МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
нистагмус (неволево треперене на очните ябълки)

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Apocalypse

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2015 9:12 pm    Заглавие: нистагмус (неволево треперене на очните ябълки) Отговорете с цитат

Някой има ли този проблем...Аз няма как да го забележа сама, но двама човека ме попитаха дали нямам заболяване на очите, което беше доста...хм нетактично...и се почувствах много неловко...
В крайна сметка казаха,че просто доста бързо си движа очите на моменти. Прочетох, че си е симптом , а за лечение трябва да се обърна към лекар. Някой може ли да ми каже нещо повече от "първа ръка".
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пет Юни 12, 2015 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е един от най-често срещаните симптоми (проблеми, реакции) на МС. Почти всеки, болен от МС, има нистагъм (хоризонтален, вертикален, ротаторен), но се среща и при много други случаи: заболявания на очите, тумори в мозъка, енцефалит и т.н.

И аз имам хоризонтален нистагъм на едното око, но не го усещам.

Потърси консултация с отоневролог или с невролога, която те наблюдава.
Apocalypse

МнениеПуснато на: Пет Юни 12, 2015 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора. : )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети