МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
ПК МЕРЦ

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pet

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2011 5:00 pm    Заглавие: ПК МЕРЦ Отговорете с цитат

Здравейте!

Взимате ли ПК Мерц есента и зимата и как се чуствате от него? Подобрява ли се тонусът ви?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Darvenata_glava

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2011 10:36 pm    Заглавие: Re: ПК МЕРЦ Отговорете с цитат

pet написа:
Здравейте!

Взимате ли ПК Мерц есента и зимата и как се чуствате от него? Подобрява ли се тонусът ви?

Има цяла тема за ПК Мерц някъде във форума. Потърси я. Иначе аз го пия някои години. Други не. По 2 таблетки на ден през зимата. Това е от медикаментите дето няма как да усетиш действието им. Или поне аз не го усещам. Като че ли леко тонизира, нощем не ти се спи, леко възбужда. Това дето повишавал имунитета не съм го усетил...
Върнете се в началото
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Нед Окт 09, 2011 9:52 am    Заглавие: пк мерц Отговорете с цитат

пк мерц е за стимулиране на имунитета.Д-р Кметска препоръчва всяка година през зимния период да се пие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogoto

МнениеПуснато на: Нед Окт 09, 2011 7:58 pm    Заглавие: Re: пк мерц Отговорете с цитат

stanka61 написа:
pk merc e za stimulirane na imuniteta.D-r Kmetska preporychwa wsjaka godina prez zimnija period da se pie.

Цитирам дословно от листовката
"Viregyt-K (ПК Мерц /активно вещество-Amantadine hydrochloride/) е противовирусно лекарство, за предпазване от и лечение на инфекции на дихателните пътища причинени от грипен вирус тип А.
използва се също и за лечение на паркинсонизъм с различен произход"

Казано е няколко пъти в темата за ПК Мерц. Viregyt-K е унгарски, мисля, еквивалент и пъти по-евтин. В тоя ред на мисли не може да очаквате нито тонизиране, нито подем на имунната система.
Препоръките са да се пие когато настъпва зимата/късна есен/ и рязката промяна на температурите носи вълна от вируси на грип или рано пролет където отново се наблюдава подобно нашествие

ПП съдържанието в скобите на цитата е мое допълнение
Върнете се в началото
stanka61

МнениеПуснато на: Пон Окт 10, 2011 8:16 am    Заглавие: ПК МЕРЦ Отговорете с цитат

Да така е,но аз реших тази зима да пия билката котешки нокът вместо пк мерц.Действието е същото.
Върнете се в началото
dlh

МнениеПуснато на: Вто Окт 11, 2011 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди и на мен д-р Кметска ми го изписваше, но в Германия, невролога ми каза, че ПК-Мерц е доказано НЕЕФЕКТИВЕН преди доста години и да спра веднага да го пия!
Darvenata_glava

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2011 1:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dlh написа:
Преди и на мен д-р Кметска ми го изписваше, но в Германия, невролога ми каза, че ПК-Мерц е доказано НЕЕФЕКТИВЕН преди доста години и да спра веднага да го пия!

Е не е истина.. Ти напаво уби коча с лопатата. На мен точно преди месец една мастита БГ невроложка (ходила била по всички световни форуми) ми написа рецепта да го пия по два пъти на ден, след като спрях Авонекса.. Понякога се отчайвам - те докторите нямат идея какво и как лекуват, а ние сляпо им вярваме... Понякога се чувствам като опитно зайче... На лекарството пише препарат за паркинсон, на другото препарат против грип. На нас ни го дават за МС щото подсилвало клетките.... Абе май накрая ще мина на лечение с гроздова ракия па докато изкарам...
Върнете се в началото
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2011 5:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Става въпрос за антитреморен медикамент. За това се използва и при паркинсон - намалява треморите. Не е нещо особено, може и без него ако треморът не е първостепенен симптом. Добре е да се приема по 11 месеца в годината и един да се почива. Това е единственото му действие не обновява клетки и пр.
stanka61

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2011 9:33 am    Заглавие: ПК МЕРЦ Отговорете с цитат

Ванка,не съм сигурна,че е така,защото аз нямам тремор,а д-р Кметска ми каза да го пия от октомври докрая на април.И миналата година и тази година ми каза същото,а аз никога не съм имала тремор.
Върнете се в началото
aver

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2011 11:24 am    Заглавие: Re: ПК МЕРЦ Отговорете с цитат

stanka61 написа:
... аз нямам тремор,а д-р Кметска ми каза да го пия от октомври докрая на април.И миналата година и тази година ми каза същото,а аз никога не съм имала тремор.

Може би се разчита на противогрипното му действие, който е преобладаващо през тези месеци. Аз лично, от най-малката настинка, ставам като парцал. Да не говорим за някой по-тежък грип.
Върнете се в началото
aver

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2011 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Darvenata_glava написа:
.... Абе май накрая ще мина на лечение с гроздова ракия па докато изкарам...

Според теорията за ЛДН, вдигал нивата на ендорфините, които при болните от МС били ниски. Алкохолът, в частност гроздовата ракия, действат по същия начин на ендорфините (затова при някои се стига до пристрастяване – алкохолизъм). Друг аргумент в полза на ракията е статистически обоснован – жените пият по-малко (доскоро) от мъжете и боледуват два пъти по-често от МС.
Друго, очевидно е, че пилият човек не си задава въпроси, защо му се върти главата и ходи трудно.
Накрая, неслучайно народът е казал – Повечето проблеми са от нередовно пиене!
Аз лично, не отказвам и сливова и уиски. Бира и вино също.
Наздраве!
Върнете се в началото
s_ms

МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2012 4:24 pm    Заглавие: Re: ПК МЕРЦ Отговорете с цитат

pet написа:
Здравейте!

Аз днес го започнах, две таблетки...сутрин и обед след хренене...дано има положителен ефект...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети