МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Страхът от неизвестното ме кара се успокоявам с алкохол

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Моето ежедневие
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
6emet4eto

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2016 7:07 pm    Заглавие: Страхът от неизвестното ме кара се успокоявам с алкохол Отговорете с цитат

След 5г диагноза МС, две прекрасни деца и приятели, вече броящи се само на едната ръка, усещам тежестта на живота. Често ме връхлитат ужасни мисли, често се страхувам от това, което ме очаква на следващия ден, често ме плаши факта, че забравям имена на познати или най-обикновени думи ... Страх ме е един ден дали ще стана от леглото или онези в момента поносими болки, някой ден ще ме приковат в леглото, страх ме е дали утре ще забравя и името на някое от двете ми невероятни деца. Чудя се тези малки слънца дали ми се сърдят, че понякога нямам грам сила да ги изведа на площадката, че по някога забравям неща, които съм обещала... За нещастие попаднах и в нелоялна фирма, с която имам големи проблеми и често забавят документациите и или съм без пари, или без здравни осигуровки... Всичко много ми се отразява- понякога и успокоителните не действат и дори и да се мъча да не мисля- е невъзможно -забравям други неща, но не и проблемите. След първото раждане ми се отключи заболяването, така че след четвъртата година, когато реших да имам второ (обсъдих го с невролога ми)- майка ми реагира ужасно на тази иначе прекрасна новина- било по-добре да хо махна и да мисля за здравето си... Що за майчина подкрепа??? Имам само мъжа си до мен, който често забравя за състоянието ми, често се изнервя и макар бързо да му минава, то мен дълго ме държи. Още куп неща има, които страшно много ми се отразяват на здравето. Забелязах, че вечерно време почнах да си сипвам повече от чашка преди сън. Макар да осъзнавам това, не искам и с това да се боря. Някой ден ще съжалявам, че съм продължила да пия, но сега... Това е единственото ми успокоение, единственото, което ме кара да забравя всичко и да заспя [color=orange]спокойно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Моето ежедневие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети