МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Миастения и бременност

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ и бременност
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
didipopova

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 11:36 am    Заглавие: Миастения и бременност Отговорете с цитат

Здравейте !.Бременна съм в 4 месец с близнаци.Има ли някоя болна в форума която е родила вече.Ще се радвам ако обменим опит.Искам да питам може ли да пия но-шпа или магнерот.Благодаря1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ROMI

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Диди и честито!Една добра новина във форума пожелавам всичко да е наред и дано светата дева да е с теб.
http://www.msobshtestvo.org/forums/viewtopic.php?t=304&start=15
Ето тук може да намериш инфо за това какво да пиеш и какво не дискутирали сме тази тема във форума ,но най-добре задължително да се консултираш със специалист.Желая ти много здраве и късмет.
didipopova

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ромми,много благодаря за бързия отговор.консултирам се с лекари,но нали знаеш, че много не са запознати и затова искам да съм наясно. Като ходя на гинеколог ме праща на невролог ,когато трябва да ми изписват някакви лекарства.затова ако има някой с по-голям опит да сподели.например днес ми казаха , че сигурно ще се наложи да пия магнезий , а доколкото знам той е противопоказен за МГ.
Върнете се в началото
ROMI

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Диди не е противопоказан даже напротив ето виж какво открих

http://vitamini.tialoto.bg/article.php?id=2112
agi

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2008 9:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"Магнезият проявява следните клинични действия: той оказва кураре-подобно действие върху холинергичните нервни окончания, тъй като инхибира освобождаването на ацетилхолин."
http://www.woerwagpharma-bg.com/Prod/Cormagnesin/Har.htm-тук го пише.Наистина магнезия трябва да се приема при бременност,но при бременност+миастения нещата стоят по друг начин.Затова консултацията с невролог ще изясни всичко.Ако има риск за плода и се налага прием на магнезий вече няма накъде,ще се рискува,но само с наблюдение от невролог.Диди,споделяй опита си,ще бъде полезно за всички болни от миастения-бременни или желаещи да имат бебе.
Върнете се в началото
didipopova

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2008 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговорите,при всички случаи ще се консултирам с невролог.Ще се радвам ако някой пише за раждали жени болни от миастения.
Върнете се в началото
didipopova

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2008 9:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За момента може да се каже, че съм добре, естествено по-бързо се изморявам, но продължавам да ходя на работа,пия само калимин.Втория месец беше най-тежък даже имах и двойно виждане.Но искам да кажа на всички да не се отчайват и да не събират смелост толкова години, защото аз вече съм на 35год.Не искам да кажа , че не ме обзема паниката от време на време.Надявам се всичко да е наред.
Върнете се в началото
destin

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 27, 2008 3:03 pm    Заглавие: Магнезии и бременност Отговорете с цитат

Ето какво пише за Магнезия и Калимина по време на Бременност:

The risk of a preterm delivery may be increased, though the reason is unknown. The medications used to treat myasthenia gravis have an action similar to that of the contraction-stimulating medication oxytocin. It has been theorized that this action increases preterm labor rate. Another reason may be that one of the medications used to stop preterm labor, magnesium sulfate, is absolutely contraindicated in myasthenia gravis.

Поздрави!javascript:emoticon('Smile')
Smile
Smile Smile
Върнете се в началото
Маргарита

Местожителство: ЯМБОЛ

МнениеПуснато на: Пон Сеп 22, 2008 2:07 pm    Заглавие: До Диди Попова Отговорете с цитат

Здравей Диди!Малко късно влизам във форума и ми попадна твоят въпрос за жени болни от миастения и дали са родили.И за това реших веднага да ти пиша макар и да виждам ,че май ти наближава да родиш двете си прекрасни създания които ще те направят истински щастлива майка.Аз се казвам Маргарита и съм от Ямбол на 27г.искам макар и късничко да те зарадвам с новината ,че аз също съм болна от10г.и въпреки това забременях през март 2005г.разбрах ,че съм бременна и бях на седмото небе от щастие консултирах се с невролога си и той ми каза ,че няма проблем да си износя детето само ,че ще родя със секцио и няма да кърмя заради калимина защото се отделя във кърмата и вреди на детето.Благодаря на бог но при мен бременноста ми протече без проблеми от началото до края,ако мога само да подчертая имах период на безсилие което се засили в средета на третия мисец то беше придружено с често падане и се наложи за кратко да вляза в неврологията във Ст.Загора бях малко под наблюдение и ми увеличиха калимина с1/2 но като отмина кризата аз пак си останах на 4т.Ене те съветвам да си ги увеличаваш сама защото не се знае ка ще ти реагира тялото.Иначе до края нямах никакви проблеми наддадох 14кг.родих си една сладка дъщеричка Таничка на 10.10.05г 2.700кг. роди се напълно здрава без никакви признаци на миастения което е много хубаво за болна майка децата й да са напълно здрави нали?Не съм я кърмила а се хранехме със изкуствено мляко ФРИЗОЛАК 1 и се развиваше много добре.Родих я във Ст.Загора по препоръка на доц.Манчев който ме лекува във неврология и ми откри Миастенията. Незнам на теб кога ти е термина но знай,че във мое лице имаш още една приятелка която ще ти стиска палци и ще се моли всичко да мине благополучно със идването на малчуганите на бял свят,забравих да ти спомена ,че когато родих малката се почувствах още по силна и кризите ми сравнително намаляха като безсилие ,е не съм оздравяла напълно но се чувствам по добре и по спокойна като пълноценен човек защото на моменти не може никой да ми каже ,че имам миастения просто съм перфектна и във въренето дори познати те ми се чудят че не ми личи.Затова кураж и да ни зарадваш със хубавата новина приеми моите далечни поздрави и прегръдки Very Happy Very Happy Very Happy Надявам се писмото ми да стигне на време до теб УСПЕХ !!!!
petesmit

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Ное 28, 2008 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересува ме как се отразява на бременността/раждането/ приема на Имуран ?
Върнете се в началото
agi

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2008 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имуран и всички други имуносупресори са противопоказани при миастения гравис, поради мутагенното им действие.

http://www.framar.bg/product_review.php?id=09000105&page_special_title=%C8%CC%D3%D0%C0%CD+%F2%E0%E1%EB.+*+100
Върнете се в началото
Dragana

МнениеПуснато на: Чет Дек 04, 2008 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Искам да помоля някой ако знае колко време трабва да мине от спирането на Имурана за да е сигурно че няма да навреди на бебето. Навсякаде пише блиско бъдеще , обаче не уточняват колко...месеци,година,две. Дали при жените е поопасно кои са пили Имуран, поради причината че при нас яйцеклетките са от раждането ни или са защитени од факта че не са доразвити. Question
Смятам че трабва да имаме информацията преди да е станало късно.
Ас все ощте го пия, обаче искам да знам за бъдеще.
Има ли някой който след Имурана да е родил?
Много Ви благодаря на всички който ми дадете отговор.
pickuptheshoes

МнениеПуснато на: Чет Мар 05, 2015 7:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, включвам се след дълго отсъствие да споделя вчерашните си преживявания с виден софийски невролог. Да започнем оттам, че съм бременна в 4ти месец, беше ми нужна консултация. От 2 години не приемам никакви медикаменти, чувствам се отлично, спортувах активно преди да забременея. Правена ми е тимектомия, всичко по реда си, приемала съм имуран. Посетих за пръв път доц. Генов от ВМА в частния му кабинет. За съжаление не получих желаната от мен консултация, а само упреци за начина, по който живея и дори за това, че съм избрала него за консултация, той с какво можел да ми помогне?!?! Хора, идеше ми да стана и да не ги плащам тия 40 лева(пътувам от друг град също), след като ми заяви "Ами аз сега какво да те консултирам?". Добре, че останах, за да чуя толкова интересни неща за себе си. Аз не трябва да ходя на работа НИКОГА, да посещавам кино, театър и заведения АБСУРД. Мога да хвана някой вирус, моля Ви се!САМО ВКЪЩИ! И не защото съм бременна, а защото съм с тази страшна диагноза МГ. Пиша в тази тема, защото ми се иска жени минали по този път да споделят преживяното. Как са родили, кърмили ли са(ако разбира се не са на терапия), усложнения и т.н. Не ме е страх от това, което ми предстои, просто искам мнение, което явно от лекар(точно този лекар) няма да получа. Ще ходя май при проф. Даскалов в ИСУЛ, била съм при него и съжалявам, че не отидох направо там. Искаше ми се да чуя някой друг невролог, друга гледна точка. Е, чух я. Според този ние сме бракувани хора. Въобще не отрази факта, че живея вече 3 години без оплаквания, а вече 2 - и без терапия. И не ги говоря тези неща наизуст, а всяка година правя ЕМГ, там се вижда.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dragana

МнениеПуснато на: Чет Юни 25, 2015 9:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не му обръщай внимание, и си ходи при проф. Даскалов повечето там ходим. Желая ти успех и всичко да е наред Very Happy . Нали знаеш луди има навсякаде, аз пък сам фармацевт и си работя, при мен здрави почти няма обаче продължавам, когато записах фармация нямаше как да знам че ще се разболея от миастениа. Живота ни носи различни изпитания.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ и бременност Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети