 am    Заглавие: Диспансеризация и МГ / София Отговорете с цитат

Здравейте,
ще се радвам, ако споделите, къде в София сте се диспансеризирали, добри ли са невролозите и при нужда бързо и без проблемно ли се издават болнични листове?
Благодаря Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dragana

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 22, 2010 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здрасти,
ще ти пиша за моето искуство пак може да ти свърши работа.
Значи аз бях при др.Тотева од ИСУЛ там ми беше лекар и не е лоша като човек и да ти свърши работа за документи, за всичко което ти трабва иначе за мен прво се консултираше със доц.Даскалов каквото и да ми препише обаче я няма лятото заминава за Щатите, кое не е добре.
Сега сам при някаква од воена болница препоръчаха ми я обаче не става, май сам и първия пациент със МГ.Много е зле аз едно я питам, тя ми говори трето.
Доста добри са др.Клисурски, Доц.Даскалов и проф.Стаменова обаче те са във ИСУЛ и за диспанзеризиране не знам как да ти помогна и ас ги тръся сащо.Намерих едни координанти за център Charot или подобно обаче излиза че не работи Sad тъкмо се бях зарадвала, май си писала там, не съм сигурна.
Ето ти номер на др.Клисурски 0888448359 дано ти свърши работа.
Успех!
П.С. Пиши дали си свършила работа Very Happy
destin

МнениеПуснато на: Пон Мар 22, 2010 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Dragana,
значи Д-р Клисурски, Проф. Стаменова - не диспансеризират!
Тях посещавам ПЛАТЕНО !!!
Днес звънях в Токуда - и те не диспансеризират.
И аз започнах да си задавам въпроса -
Нужно ли е изобщо да сме диспансеризирани?
И аз бях при Д-р Тотева в Панталеймон - но вече я нама там, другите не стават както казваш ти !
Аз докато бях там и личната не ми даваше други направления за невролог. А от Панталеймон ми казаха - имаш право само на два прегледа годишно!
Като отидох 3ти път не искаха да ме приемат, трябваше да си платя прегледа !
Тогава за какво да се диспансеризираме, като може личната лекарка да ти дава направления и всеки път, ако искаш си ходиш при различен невролог !
Нещо не ми е много ясна тази система !

На мен ми трябват евентуално за болнични листове !
Very Happy
Върнете се в началото
Dragana

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 23, 2010 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеи пак
за доц.Стаменова нямам идея никой нищо не ми е казал, а за др.Клисурски и доц.Даскалов имаше инфо за център Charot че там преглеждали, обаче дали със касата са имали договор нямам идея нядавах се че ще мога да им звъна обаче нали вече не работи.
Така се оказах при неинформираната невролошка във воена болница,
която не става.
Аз съм и да си смена личния че се оказа много тъп, а од декември ми е, ужасен е: няма добър ден, казвам че имам право само на 2 прегледа од касата при диспанзеризирания невролог,а той че ти какво искаш - държание сеедно съм на пазара.Това е ние които сме обречени да ги посещаваме оказва се че ние трабва да ги търпиме сеедно на някой му харесва да е болен.
Ако намериш някой качествен невролог пиши.
pickuptheshoes

МнениеПуснато на: Съб Яну 08, 2011 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Нужна ми е информация за невролог в София, специалист, който се занимава с болни от МГ. От кого сте долволни най-много? Лично на мен ми трябва някой, който да ми назначи лечение след тимектомия. Хирурзите си свършиха работата вече, сега е време за консултация с невролог. Знам че дозата калимин е нужно да се намали, но на своя глава нищо не смея да правя. А май усещам, че са ми много старите дози от преди операцията. По принцип се консултирам на 4ти километър, където ми поставиха диагнозата(Д-р Докова ми беше лекуваща), но не съм доволна. Моля ви, ако някой има по-голям от моя 3месечен опит, да пише. Имате ли впечатления от невролозите в ИСУЛ, чела съм положителни мнения. Някой да се е консултирал при д-р Стайков в Токуда? Благодаря ви.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
danik

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Яну 08, 2011 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте, момичета;
чета и си задавам въпроса - какво търсите? Невролог, на когото наистина да разчитате при нужда или такъв, който ще ви издава болнични листове ?!? За болнични листове не е необходимо да притеснявате специалистите - ОПЛ ги издава; ако е за по-дълго време - тогава се налага ЛКК комисия и т.н.
Относно диспансеризацията - невролози от болници, лекари на частна практика, които нямат договорс НЗОК, не могат да диспансеризират.
Невроложката, при която аз се диспансеризирах, никога не е отказала преглед или консултация по телефона, независимо какво се полага от касата. Всичко е и до човека. Аз поне съм спокойна, че имам невролог, който познава състоянието ми, следи ме от години и мога да разчитам на помощ. Вярно е, че всеки път може да си вземате направление за специалист, но обикалянето при различни лекари, не е най-добрият вариант - по-добре си изберете един, но да разчитате на него. За съжаление не мога да посоча име на невролог от София. Мога да помогна за Пловдив и Пазарджик.
Лека вечер
Върнете се в началото
pickuptheshoes

МнениеПуснато на: Съб Яну 08, 2011 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти, danik! Нужна ми е консултация, а не болнични листове. Трябва ми невролог, който да се запознае със състоянието ми и съответно да назначи лечение. И аз не искам да обикалям от кабинет на кабинет, но ще го правя ако се наложи, за да не ми се случи пак да чуя следното: "Ами ще пиеш Калимин завинаги.....не се притеснявай, той не е вреден, а и нали ти действа добре.......". Това думи на лекар ли са? Нито дума за операция, нито дума за нещо което реално би работило срещу МГ. Калимина в крайна сметка не ме лекува. Аз нека си го пия завинаги, за никого не е гаранция, че ще спре лекарствата. Не ме разбирай погрешно...и аз имам невролог, тук в Благоевград, на който разчитам, когато се наложи и търся мнение от него. Думичка не е споменал за НЗОК и такси за преглед, за което съм му безкрайно благодарна. Но той самия ме изпрати в София за диагностициране, като си ми каза, че там ще се справят много по-добре, тъй като са по-големи специалисти. Аз сама трябваше да се образовам тук във форума и сама да взимам решение за операция. Благодарности на GeRiNkA i petesmit за помощта. Просто не попаднах на точния невролог, затова сега търся адекватно мнение за това как ще продължи моето лечение. Благодаря и на теб за бързите отговори. Дано има повече активни участници във форума като теб, защото май така се случва, че голям процент от взетите решения, се случват именно, защото има хора с повече опит, които не пестят време да споделят.
Върнете се в началото
danik

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Яну 09, 2011 5:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,pickuptheshoes
в понеделник ще съм в София и ще попитам колегите, които работят от дълги години с невролозите от София и Западна България. Приятелката ми работеше доскоро и в Благоевград. Така че в поноделник вечер ще пиша.
Сетих се за колежка, която се премести и работи в София - д-р Таня Каракашян - невролог е. Ще я попитам и тя къде работи.
Доскоро
Върнете се в началото
pickuptheshoes

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря предварително, danik! Ако научиш нещо, пиши, когато ти е удобно... Smile
Върнете се в началото
destin

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2011 6:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също още не съм намерила къде да се диспансеризирам в София.
Казаха ми за Доц. Чакъров - от Доверие, че бил много добър и на ТИ с тези трудни задачки като поведението при МГ.Не съм сигурна дали диспансеризира, тези дни ще звъня да се поинтересувам.
Не мога да намеря лекар, на който да имам пълно доверие и да ме познава когато отида при него, без да се налага да обяснявам всичко отначало Twisted Evil
denito1983

МнениеПуснато на: Вто Май 17, 2011 8:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За София мога да препоръчам д-р Кметска болница Свети Наум, много добър специалист и страхотен човек.
Върнете се в началото
destin

МнениеПуснато на: Вто Май 17, 2011 9:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Д-р Кметска е добра наистина, но тя с МГ не се занимава, а и с направления не приема, не може да се диспансеризираш при нея май !
А и е много заета и не може много да ти обърне внимание, чакаш доста.
Аз още не съм намерила...МОЯ Доктор Sad
denito1983

МнениеПуснато на: Вто Май 31, 2011 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм с МГ и тя ме следи и ми насочва лечение, не приема направления за преглед, но съм лежала в болницата по клинична пътека с направление.Наистина обаче много се чака, т.к. е много заетаSad
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - клиники и кабинети по МГ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети