МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Добри примери за работодатели на хора с МС

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Добрите работодатели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Алекс

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2012 12:10 am    Заглавие: Добри примери за работодатели на хора с МС Отговорете с цитат

Един от акцентите на Световния ден на множествената склероза тази година е възможността хората с МС да намират и да запазят своята работа.

Искаме да дадем възможност на работодателите, които осигуряват работни места за служители с множествена склероза да разкажат защо е ценно за тях да имат такива служители, какво е различното, кое е важно да се знае за болестта, за да бъде нормален и удовлетворителен работния процес и за двете страни.

Също така бихме искали да дадем възможност и на хората с множествена склероза да споделят своя добър опит като хора, които харесват своята работа и които имат пълноценни отношения със своя работодател.

Ако искате да посочите името на вашия работодател и/или фирмата, в която работите, като разкажете накратко вашия личен опит, не се колебайте да го направите.

Един от най-добрите примери за работодател, който осигурява работа за служител/и с множествена склероза ще бъде поканен да сподели своята визия на кръгла маса, организирана от МС Общество България по случай Световния ден на МС на 29 май в София.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
onopix

МнениеПуснато на: Съб Май 26, 2012 8:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеи те нося го това 4удо от около 1993 год.до около 2010 леко се забелязваше и доста 4есто ми припомняха видимия ми проблем но след това като все пове4е стана видим наи добросърде4но ме помолиха да напусна работа и така и сега работя но в всеки момент съм пътник от работата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
onopix

МнениеПуснато на: Съб Май 26, 2012 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

много невярвам на такива работодатели или пък щете вземат за други облаги било то медиини или други в тая наша Държава.Един пример на моя позната и правиха операция на щитовидната жлеза беше 2 месеца болни4ни и на следваштит ден в които отиде на работа и връ4иха предизвестието това е един пример.А сега телк иска ако работиш и се явяваш на телк медицинска бланка от работодателяти 4е ще те наеме на работа което е пълен абсурд
Върнете се в началото
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Съб Май 26, 2012 3:36 pm    Заглавие: добри примери за работодатели Отговорете с цитат

Искам да споделя,че не съм имала проблем със работодател досега.Работила съм първо с един работодател,после друг зае неговата длъжност,Работих в Център за ученическо творчество.гр.Добрич.Въпреки,че работата ми беше свързана с ученици и работодателите знаеха за болестта ми.Не искам да звучи като хвалба,но колегите учители в града ме познават.Всички в града ме знаят и никой не се е усъмнил в моите способности. Благодаря им за отношението към мен. Първия работодател беше жена,а вторият мъж.Благодарна съм за отношението им към мен.
Върнете се в началото
hidden

МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2012 4:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой български работодател не иска МС диагностицирани, дори да работят на ниво. Това е положението.

Последната промяна е направена от hidden на Пон Юли 29, 2013 6:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Вто Юли 24, 2012 3:31 pm    Заглавие: добрите работодатели Отговорете с цитат

Аз имам заболяването МС от 1994г.куцах,залитах,но чак като се явих на телк през 2009г ме освободиха от работа и то защото си показах гърба на председателя на комисията.Бях падала по стълбите в службата с главата надолу и то по гръб.Иначе работех с телково решение от 2001г.Никой не е искал да напускам работа.Направо не мога да повярвам,че,ако имаш МСне може да работиш.Работила съм с ученици и на национални състезания по билки и екология сме ходили в Кранево,в националния детски комплекс.Пак ще кажа,че целия град ме познава.Като ходех на работа,тролеите ми спираха по близо до входа на службата,защото ако ме оставяха на спирката,трябваше да вървя повече,а виждаха,че ми е трудно.Въпреки това смятам,че съм работила по-достойно от много от здравите ми колеги.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Добрите работодатели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети