МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Новодошла

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Milenkata

МнениеПуснато на: Пон Юни 12, 2017 12:46 am    Заглавие: Новодошла Отговорете с цитат

Здравейте, колеги!
Диагностицираха ме на 18.05.2017 и съм в шок. Пристъпа ми беше свързан със залитане, нистагъм на очите. Миналата година имах изтръпване на дясната половина на тялото, ходих на невролог в Стара Загора и попаднах в категорията "лекарска грешка", така закъсня и началото на лечението ми.
Чувствам се много зле психически, мисля, че това влошава и положението физически. След 5 дни по 1000 Урбазон в болницата спрях да залитам уж. Сега пия през устата опашката от Медрол. Чувствам слабост в краката, която се влошава. Питам се колко време ще е необходимо да се възстановя физически, защото така ще се подпомогне и психическото ми възстановяване.
Ходих на психолог, малко помощ да получа, но не успях да се отпусна достатъчно, че да се нарева пред нея. Започна да ми препоръча някакви психарски сериали да съм гледала, да съм била смятала, че съм в отпуск, а не в болнични...
Мъчи ме зверско безсъние, пробвах с ниски дози Ксанакс, но ме разлюлява, все едно съм на кораб. Щом се пробудя, само за лоши неща започвам да си мисля и да се депресирам още повече. Някой има ли същите проблеми, че не искам да тормозя себе си и близките си с това безсъние?
Бъдете здрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 12, 2017 5:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, Milenkata!
Не знам дали това ще те успокои, но общо взето, описваш един букет от проблеми, които са често срещани симптоми при МС. Именно поради разнообразната си симптоматика, често минава време преди диагнозата да бъде поставена, но това обикновено е без особено значение за развитието на МС. За съжаление, никой не може да предскаже нито как ще се развие заболяването при теб, нито в каква степен ще успееш да се възстановиш след терапията с кортикостероиди. Обикновено, в началото възстановяването е на 100%.
Преди години съм имал безсъние вследствие на МС, но не съм си и помислял да приемам нещо повече от валериан. Установих, че колкото повече се стараех да заспя, толкова по-далече бягаше съня от мен и най-голям успех постигах когато ставах да се разходя и мисълта ми потичаше в друга посока.
Знам, че е по-лесно да се каже, отколкото да се направи, но наистина е важно да спреш да се фокусираш върху проблема, защото това няма да ти помогне, но може да те срине психически. Опитай при друг психолог, вероятно се иска време да попаднеш на "твоя човек"!
Върнете се в началото
Milenkata

МнениеПуснато на: Пон Юни 12, 2017 8:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хей, благодаря за отговора! Стопли ми измъчената душичка!
Не спя повече от 2 часа, трета нощ поред и вече съм на ръба на силите си. Фармацевт съм и гледам да пия само билкови истории, нищо че съм си взела и Ксанакс да си имам. Ще се консултирам с лекарката си в София и ще потърся психотерапевт. Много е вероятно да ми трябва и психиатър скоро. Имам чувството, че от прекалено вглеждане в тялото ми, се влошавам. Опитвам се да спирам негативните мисли с един СТОП и започвайки да гледам какво има около мен - хора, автомобили, цветя, гълъби, облаци и прочие... Скоро след това се хващам, че пак си мисля, че твърде късно са ме диагностицирали и ми се насълзяват очите.
Върнете се в началото
Mishok

МнениеПуснато на: Пон Юни 12, 2017 9:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Milenkata не е толкова страшно колкото звучи в началото. Поставиха ми диагнозата през 2014 г. , 8 месеца след като родих дъщеричката си. Букета от симптоми беше огромен, а МС при мен се оказа агресивна. Моят психолог е дъщеря ми, нейната усмивка и прегръдка. Макар да не се възстановявам напълно аз няма да се предам и ще се боря до последно. Според мен най - доброто лечение е нагласата в собствената ти глава, че си добре, но това се съчетава с медицината!
Върнете се в началото
Milenkata

МнениеПуснато на: Пон Юни 12, 2017 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Mishok написа:
Milenkata не е толкова страшно колкото звучи в началото. Поставиха ми диагнозата през 2014 г. , 8 месеца след като родих дъщеричката си. Букета от симптоми беше огромен, а МС при мен се оказа агресивна. Моят психолог е дъщеря ми, нейната усмивка и прегръдка. Макар да не се възстановявам напълно аз няма да се предам и ще се боря до последно. Според мен най - доброто лечение е нагласата в собствената ти глава, че си добре, но това се съчетава с медицината!

Mishok, аз нямам деца, на 34 съм. Винаги съм искала голямо семейство, но уви. Освен това един младеж, който уж, колкото повече ме опознаваше, толкова повече ме харесваше, като ме диагностицираха, си плю на петите... Одрямах се здраво, знам, че така си вредя. Имам над 15 лезии стари, сравнително малки. Активните бяха 3, уж се стабилизирах с Урбазона. Започнах Ребиф, още титрирам дозата. На 0,25мл започнах да усещам слабост. Не знам дали е от заболяването или по-скоро от терапията или най-вероятно от психиката ми.
Благодаря за подкрепата, още съм нова във форума и свиквам с интерфейса.
Нагушкай дъщеричката си!
Върнете се в началото
Mishok

МнениеПуснато на: Пон Юни 12, 2017 10:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Milenkata гледай смело напред, идва лято. Истинските приятели и най - близките роднини ще бъдат до теб. Трябва да бъдеш силна и да не мислиш постоянно за болестта!
Върнете се в началото
Milenkata

МнениеПуснато на: Пон Юни 12, 2017 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Mishok написа:
Milenkata гледай смело напред, идва лято. Истинските приятели и най - близките роднини ще бъдат до теб. Трябва да бъдеш силна и да не мислиш постоянно за болестта!

Mishok,
благодаря за надъхването! Брат ми ме насмете по телефона, че не трябва да се предавам и да рухвам, а да свикна с новото положение и да си продължа живота! Концерти и чужди държави имам за посещение, ааа ма ха!
Да видиш как както му ги разправям, че краката ми са омекнали, станах и ударих половин километър разходка.
Върнете се в началото
mitko1752

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Юни 13, 2017 2:54 pm    Заглавие: Митко Отговорете с цитат

https://www.youtube.com/watch?v=EMoXLMPOhlE
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети