МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Въпроси за храната .

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Хранене и хранителни добавки при МС и МГ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2017 6:48 am    Заглавие: Въпроси за храната . Отговорете с цитат

Здравейте , от скоро не се бях явявал във Форума.Лекувам се с Екставия 7ми месец има промяна ,но на организма явно трябва да му се помогне още. Четох за диети много във формума и открих ,че някои неща се забраняват ,но не всичко. Интересува ме ,ако знаете дали могат да се ядат кисело мляко 2% да речем с овесени ядки , Веган Пици със зеленчуци и направени с пълнозърнесто + ръжено брашно . Разбира се с малко зехтин ,но не и олио.
Скумрия 3 пъти седмично , салати със зехтин , сурови ядки , банани за витамин Б и захарни изделия никакви . На 22г съм и ме влече кулинарията , ако има някой нека помогне Smile . Интересува ме тестото за Веган Пица добре ли е за Хора с МС . Благодаря ви Smile
Поздрави Явор !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2017 11:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи коя диета си решил да спазваш Smile. Като последовател на Суонк/Джелинек, аз бих изключил единствено киселото мляко, а проблемът с купешките пици е, че винаги съдържат и известно количество "забранени" мазнини, така че бих си ги правил в домашни условия с екстра върджин зехтин и без да ползвам яйчен жълтък.
Върнете се в началото
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2017 11:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ехаа .. Благодаря за бързият отговор . Да тъкмо си намесих една пица с ръжено и пшеничено брашно . Ще сложа малко зеленчуци , доматен сос . Замесих я с 10грама мая , брашно и вода и около 5гр Зехтин Smile Дано съм поел по правият път с диетите Smile . Изключвам млякото ,което е над 0.1% масленост , червеното месо . И на първо място за хапване доста салати , плодове и сурови ядки Smile . Рибка - Скумрия , чудя се ориза дали може да се яде и варените картофи ?
Върнете се в началото
moonwind

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2017 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет Smile Аз също съм на режима на Суонк/Джелинек. На www.overcomingms.org има рецепти, както и всякаква информация за този режим (на английски е). Изключила съм млечните, месото (1-2 пъти годишно си позволявам), глутена, от известно време и яйца не ям. Има няколко диети. Опитай ги, тялото ти ще подскаже коя е правилната. Успех Smile
Върнете се в началото
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2017 1:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви , ще ги погледна задължително Smile
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2017 5:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според Джелинек млякото трябва да се избягва не толкова заради съдържание на наситени мазнини, а заради сходството на аминокиселинната му последователност с тази на миелина и вероятността за допълнително засилване на неправилния имунен отговор срещу миелина.
Колкото до картофи, ориз и каквито е други естествени въглехидратни източници - тази диета няма ограничения.
Върнете се в началото
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Нед Юни 04, 2017 6:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хмм , благодаря Роро . Определено всичко ,което ми казвате ще ми бъде полезно. През идната седмица сигурно ще кача своята диета . Не спазвам нещо конкретно на Swank или други доктори. Може би е някаква смесица от много . Но забраните за някои продукти са вече на лице Smile . Успешна седмица на всички Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Хранене и хранителни добавки при МС и МГ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети