МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Тежки странични ефекти при употреба на Gilenya

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2012 4:51 pm    Заглавие: Тежки странични ефекти при употреба на Gilenya Отговорете с цитат

Единственото хапче срещу множествена склероза може да бъде изтеглено от пазара. Това ще се случи ако Федералната агенция по лекарствата одобри искането на Института за безопасни медицински практики да наложи ристрикции за използването на медикамента от пациенти с МС. Причина за исканите рестрикции са тежките странични ефекти и високата токсичност, които се получават при прием на Gilenya. Страничните ефекти влючват тежки инфекции на очите, уринарния тракт, кожата и респираторните органи.Общо 68 са пациенттите с този симптоматика. При още 14 от случаите има симптоматика за нарушение на дейността на сърдечно-съдовата и чернодробната функция. симптоматиката е за синкоп, брадикардия и периферна едема.
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2012 9:03 am    Заглавие: тежки странични ефекти при употреба на Gylenia Отговорете с цитат

Ванка,аз се отказвам доброволно от това лекарство.Ще кажа като на комиците- не мога да ходя,но съм здрава,здрава съм,но не мога да ходя.Предпочитам да запазя здравето си,като чета какви странични ефекти има това лекарство,аз ще имам повече проблеми от сега.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети