МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Лезия на врата и много симптоми

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
morgana

МнениеПуснато на: Съб Юни 03, 2017 10:26 pm    Заглавие: Лезия на врата и много симптоми Отговорете с цитат

Здравейте на всички!

От доста време следя форума и все не намирам смелост да пиша. Преди две години и половина една сутрин се събудих с изтръпнала дясна ръка и от изследване на изследване се оказа, че имам една лезия горе на врата. Няма нищо в мозъка. Все още го водят изолиран синдром, въпреки че 10-на години преди това така ми беше изтръпнала лявата част на лицето, но тогава всичко беше чисто. Според невролога ми е "доброкачествена" МС, всъщност нямам официална диагноза. Проблемът е, че постепенно и малко по малко се появават все повече нови симптоми. Започна да ми изтръпва е десния крак, първо само над коляното, сега почти целия, вече изтръпва и другия, част от гърба, днес сутринта все едно ме беше стегнал един пояс точно под ребрата... Знам че трябва да отида на преглед, стресира ме ужасно цялото това правене на изследвания и чакане на резултати...
Искам да попитам, ако някой тук има лезия на същото място, Възможно ли е да дава отражение на толкова много места? Когато започна да ми изтръпва леко крака, невролога каза, че вероятно е от тази лезия, защото е много високо и почти всички нерви минават оттам...
Ще съм благодарна ако някой сподели опит!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ds75

МнениеПуснато на: Нед Юни 04, 2017 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, morgana!
Вероятно стягането в областта на ребрата идва от лезията в гръбначния мозък в зоната около врата. Аз имам лезия в гръбначния мозък при 1ви и 2ри прешлен и също имам такова стягане в гръдната и ребрената област. Освен стягането имам и доста голям букет от усещания, изтръпвания на краката, понякога и на ръцете в различна степен. Има и промени в чувствителността на кожата. После преминават, пак се появяват при стресови ситуации, преумора или грипни състояния.Трябва почивка и повече щадене.
Върнете се в началото
morgana

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2017 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за отговора, Ds75!

Честно казано малко се поуспокоих, защото бях започнала леко да се филмирам с тези вечно прогресиращи нови неща, които само се трупат и не отминават...Прав(а) сте за почивката и стреса, напоследък май нещо се изсилих и в двете области, от друга страна с две подрастващи деца, няма как да почивам колкото би ми се искало (май почти постоянно) Very Happy
Моята лезия е на 3-я прешлен, едни 13 мм, които неочаквано дават отражение на толкова много места...
Вие правите ли някакво лечение? Аз следвам, откакто разбрах, разни хранителни режими и честно казано малко се объзсърчавам, защото нещата хич нямат намерение да спират. От друга страна, кой знае как биха се развивали, ако не правех съвсем нищо?
Най-сърдечни поздрави!
Върнете се в началото
Ds75

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2017 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей пак, morgana!
Да, дано си се поуспокоила (минавам на ти). Аз съм жена на 42г. също с една подрастваща тийнейджърка и е много сложна ситуацията с почиванетоSmile Диагнозата МС ми е от преди 17-18 години. Не спирам да работя за това да съм добре и работоспособна. Била съм на много терапии, а в момента на Бетаферон, който обаче не ми се отразява добре и съм доста притеснена, а притеснението много вреди. Самата аз не съм овладяла техниката без стрес. Така, че ако ти можеш работи в тази посока и се старай да избягваш притесненията.
Поздрави и бъди здрава!
Върнете се в началото
morgana

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2017 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Толкова успокоително ми действат отговорите ти, Ds75 <3

Май е трябвало по-рано да се престраша да пиша тук, вместо и да трупам страхове и паранои. Аз съм ти малко "кака" и ето, май овладяването на стреса не се подобрява с възрастта, а трябва да сме по-спокойни, защото наистина не действа добре. Това е първото нещо, което разбрах още в началото. Аз също гледам да не спирам, да съм дейна, изпръпват ли краката - ходя повече пеша, мъчи ме ръката, гледам да я "тренирам", а като ме ядосат вкъщи излизам да се поразходя сама и често почти всичко ми минава или поне не му обръщам внимание Smile Много окуражаващо ми действа факта, че вече 18 години си диагностицирана и продължаваш да си все така дейна. То навсякъде го и пише, де, но на страха очите са големи... Аз все се надявам като "одъртея" още малко, пък дано се кротне леко и тази имунна система, поне така казват...
Когато ми откриха лезията и навързах малко нещата с предишния епизод, някак първата ми реакция беше, че не искам да ми поставят диагноза. Поне не още. Евокираните потенциали бяха малко не наред, но настоях, че сигурно е заради проблем с очите, който си имам. Отказах да ми правят пункция... Много трудни и лични решения са, хем не искам да взимам медикаменти засега, хем ме гложди мисълта дали така е най-добре. Може би тайната е човек да има повече вяра в себе си и в тялото си, аз засега не съм го достигнала този етап и още го гоня.
Пожелавам ти да намериш най-правилното за себе си решение и най-вече това, което ти дава повече спокойствие.
И най-вече да бъдем здрави, както и ти каза, бих добавила и силни!
Върнете се в началото
Ds75

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2017 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се, че думите ми ти действат успокоително. Поне малко съм била полезна. Smile Да, здрави и много силни трябва да сме. Пожелавам ти все пак да нямаш МС, тъй като казаш, че не е доказана диагнозата! От това по-хубаво няма!
Върнете се в началото
Mishok

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2017 1:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей morgana! Диагностицираха ме през 2014 година и диагнозата беше сигурна от самото начало. В началото имах около 16 лезии, а сега са 31. При мен МС се оказа агресор, но аз реших, че няма да позволя дъщеря ми да ме гледа на легло постоянно. Момичето ми е на 4 години и сме постоянно навън.... тя и съпруга ми са плътно до мен. Според мен подкрепата на най - близките е основата на овладяването на стреса... днес макар и с бастун не спирам да ходя!
Върнете се в началото
morgana

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2017 1:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Mishok, прекрасно е, че имаш подкрепящи и обичащи хора до себе си. Те са най-големият стимул! <3 Благодаря ти за отговора!

Ds75, дано!
Върнете се в началото
Berserker

МнениеПуснато на: Вто Юли 25, 2017 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте на всички.Значи откриха ми мс преди 6 години като пристъпът беше меко казано доста страшен цялата ми лява страна беше отказала включително и окото едвам ходех и не можех да си използвам лявата ръка,минах терапия с кортизон и противно на очакванията ми се възстанових на пълно за период от 4-5 месеца.Но сега 6 години по късно без никакви оплаквания почнаха едни стягания,и парене в гърба и отпред под ребрата нямам сили в краката и левия пак ми е доста изстръпнал.Направиха ми отново кортизон преди 3-4 дена.Та просто искам някои който е минал през подобно нещо да ми даде кураж че ще отмине пак с времето страх ме е да не си остане така а паренето е ужасно преди не съм го изпитвал не можеш да се отпуснеш както трябва.Интересното е че на горе към ръцете и главата ми няма нищо всичко е в гърба и краката,това значи ли че донякъде пристапът е по лек от предишния?Просто съм уплашен дали ще отшуми с времето?
Върнете се в началото
stefo

МнениеПуснато на: Вто Юли 25, 2017 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, Berserker!
Изкарал си един продължителен период без проблеми (6 години не са малко време). Не искам да те плаша или да те карам да гледаш песимистично на дадената ситуация, но искам да знаеш, че след всеки следващ пристъп е твърде възможно да остане някакъв дефицит на здравословното ти състояние. Но е също така възможно и с подходяща рехабилитация, спазване на определен хранителен режим или нещо друго този дефицит да се намали или облекчи.Пожелавам ти най-добре да нямаш никакви последствия от пристъпа и да се възстановиш както преди, но дори и да не се случи не се отчайвай и продължавай напред!
Berserker

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2017 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това че може да остане нещо ми е ясно но просто се чудя дали ще е със същата сила просто искам малко поне да се облекчи това стягане моля който има или е имал това стягане в гърба и от пред под ребрата да сподели опит?
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2017 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление, независимо от вида на оплакванията, нито пациент, нито лекар може да ти даде прогноза дали, в каква степен и след колко време ще отшуми.
Върнете се в началото
mitko1752

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2017 2:23 pm    Заглавие: Митко Отговорете с цитат

Smile
По-здрави,
Митко!

Последната промяна е направена от mitko1752 на Нед Сеп 24, 2017 2:49 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
stefo

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2017 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само по повод стягането в гърба и отпред под ребрата - имах го съвсем същия симптом. С течение на времето изчезва , но понякога се появява за кратко и пак отшумява. Може би е в следствие на това, че пия Преднизолон кортико като го получа , а може и да отшумяват от само себе си.
Berserker

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2017 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря точно от този отговор имах нужда просто вече 2 месеца ме държи и се чудех изобщо ще се махне ли някога.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети