МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
test za antitela
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - диагностика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
veihaivei

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 19, 2010 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте
Аз съм с няколко МС-овски лезии, не ми е потвърдена дианоза МС, но не е и отхвърлена като "вероятност"
Днес установявам, че имам завишени антитела, които говорят за автоимунен процес, насочен към щитовидната жлеза.
Искам да знам какво изследване се прави за МГ - освен този титър на ацетилхолинови рецепторни антитела има ли и друго? Мисълта ми е, ако е тръгнал каскадно автоимунен процес, да видя къде "удря"...
Благодаря!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
villy2

МнениеПуснато на: Чет Авг 19, 2010 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

veihaivei написа:
Здравейте
Аз съм с няколко МС-овски лезии, не ми е потвърдена дианоза МС, но не е и отхвърлена като "вероятност"
Днес установявам, че имам завишени антитела, които говорят за автоимунен процес, насочен към щитовидната жлеза.
Искам да знам какво изследване се прави за МГ - освен този титър на ацетилхолинови рецепторни антитела има ли и друго? Мисълта ми е, ако е тръгнал каскадно автоимунен процес, да видя къде "удря"...
Благодаря!

МГ се установява с ЕМГ изследване и ацетилхолинови антитела .Ето тук повече инфо http://msobg.org./index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=4
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vesela_baby

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2012 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Искам да ви попитам влияе ли приема на кортикостероиди върху резултатите от изследването на антителата?
Върнете се в началото
dimitarc18

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2012 1:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

да резултатите се повлиават от КС. Все пак тове е и целта Smile
Katalina

МнениеПуснато на: Пет Сеп 06, 2013 4:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

всички ли са на мнение, че резултатите на антителата се променят след прием на кортикостероиди?
Върнете се в началото
Dragana

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Сеп 25, 2013 11:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип да, ама трябва да мине време докато се исчисти организма и затова предлагат на година по един тест максимум.
Според мен по-добре да не си даваме парите, за да се стресираме, че всеки организъм е различен.Ние да се чустваме добре пак колко са антителата няма значение, има и миастения и без доказани антитела.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - диагностика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети