МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
режеща болка в слабините при свиване на болния крак

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 9:24 am    Заглавие: режеща болка в слабините при свиване на болния крак Отговорете с цитат

Здравейте всички,моля ви,ако някой има такива симптоми да сподели и да ми каже какво прилага.Аз от 15 г. съм с МС,но досега болки не съм имала.Обаче от месец изпитвам непоносима болка при свиване на крака.Нещо ме кара да го свивам,а после много трудно мога да го изправя,а при свиването изпитвам страхотна болка в сгъвката в слабините.Ако съм седнала по дълго време,когато стана крака ми се свива и стоя като щъркел на един крак и трябва да чакам да се отпусне.Питах д-р Кметска и тя каза,че болката е заради повишен мускулен тонус и да ваемам 3-4 пъти баклофен.Аз досега го пиех по два пъти.Вземам по 3 пъти,защото по 4 краката ми омекват.Но болката продължава.Рехабилитатора ми каза да вземам магнезий/магнерич/за мускулните крампи,но още нямам никаква полза.Моля ви,ако някой има подобни оплаквания и е намерил лек да сподели.Благодаря .Бъдете здрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogoto

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 10:37 am    Заглавие: Re: режеща болка в слабините при свиване на болния крак Отговорете с цитат

Без претенции си казвам собственото мнение.

Вероятно става дума за мускулни крампи...тях ги имат голям брой хора и без МС. Аз получавам периодично на мускулите под коляното и на двата крака. Много боли и ми трябва много воля да разпъна крака...после остава само болката...майната и. Такива крампи имам много години преди да ми открият МС. Започнат ли крампите зная едно...време е да отида и да си купя два блистера МилгамаN. ЗА 3-4 дни отшумяват нещата, по три на ден...до след няколко месеца и пак така. ТОва е моето наблюдение..за МЕН СИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти Станче, съжалявам , че те боли. Магнезият ти помага, дори да не го усещаш, той помага за по-доброто усвояване на миорелаксанта (баклофена). Магнерич е добър избор, ако добавиш и една таблетка цинк, не повече от 30 мг ще получиш и повече сила защото комбинирани двете правят един от най-популярните антиоксиданти ZMA. За крампите - първо се убеди, че са наистина крампи. Единственото наистина трайно решение е специфичен масаж за разнасянето им но той трябва да се прави от МНОГО ДОБЪР МАСАЖИСТ, който знае какво прави и има опит с мс, защото лесно може да направиш голяма беля. яз имах подобен проблем преди близо година с дясното бедро - силна болка до зачервяване и сърбеж. Крампите се чувстват като буци. На мен Кметска ми предписа схема с дексаметазон (моля те не експериментирай с това на своя глава) заедно с това ми направиха т.нар звездовиден масаж за разнасяне. Малко е болезнено и трябва да се повтори, а може би потрети. Оттогава не съм имал проблем. Ако питаш мен първо се увери, че наистина са крампи, а после може да се посъветваш пак с кметска за дексаметазона и ако познаваш добър ама МНОГО масажист да действаш.
Но САМО ако това са крампи, а не някаква друга болежка. Успех
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Съб Мар 20, 2010 9:16 am    Заглавие: режеща болка в слабините при свиване на крака Отговорете с цитат

Благодаря на Ванката и Гогото за отговорите,с тая болка някак си мога да свикна,но най-гадното е,че като стъпя на земята не чувствам стабилен десния си крак и все се свива като на щъркел.При всяка стъпка имам и болка.Абе много е гадно,какво да ви разправям,просто на всяка крачка имам чувството,че ще падна. Ама карай,дето казва моята дъщеря : всички ще умрем(черен хумор).Просто толкова години състоянието ми е било цветущо в сравнение със сега.ямах болки и само куцах с десния крак.Стига съм се оплаквала,ще трябва някак да се справя със състоянието си.Късмет на всички
Върнете се в началото
Darvenata_glava

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2012 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятели а аз от няколко дни имам много странен проблем. Първо ми се подуха ходилата (това до сега не ми се беше случвало), после получих изтръпване в горната част на бедрата, половите огани и ануса.... Много странно.. Чета в нета и сшпоред мен не от МС. По скоро или е разширени венио или кръвна захар? Някой от Вас имал ли е подобни симптоми(особенно подутите ходила ме убиват - съвсем не мога да се движа така)?
Върнете се в началото
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2012 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изобщо не си губи времето в питане тук или чакане да ти отговорят "колеги", дървена главо, ами бягай на лекар и искай преглед и изследвания, защото МС не е болестта, от която единствено се боледува. Така, както описваш нещата, може да е много неща, дори и някаква инфекция. Това е форум за контакти, разтягане на локуми, търсене на помощ и т.н., но не е специализиран докторски кабинет, аааааааааааааааа! МАРШ, на лекар, дяволе! Twisted Evil
Върнете се в началото
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2012 8:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лъчо е абсолютно прав. Трябва ти лекар. Веднага.
petq68

МнениеПуснато на: Пон Мар 05, 2012 11:40 pm    Заглавие: режеста болка в слабините при свиване на болния крак Отговорете с цитат

Здравей, Станче, и аз имам болезнени схащания на краката, бедрените мускули се стягат поради продължителното седене в количката.Понякога спазамът е продължителен и докато мускула се отпусне болката е нетърпима и ако бях в изправено положение и аз щях да съм ''като щъркел''.Обекчение намерих с лекарството ''Магнум-антиспазми'', което съдържа витамини, калций и др. и се продава без рецепта.Няколко месеца след като изпих една опаковка нямам тези спазми, ще видя до кога ще е така...
Върнете се в началото
hidden

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2012 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Darvenata_glava написа:
Приятели а аз от няколко дни имам много странен проблем. Първо ми се подуха ходилата (това до сега не ми се беше случвало), после получих изтръпване в горната част на бедрата, половите огани и ануса.... Много странно.. Чета в нета и сшпоред мен не от МС. По скоро или е разширени венио или кръвна захар? Някой от Вас имал ли е подобни симптоми(особенно подутите ходила ме убиват - съвсем не мога да се движа така)?

И аз нямам представа, но си мисля, че първо трябва да се изключи МС като вариант. Лекар да си каже мнението. И дано не е нещо сериозно, бързо да се оправяш, приятелю. Чакаме да кажеш какво е станало. Smile
Върнете се в началото
svetla

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2012 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Дървена глава,преди години имах същите оплаквания,което ме кара да мисля,че проблема за това е МС.Тогава нямах поставена диагноза,а оплакванията ми отшумяха за седмица,за това не съм ходила на лекар.Дано и при теб всичко отшуми бързо. Wink
Върнете се в началото
gogoto

МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2015 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемите ми с крампите на мускулите на краката с годините станаха много отчетливи като се появиха и допълнителни на пръстите на ръцете. И така до Ноември миналата година. Започнах да пия Магнезий по препоръка на една обща лекарка...Рекох си....Ако не помогне-няма да навреди.
Вече над 6 месеца съм забравил за този проблем, болките в гръбнака намаляха, изчезнаха ми екстрасистулите на сърцето. За мен това беше нещо невероятно, още не мога да повярвам. Също така един колега МС-ър го накарах да пробва и също е добре с крампите, той други проблеми няма.
ПП. Прочетох написаното и ми прозвуча като реклама на дистрибутор на магически отвари....Луда работа! Ама не съм такъв, просто да се похваля.
Високи дози Магнезий, не хомеопатични микродози и подобни
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 22, 2015 8:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А какво значи висока доза?
Върнете се в началото
gogoto

МнениеПуснато на: Пон Юни 22, 2015 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

popo_roro написа:
А какво значи висока доза?

400мг дневно за една седмица, след това по 200мг дневно.
Принципно гледам да вземам постоянно, но като отшумят проблемите и започвам да забравям...особено като ми свърши опаковката с капсули, ха днес да си поръчам, ха утре. Като се събудя през ноща от крампирани прасци на краката и веднага зареждам добавката. ТОгава правя ударно вдигане на нивото Магнезий с по 400мг дневно за седмица и след това влизам в ритъм по 200 ...и така до следващия път като се ослушам, забравя и прочие. Само споделям своя си опит...четох доста за това из НЕТа, така реших-така направих. Лекарски рецепти не давам, всеки има глава на раменете си да решава. Във всеки случай няма да се отрови никой.
Ето един линк, който не е кой-знае колко авторитетен, но се споменава МС
http://gotvach.bg/n9-3502-%D0%9C%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B9[/quote]

ПП Забравих да спомена, че става дума за хелатиран Магнезий, който се усвоява в много висок процент от организма по специфичен "нам си къв начин".
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети