МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
МС? Дали? Страх....

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mesmerize

МнениеПуснато на: Нед Апр 02, 2017 8:57 am    Заглавие: МС? Дали? Страх.... Отговорете с цитат

Здравейте, на 34 г. съм и миналата година ходих на невролог (проф-Титянова) по повод болка в окото. След ЯМР в Пирогов се оказа, че имам плаки в главен мозък.
Накара ме да си направя и изследвание за Лаймска болест, където резултатите бяха с гранични стойности. Направи ми и други изследвания (евокирани потенциали и тн) и най различни тестове и всички бяха перфектни с изключение на този тест, на който трябваше да ходя със затворени очи, ръце в страни, там залитах.
Болката в окото се оказа, че е невралгия, а лаймската болест - лежах в болница една седмица, за да ми правят вливания с антибиотик.
При повторния тест всичко беше ОК.
Предпимиса ми PK merz и mielgama N, да ги пия известно време.
Реших да дам резултатите от ЯМР в още 2 болници за мнение и се оказа, че съм на границата - т.е не покривам критериите за МС.
Не са ми ясни тези неща, но от тогава живея в някакъв непрекъснат страх за бъдещето - как ще изхранвам семейството си, защото те разчитат на мен, как ще се справям, и тн. ако не мога да се движа.
Не мога да кажа, че имам някакви затруднения в момента - ходя на фитнес, играя футбол през ден, но и там се питам след тези неща като мускулната треска - дали е от футбола или симптом на МС.
Понякога имам тремор на пръстите на ръката ми и отново се питам това ли е - МС? Като вървя понякога коляното ми "Заспива", но си спомням, че това го имам от много години, а като малък ми се е случвало още по-често.
Та живея в някакъв непрекъснат страх, че нещо, дори и да няма нищо общо с МС, може да е симптом на болестта.

Лекарката ми каза, че ми поставя работна диагноза МС, и ми каза да си живея живота, така както го живея сега и да не мисля затова, но аз не мога все нещо ме човърка - имам или нямам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 02, 2017 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление, понякога е трудно човек да получи точна диагноза и това е допълнителен товар, който сам по себе си може да доведе до проблеми. Друго си е да знаеш кой е "врагът", за да започнеш да търсиш средства, с които да го сразиш.
Сигурно вече си изчел доста неща в търсене на отговор дали имаш или не МС, но е несериозно да мислиш, че някой в този форум може да ти помогне след като нито ти, нито лекарите при които си бил, са успели да ти дадат категоричен отговор. Разбира се, това не означава, че трябва да престанеш да търсиш!
Треморът и нарушеното равновесие са симптоми на МС, но и на много други заболявания. Симптоматиката при Лаймска болест често бива бъркана с тази на МС и лечението ѝ е дълго и трудно. Чел съм, че е нужно да приемаш коктейл от антибиотици в продължение на месеци, затова съм много изненадан, че са те излекували за седмица. Порови за още информация за нея в Интернет, свържи се с някоя Фейсбук група, защото според мен, тя е главният заподозрян в твоя случай.
Върнете се в началото
mesmerize

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2017 6:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами... 1 седмица венозно на терцеф и след като направих изследване отново беше отрицателен резултатът.
Казаха ми, че няма нужда повече да се лекувам...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети