МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Слух

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tanq_rs

Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2011 1:41 pm    Заглавие: Слух Отговорете с цитат

Здравейте.някъде от седмица насам чувам доста по-тихо с едното ухо.даже когато ме се шепне почти а и понякога не чувам.все едно е заглъхнало.ужастно неприятно е.това възможно ли е да е от Мс или да потърся помощ при друг специалист. уши -нос-гърло например.моля някои ако е имал такъв проблем или знае нещо да пише.
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2011 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По-добре потърси УНГ-специалист. Всичко може да е от МС, ама може и да не...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toi

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2011 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам че е много изтъркано, но може би няма да е лошо да минеш и през невролога, като си тръгнала по уекари Wink . Сигурен съм, че не ти е любимото, но няма как - нали знаеш. И според мен едва ли ще да е от МС, някоя дреболия сигурно е и скоро ще мине.
Успех Laughing !
Върнете се в началото
anchafancha

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2011 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честно казано на мен често ми заглъхват ушите, със сигурност ми е свързано с МС-а, защото се случва да кажем малко преди пристъп, по време на пристъп и малко след това. Като нищо ми няма и с ушите нямам проблем. Но ти можеш да си спокойна, защото както го описваш е по-различно. При мен си е жива симптоматика.
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2011 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

anchafancha написа:
Честно казано на мен често ми заглъхват ушите, със сигурност ми е свързано с МС-а, защото се случва да кажем малко преди пристъп, по време на пристъп и малко след това. Като нищо ми няма и с ушите нямам проблем. Но ти можеш да си спокойна, защото както го описваш е по-различно. При мен си е жива симптоматика.

Симптоматика на каква засегнатост и според кой спец по МС? Според мен, като неспециалист, tanya_rs трябва да потърси първо ото и невролог за да изключи всичко по пътя уши - МС, за своя случай, защото връзка има, но не със запушване обезателно и, ако може, не допълвайте неврологията с измишльотини, които си внушавате / иначе, сами критикуваме лекарите, че за каквото и да отидем при тях, като разберат, че имаме МС, казват: то ви е от МС/. Просто моля и не тук! На други места може да си фантазирате, каквото ви дойде на ум, но тук има и подплашени "нови", за които всичко е МС, и от което се мре на момента. Не го казвам, за да обидя някой, а защото такива "квалифицирани" мнения обиждат. Поне си изпишете основанията за твърденията и цитирайте авторитети в областта, моля!
Върнете се в началото
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2011 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lucho, не се ядосвай излишно, а на новите ще каже, че от МС не се умира лесно, даже съм пуснал и отделна тема по този въпрос. Аз лично вече 17 години съм с МС и още съм жив, сега съм на 63 години, не съм сигурен дали ще дочакам до 100, но се надявам Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2011 8:58 am    Заглавие: слух Отговорете с цитат

аз също не съм специалист,но съм реалист.Лъчо идругите,които сте на това мнение,миаля,че много симптоми може да са от МС.ос ме трудно де умира,и аз като dovolen от 17 г. съм с МС.Вече съм на 50г.Не знам колко ще живея,но нали сте чували приказката:да сме живи,че много здрави умряха.
Върнете се в началото
Rummi

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2011 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Каквито и симптоми да имам,винаги намирам обяснение за себе си и то никога не е свързано с МС.
Приятелка,която също е с тази диагноза ми се смее,че така ми е изгодно да си мисля Smile
Повярвйте ми наистина вярвам ,че замайването е следствие на ниско кръвно,шума в ушите на нисък хемоглобин,заглъхването на ушите е от промяната на атмосферното налягане,изтръпването на крака е временна липса на оросяване,чувството за убийственна умора още от сутринта се дължи на слабото и недостатъчно количество изпито кафе.
Мога да избороявам още ,но както виждате все незначителни оплаквания Smile
Върнете се в началото
Nelitta

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2011 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rummi написа:
Повярвйте ми наистина вярвам ,че замайването е следствие на ниско кръвно,шума в ушите на нисък хемоглобин,заглъхването на ушите е от промяната на атмосферното налягане,изтръпването на крака е временна липса на оросяване,чувството за убийственна умора още от сутринта се дължи на слабото и недостатъчно количество изпито кафе.
Smile

Това ми хареса. Някак ми е позитивно Smile))

Заглъхнаха ми и двете уши. Едното се оправи веднага,
с другото не чувах почти месец, докато обикалях по лекари.
Една никаква хремичка ме тръшна, и тогава лекарите от УНГ
ми казаха,че ушите са ми слаба зона, и имам и стари травми...
Тогава обаче никой не спомена за МС...и аз още съм си в чуденка.
Започнах да чувам след 10 системи с урбазон...

Сега ушите ми понякога пищят. Понякога ми заглъхват. Но
буквално за секунди, не е нещо , което ми причинява дискомфорт.

Преди личната лекарка ме питаше "Как ти е ухото?", сега
ме пита как съм...

Таня, надявам се, че всичко е преминало, и вече нямаш оплаквания.
Върнете се в началото
Галина G.

МнениеПуснато на: Сря Сеп 10, 2014 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,от две\три седмици съм в пристъп и имам шум в едното ухо .
Все едно вятър бучи Sad дали е от пристапа който минава вече а ухото ми продължава да бучи Sad
Върнете се в началото
France

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 12, 2014 12:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А как разбра, че си в пристъп и в какво се изразява той? Само шумът в ушите или има и друго?
Беше ли на лекар? Правиха ли ти вливания?
Върнете се в началото
gogoto

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2014 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Галина G. написа:
Здравейте,от две\три седмици съм в пристъп и имам шум в едното ухо .
Все едно вятър бучи Sad дали е от пристапа който минава вече а ухото ми продължава да бучи Sad

Ушите ми пищят от две години... Става голям проблем когато е тихо и започна да се втренчвам в тоя писък...интересното е, че когато съм ангажиран с нещо и не го чувам. За това не оставям без радио около мен ...и така. Има неща които трябва да се приемат и да не се вглъбяваме допълнително.
ПП. Преди около година пих Бетасерк заради виене на свят. Интересното, че по време на курса с лекарството/след първата седмица/ пищенето почти изчезна. И ме държа в добра кондиция около 3 месеца. Сега пак пищят здраво..ама не ми се тъпче с химия допълнително..което логически идва да докаже, че се търпи..ако си готов да търпиш
Върнете се в началото
Apocalypse

МнениеПуснато на: Съб Яну 24, 2015 10:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ми се появи проблем със заглъхнало ухо. Но смятам,че е по-скоро от грипа, който ме пипна. Много зле се наредих вече почти месец съм болна, антибиотици 10 дена и още куп хапове... и пак кашлям и не чувам добре с лявото ухо. Confused (заглухнало е, току се оправи (пропуква) за два дена и пак наново) По принцип на 3ти съм на прегледи и ако не ми е минало до тогава ще видим какво ще каже невроложката.
Върнете се в началото
s_ms

МнениеПуснато на: Съб Яну 24, 2015 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И АЗ ИМАХ ПОДОБНИ ПРОБЛЕМИ ПРЕДИ ГОДИНИ...

РЕШЕНЕИТО БЕШЕ...ДАЛИ Е МС ИЛИ НЕ...ЛЕЧЕНИЕТО Е КОРТИКОСТЕРОИДИ...

ПОСТАВИХ 5 СИСТЕМИ ТОГАВА...
Върнете се в началото
Apocalypse

МнениеПуснато на: Съб Яну 24, 2015 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искрено се надявам да не се стига до там. Даже в момента си чувам идеално, а преди само час ухото беше заглъхнало.

Важното е да оздравявам по-бързо и да идва това лято. Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети