МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Фампира
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 30, 2015 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Активната съставка е 4-aminopyridine. Оттук нататък става въпрос за различни търговски марки на един и същ медикамент. Истина е, че има респонденти е нереспонденти, но е абсолютно абсурдно някой да премята някакви проценти, просто защото лекарството е прекалено ново и прекалено малко хора от статистическа гледна точка са го приемали. Сходни са ми аргументите за т.нар. ускоряване на прогресията. Дори въпросните някои да са приемали единствено и само фампира няма как да се каже че тя е ускорила прогресията, тъй като самата прогресия може да се ускори по милион неведоми причини. Всъщност ако със сигурност се знаеше кое ускорява, забавя, спира и обръща прогресията - то щеше да има 100% действащо лекарство, а такова няма.
robot

МнениеПуснато на: Пет Май 01, 2015 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan написа:
Активната съставка е 4-aminopyridine. Оттук нататък става въпрос за различни търговски марки на един и същ медикамент. Истина е, че има респонденти е нереспонденти, но е абсолютно абсурдно някой да премята някакви проценти, просто защото лекарството е прекалено ново и прекалено малко хора от статистическа гледна точка са го приемали. Сходни са ми аргументите за т.нар. ускоряване на прогресията. Дори въпросните някои да са приемали единствено и само фампира няма как да се каже че тя е ускорила прогресията, тъй като самата прогресия може да се ускори по милион неведоми причини. Всъщност ако със сигурност се знаеше кое ускорява, забавя, спира и обръща прогресията - то щеше да има 100% действащо лекарство, а такова няма.

Тук за ускоряването се предполага, че допринасят разширените вече от запълването калиеви канали в миелина. Като спреш фампирата е логично да станат по-зле нещата...и мен от това ме е страх.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
robot

МнениеПуснато на: Нед Май 03, 2015 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко инфо за миелина http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD
Върнете се в началото
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2015 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

robot написа:
ivan написа:

Тук за ускоряването се предполага, че допринасят разширените вече от запълването калиеви канали в миелина. Като спреш фампирата е логично да станат по-зле нещата...и мен от това ме е страх.

Струва ми се описваш пломбиране на кариес или поне така изглежда. Никакви дупки не се разширяват и при спиране на приема състоянието не се влошава. Връщаш се в изходна позиция.
И още: Вносителят е предприел всички необходими стъпки за попадането на медикамента в списъка за реимбурсиране на НЗОК. Единствената пречка е, че за определяне на стойност за реимбурсиране са необходими референтните стойности от пет страни от ЕС. Засега фампира се реимбурсира в 4. Живот и здраве до края на годината се очаква да станат 5 и да стане прибавянето към стисъка.
Ваня Димова

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2017 7:12 am    Заглавие: Приемане на Фампира от 2 години. Реален опит. Отговорете с цитат

Здравейте, скъпи хора!

Виждам доста се обсъжда медикамента Фампира тук - в тази тема и реших да споделя и моя опит за доброто на всички, които страдат от това коварно заболяване - MS.

В България се внася Фампира от Британския пазар, където производителят на Фампира също има производствени бази. Тази, която аз започнах да приемам първо беше една опитна опаковка, закупена от аптека "Св. Мина", София - (намираща се с/у Александровска Болница, вход откъм Георги Софийски, но малко по-надолу като се върви в посока към Баня Мадара). Цената беше 530 лв. Аз взех само половин опаковка на цената на 265 лв. само за опит, защото от болница "Св. Наум" ми бяха казали, че ще почувствам ефекта само след 1 седмица, ако изобщо имало такъв!
Аз обаче не се отказах и след като изпих британската Фампира си закупих опаковки от Германия, където Фампирата също е немско прозводство. Започнах да приемам най-редовно, цепех си минутите и си пиех хапчетата като антибиотик - на 12 часа точно! Бих споделила с Вас, че истинския ефект на медикамента се разгръща едва на 6-ия месец от абсолютно редовното и правилно приемане на немската!!! Фампира. Незнам защо, но произведената в Обединеното Кралство нещо не ми хареса като ефект. Струва ми се, че има някакъв проблем с нея - или активното въщество - нещо с него, за което, разбира се, няма реални доказателства или нещо друго, което незная.
В Германия си взимам и до днес по три опаковки всеки път чрез познати и приятели, като заплащам цена за опаковка 195 евро и 55 евроцента, което излиза под 400 лева опаковката - 56 таблетки.
Мисля, че всички, които искат да опитат трябва да поискат първо рецепта от лекуващия лекар към болницата, към която са прикрепени и получават лечение и после на основанието на тази рецепта да си взимат рецепта от личния лекар, която аптеките в Германия вече ще уважат. Има една особеност, че там не се признават рецепти за многократна употреба, затова при всяко закупуване на опаковки ще трябва и нова рецепта от личния лекар! Ценовия диференциал и различното качество на медикамента сигурно ще бъдат също част от Вашата мотивация. Успех и най-важното е да вярваме, и да сме положително настроени към всичко и всички!
Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети