МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
При пристъп

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sofia32

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2010 9:20 am    Заглавие: При пристъп Отговорете с цитат

Здравейте. Скоро ми се случи за първи път да получа пристъп (криза), вследстие на емоционално преживяване. Схвана ми се крака и почна неконтрулируемо да трепери, а после и почти цялото тяло и незнаех какво да направя. Едва когато се успокоих малко, затихна кризата. На другия ден отидох на преглед и ми изписаха лекарства, но искам да знам какво се прави като първа помощ в този случай. Благодаря ви.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2010 12:16 pm    Заглавие: Re: При пристъп Отговорете с цитат

sofia32 написа:
Здравейте. Скоро ми се случи за първи път да получа пристъп (криза), вследстие на емоционално преживяване. Схвана ми се крака и почна неконтрулируемо да трепери, а после и почти цялото тяло и незнаех какво да направя. Едва когато се успокоих малко, затихна кризата. На другия ден отидох на преглед и ми изписаха лекарства, но искам да знам какво се прави като първа помощ в този случай. Благодаря ви.

Винаги е плашещо, когато е за първи път, а всъщност е едно от преодолимите - просто го оставяш да си "изтече"и, без паника. Знай, че може пак да се случи, но не го очаквай задължително, НИКОГА. При стрес, при продължително застояване...Повече положителни емоции, движения, /пак/ никаква паника - задълбочаваш преживяването. Редовни масажи, разходки на чист въздух, "майната" им на лошотиите и "лошите", ти не си болен човек /колкото и да четеш тук, че има такива - винаги ги има/. Медикаментозно - ПК Мерц, миорелаксанти, но...от тях няма да усетиш, кога помагат при това. Ако тези "кризи"/защото не са кризи/ зачестяват, просто по-малко застояване, заседяване - притискаш нерви, мускули, съдове...Повече движения и все пак - консултация с невролога ти.
Когато зачестят, при мен, изчаквам да се поуспокоят, движа се и раздвижвам крайниците повечко, и те се случват по-рядко. Но никога не ги чакам, очаквам, а когато се случат, им се надсмивам и си продължавам с това, което имам за момента да върша.
Така при мене.

Забравих да спомена: когато прекаля с фасовете, тези "тръпки" зачестяват също. Wink

Последната промяна е направена от lucho на Съб Юни 04, 2011 10:12 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
sofia32

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2010 1:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти Smile
Върнете се в началото
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2010 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямаше да го кажа по-добре от lucho просто успокой топката и преди всичко останало - обаждай се на невролога си. Освен че той трябва да познава състоянието трябва и да знае кога и какви кризи и с какви дефицити получаваш. В случая ми прилича по-скоро на моментна криза спастика с тремор предизвикана от емоциите и впоследствие засилена от паниката ти. Ако беше пристъп нямаше да те пусне с дни. Лесно ще се научиш да ги различаваш и да контролираш моментните кризи. Тремор имаме 90 % от всички тук силата му винаги е функция от емоционалното състояние. Ако си изнервена и, ядосана и уморена ще го има и ще е силен. Ако се контролираш и си спокойна - няма. Спастиката също се усилва при повече умора и емоции. Треморът е единственият сиптом при мс за който няма трайно решение - за спастиката - миорелаксантите. Успех и не се нерви, както се вика нервите никой няма дати ги плати++
sofia32

МнениеПуснато на: Чет Апр 22, 2010 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много сте мили, благодаря ви!
Върнете се в началото
красимир

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 3:36 pm    Заглавие: допитване Отговорете с цитат

здравеи
аз имам подщи същиа проблем
с тррепе рене на крака
и просто искам да те попитам как се справис този пр.

благодеря
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети