МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Стволови клетки

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
elitsium

МнениеПуснато на: Нед Ное 09, 2014 8:59 pm    Заглавие: Стволови клетки Отговорете с цитат

Здравейте, бременна съм в момента и скоро ще раждам. Бих искала да съхраня стволови клетки от пъпна връв на бебто ми и евентуално да ги използвам за лечение на МС при мен след това. Според вас има ли смисъл? Или само ще си хвърля парите на вятъра?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pesho

МнениеПуснато на: Нед Ное 09, 2014 11:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За МС поне аз не съм чул да има подобна процедура. Със стволови клетки само HSCT има резултат що-годе доказан, но там са съвсем други клетки. Другите приложения на стволови клетки са на много ранен етап и в много случаи става въпрос само за взимане на пари. Но иначе за самото дете е добре да се запазят стволовите клетки, след време ако се наложи биха му били от огромна помощ. Плюс това не се знае какво ще излезе на хоризонта като лечение до някоя друга година, може и на теб да помогне. Ако сумата за съхранение не е непосилна не виждам причина да не се запазят клетките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети