МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Медикаменти,които могат да влошат миастения гравис!!!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - медикаменти и лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
veihaivei

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2009 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лецитин на гранули - 227 гр за 20 лв
Тук - > http://www.nowfoods.bg/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=211&category_id=104&keyword=%D0%BB%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD&option=com_virtuemart&Itemid=1
Но за да се усвои добре и пълно, трябва да се приема с вит С и вит. В5
Това е от книгата "Дълголетие на мозъка", в която също се препоръчва лецитин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
agi

МнениеПуснато на: Вто Окт 20, 2009 9:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно е, че списъка никога няма да е пълен, защото излизат все по-нови и по-нови лекарства, които не се знае как действат на миастенията. Има и нещо друго. Ако мен ме влошава някое лекарство, на друг не му действа така. Аз се влошавам и от някои храни и билки, но почти никъде не пише кои храни да се избягват при това заболяване. Списъка не е пълен, но не е и кратък. Аз изпадам в паника като се разболея от грип или простуда, защото се оказва, че понасям добре само Цефалексин от антибиотиците, а вече организма ми е привикнал към него, а и самият антибиотик е слаб. Човешкия организъм е странен. Защо от Оспамокс имам отпадналост, а от Дуомокс, който на практика е от същата група получавам силен задух и изобщо не мога да го пия? Макролидите не са строго противопоказани при миастения, трябва да се приемат с особено внимание, но аз направих криза и бях на дихателен апарат 40 дена. А без проблем съм смукала Трахизан, който съдържа Лидокаин. Мога да изброя много случаи, но с това не помагам на никого, просто аз така понасям лекарствата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tatiana

Местожителство: dobri4

МнениеПуснато на: Съб Окт 31, 2009 12:13 pm    Заглавие: здравейте Отговорете с цитат

да допълня пия антидепресант коаксил и флуанксол и съм със мг,също и дормиплант за успокоение
Върнете се в началото
danik

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Ное 01, 2009 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така и така сме на вълна медикаменти - от 5 дни съм болна, но вече на оздравяване. Типична картина на грип, но от втория ден започнах с антибиотика - Панцеф /това е цефалоспорин, който се пие по 1 табл. на ден/.
За температурата и главоболието пих нурофен и аналгин. Приемах по 1000 мг витамин С на ден. За гърлото тантум верде - таблетки за смучене.
Тъй като грипа е доста коварен, след петте дни с Панцеф, сега продължавам с по-слаб цефалексинов препарат - Цефзил за още 3-4 дни.
Проблеми нямам с тези лекарства. А относно антибиотиците - не си правя експерименти - пия само цефалоспорини.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
megimey

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

някои от форума използвал ли е Серотонинергични антидепресанти моля споделете аз съм диагноза МГ и в разрешените лекарстав се позволява използването им но аз все пак искам да се допитам Laughing
Върнете се в началото
danik

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2010 9:22 am    Заглавие: относно антидепресантите Отговорете с цитат

Здравей, Megimey
от две години пия сероксат и нямам никакви проблеми. Преди да го започна съм правила консултация с невролози от ИСУЛ - медикаментите от тази група може да се приемат от болни от МГ.
Забранени са бензодиазепиновите антидепресанти.
Върнете се в началото
pickuptheshoes

МнениеПуснато на: Пет Яну 07, 2011 5:24 pm    Заглавие: сероксат Отговорете с цитат

danik, относно сероксат. Как се чувстваш от тях и постоянно ли ги приемаш? Аз се двоумя относно антидепресантите, дали да започна да взимам. При мен МГ е ОК бих казала, а и с калимина добре се поддържам. Мин седмица ме и оперираха, да се надяваме да последва и подобрение след операцията. Проблема при мен е, че понякога и при най-малкото притеснение ми се подува езика, не мога да говоря нормално, съответно сърцебиене и затруднено дишане. Да не говорим за факта, че по принцип съм си във филм винаги и си се притеснявам за какво ли не, и без причина понякога. Имат ли някакви особени странични ефекти хапчетата? Благодаря.
Върнете се в началото
danik

МнениеПуснато на: Пет Яну 07, 2011 6:51 pm    Заглавие: относно сероксата Отговорете с цитат

Здравей,
пия Сероксата от май 2008 - постоянно, всеки ден по 1 табл.; никакви проблеми, никакви отклонениея в кръвна картина; Единственото е, че качих 6-7 кг. Но ще продължа да го пия, защото и аз като теб все се притеснявам от нещо и това веднага ми се отразяваше на миастенията. Дори лежах в болница 20 дни, пролетта на 2008, като мислеха, че е миастенна криза - накрая се разбра, че всичко ми е от притесненията. Сероксатът ми помогна да се поуспокоя, намалих дори калимина наполовина и си живее и работя нормално.
Върнете се в началото
pickuptheshoes

МнениеПуснато на: Пет Яну 07, 2011 8:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Веднага след като си намеря свестен невролог в София, ще се консултирам за това как и по колко бих могла да пия. А и предполагам ще трябва 1во да се повъзстановя малко след операцията преди да предприема нещо. Малко преди да ме оперират трябваше да проведа един труден телефонен разговор и за целта си купих първосигнално от аптеката мента-глог-валериан за успокоение....и ми помогна, успокои ме. Но мисля, че ще ми трябва нещо друго, имайки впредвид притеснителната ми натура. Благодаря за бързия отговор. Поздрави и успешна 2011.
Върнете се в началото
destin

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 15, 2011 10:14 am    Заглавие: Глюкоза и МГ Отговорете с цитат

Здравейте,

на някой от вас случвало ли се е да вливат Глюкоза?
Аз бях в болница по повод гинекологична операция - всичко беше чудесно - упойката много добре понесох, всички обезболяващи също и бях много добре до момента, в който ми сложиха банка с глюкоза.
За няма 10мин се влоших страшно много.Отмалях за секунди, гласа ми падна много.
Случвало ли ви се е ?
Dragana

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 4:29 pm    Заглавие: Здравейте Отговорете с цитат

Намерих време и аз да ви пиша малко.Преди 2 дена ужасно ме болеше главата,нямах температура когато си легнах и се сабудих със 38.4 в 2 часа през ноща и със ужасна болка навсякаде.Направих си копреси със алкохол и оцет Smile и свалих я малко до 37 със нещо.Пих и панадол - парацетамол вносен и Осцилококцинум и той доста ми помогна, за први път го пия.Обаче грлото ме болеше ужасно и си направих компрес със алкохол и черен пипер, и малко по малко се свали температурата на следващия ден.Лошото е че вечерно време се качва температурата Sad да се надяваме да не се случи.
Говорих със лекаря за антибиотик обаче той каза ако стане нещо на дробовете тогава ще го мислим , обаче моя приятелка лекар каза ако подържам температура околу 37 и малко още 2 дена да си взема панцеф.
за кашлицата вземах бронхикум , за грлото смучех ефизол и много чайове: лайка, мащерка, мента и коприва.
Dragana

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Юни 25, 2015 8:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На някой да са му изписвали Флажил вагинално, прочетох листовката и си пише че да се внимава при прогресиращи заболявания на ЦНС и периферна нервна система, гинеколошката пък смята че няма проблем, а долу има толкова кръвоносни съдове че не ми се мисли. Ще съм благодарна ако някой е ползвал да сподели.
Flower

МнениеПуснато на: Сря Юни 28, 2017 8:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, надявам се някой да ми отговори на въпроса понеже темата не е отключвана отдавна. Искам да попитам някой пил ли е Цефзил? Четох в листовката че не се препоръчва за алергични към пеницилина а него го има в списъка с противопоказни лекарства.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - медикаменти и лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети