МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Симптоми, подобни на тези на МС

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  

Възможно ли е да имам МС?
Да
45%
 45%  [ 5 ]
Не
54%
 54%  [ 6 ]
Общо гласове : 11

Автор Съобщение
bobonikolov

Местожителство: САЩ

МнениеПуснато на: Сря Дек 02, 2015 5:55 am    Заглавие: Симптоми, подобни на тези на МС Отговорете с цитат

Здравейте!
На кратко да се представя - казвам се Боби и съм на 28 години. От около 2 години живея в САЩ. Преди да дойда тук бях здрав като бик, но малко след като дойдох тук започнаха моите здравословни проблеми със симптоми, сходни с тези на МС. Преди около година започнах да получавам периодично разстройство, което продължава и до днес. Ходих на няколко различни лекаря. Правиха ми тестове за стомашни бактерии, бактериални инфекции в червата, кръвни тестове, тестове за хепатити и т.н. и всичко е отрицателно. Стигна се до там, че дори ми направиха и колоноскопия и пак нищо. Според лекарите е или на психическа основа или свързано с някои храни. Самото разстройство е нетипично също. Получавам го поне веднъж месечно понякога директно след хранене, а понякога до няколко часа след хранене. Когато го получа обаче мога да стискам известно време преди газовете съвсем да напънат. От лятото на тази година след силно изживян стрес започнах да получавам периодично главоболие със заглъхване на ушите. Преглед при лекар установи възпаление на ушните канали. Поредните кръвни изследвания отново бяха в норма. Последва 10 дневен курс с Ципрофлоксацин, но глъхненето на ушите остана и главоболието. Нов преглед установи, че от възпалението няма и следа. Според лекаря ми тук вече се касае за лека мигрена. Междувременно започнах да получавам крампи на лицевите мускули предимно на долните клепачи. Основният ми проблем обаче дойде след като разбрах от интернет, че тези мои симптоми съвпадат с тези на МС. След това се отключиха много други симптоми. В момента получавам почти всеки ден болки в лактите и мускулите на ръцете, които водят до известна слабост на ръцете, когато тези болки са активни. Схващат ми се малките пръсти на краката и когато ходя усещам известно опъване отзад по цялата дължина на двата крака. Понякога имам и засилена чувствителност към светлина. Вече не трептят само мускулите на лицето а и тези на цялото тяло. Получавам топли вълни също, но нямам температура. Понякога, когато започнат да ми глъхнат ушите започвам да се прозявам страшно много и ми се доспива. Доста често ми изтръпват дланите на ръцете и понякога ходилата на краката. Преди два дни получих схващане на единия от мускулите на тила, което отмина след ден. Тези симптоми се появяват периодично за по няколко часа и изчезват, след което се появяват отново.
Работя много - по 12-16 часа на ден, като през почти цялото време съм в седналото положение, защото съм шофьор на лимузина. Понякога се случва да не мога да изляза от колата с часове заради много работа. Освен това спя по 5-6 часа на денонощие. От четвъртък ще премина отново на смени и ще мога да почивам повече. Освен това съм забелязал, че съм и доста раздразнителен напоследък. Работата ми е свързана и с доста стрес. Трябва да бъдем перфектни във всяко отношение. Винаги да бъдем точно на време на адрес, а понякога стреса ми го поднася кофти клиент, некадърен диспечер или необикновен трафик, заради който ще закъснея за курс. Въпросът ми е следният:Дали при някого от вас са били налице тези симптоми? Как започна болестта при някои от вас? Ясно е, че е препоръчително да отида на невролог, но ме интересува и вашето мнение дали е възможно да е МС или всичко е на нервна почва. Иначе още утре ще се опитам да си запазя час за невролог тук. Проблема е, че тукашните лекари винаги ти назначават един куп изследвания, къде нужни къде не за да издоят здравната застраховка и после трябва да доплащам.
Просто ми е интересно дали имам основание да се притеснявам, защото понякога си казвам, че е от това, че съм преуморен и изнервен, но друг път се замислям и си казвам, че не може да е от това и сигурно е нещо сериозно като МС. Изобщо в някакъв филм съм.
П.С. Пропуснах да спомена, че главоболието се различава. Понякога го усещам като стягане около цялата глава, понякога е само отпред в челото, а когато ми глъхнат и ушите го усещам като повишено вътрешно налягане и имам чувството, че главата ми ще експлоадира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Тимев

МнениеПуснато на: Сря Дек 02, 2015 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пич,направи си Ядрено магнитен резонанс,/ЕМ ЕР АЙ/,да го разчете добър невролог/не българин/,в Евънстън хоспитал,надявам се че си в Чикаго, има много добри,ако трябва плати резонанса за да уточниш диагнозата.ВЕЧЕ В ГЛАВАТА ТИ СЕ ВЪРТИ МС,ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ УТОЧНИ!В Америка НЕ СТРЕСОВА работа няма,има само тук в БГ,ВСИЧКИ ЯДАТ И ПЪРДЯТ И СЕ ОПЛАКВАТ,е затова държавата е в това положение.Да не ти минават мисли да се прибираш тук за по достъпно лечение,по квалифицирани доктори и т. н.От опит аз направих тази ОГРОМНА ГРЕШКА и сега правя невероятно трудни маневри да се върна/изгубих си документите,стоя повече от година тук/.Не губя надежда,сина ми е ситизън,доно тук да финализирам финансови въпроси и мяууу...
Вероятно ти няма нищо, но и да има и малка вероятност за МС в Америка лечението е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО.Лимото е гот,правят се кинти,ако можеш намали темпото,но каквато и да е друга работа стреса е голям.Другия вариант е остров ТАМБУКТУ!Няма да се плашиш,щом на втората година си се метнал на Лимо си печен-познавам много лимодрайвъри,даже жени!Само господ да ти помага,ще се справиш с всичко!Моля се да ти няма нищо!

Последната промяна е направена от Тимев на Чет Дек 03, 2015 8:47 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobonikolov

МнениеПуснато на: Сря Дек 02, 2015 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тимев написа:
Пич,направи си Ядрено магнитен резонанс,/ЕМ ЕР АЙ/,да го разчете добър невролог/не българин/,в Евънстън хоспитал,надявам се че си в Чикаго, има много добри,ако трябва плати резонанса за да уточниш диагнозата.ВЕЧЕ В ГЛАВАТА ТИ СЕ ВЪРТИ МС,ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ УТОЧНИ!В Америка стресова работа няма,има само тук в БГ,ВСИЧКИ ЯДАТ И ПЪРДЯТ И СЕ ОПЛАКВАТ,е затова държавата е в това положение.Да не ти минават мисли да се прибираш тук за по достъпно лечение,по квалифицирани доктори и т. н.От опит аз направих тази ОГРОМНА ГРЕШКА и сега правя невероятно трудни маневри да се върна/изгубих си документите,стоя повече от година тук/.Не губя надежда,сина ми е ситизън,доно тук да финализирам финансови въпроси и мяууу...
Вероятно ти няма нищо, но и да има и малка вероятност за МС в Америка лечението е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО.Лимото е гот,правят се кинти,ако можеш намали темпото,но каквато и да е друга работа стреса е голям.Другия вариант е остров ТАМБУКТУ!Няма да се плашиш,щом на втората година си се метнал на Лимо си печен-познавам много лимодрайвъри,даже жени!Само господ да ти помага,ще се справиш с всичко!Моля се да ти няма нищо!

Бихте ли ми препоръчали добър невролог в района на Чикаго? Благодаря предварително Smile
Върнете се в началото
bobonikolov

МнениеПуснато на: Нед Дек 13, 2015 6:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Така малко развитие при мен. За съжаление едва ли ще мога да мина на невролог тук преди нова година. Ще направя последни опити в понеделник да си намеря лекар, който да ме прегледа тук следващата седмица, защото идната събота пътувам за България за цял месец а там не искам да се занимавам с тези неща за да не притеснявам роднините излишно. Имам и нови симптоми, които ме притесняват още повече. Появи се мравучкане по дланите на ръцете и краката, което е доста гадно. Мисля, че ходилата ми се загряват от него и то доста. Освен това при опитите ми да тичам например усещам някакво стягане на мускулите отзад. Не е мускулна треска, но е нещо подобно. Вече сериозно започвам да си мисля, ме толкова много симптоми не са случайни и са дело на МС. Надявам се скоро да мина на невролог и да се изяснят нещата, защото вече се побърквам направо. Вместо да мисля за наближаващите празници аз по цял ден мисля болен ли съм от МС или не съм.
Върнете се в началото
Тимев

МнениеПуснато на: Пет Дек 18, 2015 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма ти нищо,махни тази глупост в началото с гласуването,та тези гласували да не са доктори,ренгенолози и т. н. за да ти мътят главата.Нищо ти няма.МС е много труден за диагнозтициране , та тук ние ще се правим на отворковци.Аз съм бил "болен" от МС 22 години и нито един лекар в периода не пое отговорност да ми постави диагноза!Просто си бях ОК!СПОКО!На правилното място си!
Върнете се в началото
Тимев

МнениеПуснато на: Пет Дек 18, 2015 8:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Прегледа ли лични съобщения?
Върнете се в началото
bobonikolov

МнениеПуснато на: Пон Дек 21, 2015 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тимев написа:
Прегледа ли лични съобщения?

Да получих съобщението мерси. Мерси и за подкрепата. Наистина може и да не е нищо сериозно. Но определено ще отида на невролог след нова година, защото при най-малкото натоварване получавам временна мускулна треска на ръцете, а левият ми крак започва да боли леко в областта на прасеца при малко по-дълго ходене или леко тичане и понякога това е съпроводено с изтръпване на ходилото. Понякога пък това се случва и на двата крака едновременно та определено трябва да разбера какво се случва Smile
Върнете се в началото
Тимев

МнениеПуснато на: Вто Дек 22, 2015 8:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега се съсредоточи на вакейшъна в Маймунарника,отпусни се,почини си, а невролога ще си каже тежката дума.Дано е от стреса,сега като помързелуваш ще ти мине всичко.Keep me in touch!Приятен полет!
Върнете се в началото
bobonikolov

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2016 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тимев написа:
Сега се съсредоточи на вакейшъна в Маймунарника,отпусни се,почини си, а невролога ще си каже тежката дума.Дано е от стреса,сега като помързелуваш ще ти мине всичко.Keep me in touch!Приятен полет!

И така. Мина ваканцията, но някои от симптомите останаха. По-сериозните са трептенията на мускулите и изтръпването на ръцете и краката периодично, но най-сериозният е този, че при малко повече ходене или тичане краката ми се схващат отзад и изтръпват като самото изтръпване е подобно на мравучкане. Освен това получавам мускулна треска от елементарни натоварвания - например онзи ден се наложи да помогна на един приятел да си смени гумата на колата. За няколко клякания и ставания краката ми започнаха да треперят и два дни имах мускулна треска на единия крак. Ще търся невролог колкото и скъпо да ми излезе тук, че да си разбера диагнозата ако има такава.
Върнете се в началото
Тимев

МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2016 4:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво,всички симптоми ще изчезнат!
Върнете се в началото
мика

МнениеПуснато на: Сря Фев 24, 2016 6:16 pm    Заглавие: относно мс Отговорете с цитат

здравейте преди 2 месеца писахза симптомите ми за които предполагах че имам мс,след като ходих на невролог и лежах в болница се установи че имам дисковахерния та въпросами е там ми правиха скенер мн.по добър от ямр на всички прешлени възможно ли е от да се разбере че имам мс или трябва да правя ямр на главата и да ми кажете каквипо точнотрябва да са симптомите благодаря предварително
Върнете се в началото
stefo

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2016 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей! Според мен ако имаш финасовата възможност си направи ЯМР,защото дава много по-точна представа за диагнозата от скенера.
По повод оплакванията ти, от дисковите хернии може да се появят също симптоми сходни и наподобяващи МС. На мен също първо ми откриха дискови шийни хернии на 3 нива ц4-ц5 ц3-ц4 ц5-ц6. Но това може да ти каже най-добре добър невролог като види всички изследвания.
Успех и без паника, тя е най-големия враг на човека и приятел на заболяванията!
мика

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2016 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря много
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети