МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Нещо много интерсно

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Katusha57

Местожителство: Lozen-Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 07, 2014 9:34 am    Заглавие: Нещо много интерсно Отговорете с цитат

https://www.youtube.com/watch?v=EB7d0qZtf2A

Американското правителство е похарчило огромна сума за клинично изследване за възстановяване на тъкани в човешкият организъм.
От филмът се вижда как е възстановен пръст само за 14 дни. Представяте ли си, как този прах е възстановил нокътя, нервите, костта, кожата....
Същият този прах ( нарекоха го стволови клетки) го вкарват в сърцето и възстановява (мисля, че казаха) клапите.
И представете си казаха също, че този прах е от пикочният мехур на прасе. Дори показват как чистят мехура. Същото действие оказва и вътрешността от червата на прасето. Пък си спомням, как правехме домашна луканка която се пълнеше в черва от прасе.

Та силно се замислих върху това откритие. Ако си подхапваме обвивката на луканките и соджуците, може и да стане чудото......
Pesho

МнениеПуснато на: Пет Ное 07, 2014 10:24 pm    Заглавие: Re: Нещо много интерсно Отговорете с цитат

Katusha57 написа:
https://www.youtube.com/watch?v=EB7d0qZtf2A

Американското правителство е похарчило огромна сума за клинично изследване за възстановяване на тъкани в човешкият организъм.
От филмът се вижда как е възстановен пръст само за 14 дни. Представяте ли си, как този прах е възстановил нокътя, нервите, костта, кожата....
Същият този прах ( нарекоха го стволови клетки) го вкарват в сърцето и възстановява (мисля, че казаха) клапите.
И представете си казаха също, че този прах е от пикочният мехур на прасе. Дори показват как чистят мехура. Същото действие оказва и вътрешността от червата на прасето. Пък си спомням, как правехме домашна луканка която се пълнеше в черва от прасе.

Та силно се замислих върху това откритие. Ако си подхапваме обвивката на луканките и соджуците, може и да стане чудото......

Това с луканката надявам се е майтап? Нещата никога не са толкова прости, колкото изглеждат. Най-малкото видеото е от 2008-ма, а самият запис още по-стар ми изглежда и не знам за някой да е получил нов крак още. Наското имаше уж невероятно откритие за стволови клетки от урина и се оказа голяма измама. При нас е важно да се спре причината за имунната атака, тялото може да оправи доста щети и само. Иначе дано се случат нещата, всички го искаме.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Katusha57

Местожителство: Lozen-Sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 08, 2014 5:41 pm    Заглавие: Extracellular matix Отговорете с цитат

Пешо, изобщо не се шегувам с луканката. Така както учените си правят експерименти за по най-малко 10 години, така и ние бихме могли. Не збравяй, че бедите са ни дошли точно от храната. Единственното ми опасение е, че стомашният сок може да убие тези така наречени стволови клетки. И тъй като при нас стомашният сок (hydrochloric acid) e в недоимък, може пък и да стигнат до тънките черва. Всички болести идват от стомашно-чревният трак и всичко, което си похапваме се отразява и в мозъка. Така че, целта е да се излекуват червата първо.
Този филм изобщо не е стар. Нали чу, че докторът прави това изследване от 20 гоодини. И вобще не е фантасмагория, защото този метод се прилага при операции за възстановяване на сухожилия, сърдечно съдови операции, стоматологични операции за възстановяване на венците и т.н. Между другото, този метод е прилаган от нашите баби и дядовци десетилетия преди това научно изследжане. На раните са слагали точно тези"стволови клетки" и са го наричали сало.

Пешо, напълно съм съгласна с теб, че първо трябва да се спре имунната атака.
Мисля, че при мен е спряна, благодарение на диетата, за която писах неколкократно, но на теб ти намирисвало на печалбарство цената на книгата на Тerry Walsh, (която е само 40$ и е капка в морето в сравнение със сумите, които даваме за доктори и лекарства) та ето затова преминавам към вторият етап от "въртележката"- възстановяването.

Между другото искам да напомя, че форумите се четът и наблудават от научните среди непрекъснато. Спомням си, че преди години писах тук във форума за какаото и ползите от него и веднага след месец-два се появи научно изследване за него и МС в Германия.
С една дума, те "крадят" от нас, ние "крадем" от тях в името на общото благо......
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Ное 08, 2014 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко съмнителна ми изглежда тая работа - клипът е публикуван 2008 г. и оттогава е видян едва 12000 пъти. Досега трябваше да са направили милиарди от тоя прах, ако може да прави такива чудеса...
Върнете се в началото
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Ное 19, 2014 7:31 pm    Заглавие: Re: Extracellular matix Отговорете с цитат

Не дочетох постинга, Катюша, но защо при нас стомашния сок да е в недоимък? Това пък от къде го измъкнахте?!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети