МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
HSCT - стволови клетки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
aldi

МнениеПуснато на: Пет Ное 25, 2016 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди две години бях на консултация в турската болница Анадолу, край Иснабул. Имаш консултация с невролог, правиха ми ЯМР, след което становището беше че трябва да продължавам да се лекувам по същия начин с Копаксон.

Но, беше ми назначена и консултация с хематолог, тъй като преди 15г лекувах и Хочкинов лимфом. Докторът ми препоръча за МС-а да направя лечението с пресаждане на стволови клетки, което вероятно би могло да ми помогне. При тях се правило успешно, риск имало, но бил минимален. Ставала "подмяна" на имунната система и по този начин се лекували много болести. Първо ти извличат стволови клетки, подлагат те на мощна химио терапия, след което ти връщат клетките и те чакат да се възстановиш. Всичко в рамките на месец два. За цената не питах. Каза че за сега не ми се налагало да правя това.

МнениеПуснато на: Нед Ное 27, 2016 11:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

aldi написа:
Преди две години бях на консултация в турската болница Анадолу, край Иснабул. Имаш консултация с невролог, правиха ми ЯМР, след което становището беше че трябва да продължавам да се лекувам по същия начин с Копаксон.

Но, беше ми назначена и консултация с хематолог, тъй като преди 15г лекувах и Хочкинов лимфом. Докторът ми препоръча за МС-а да направя лечението с пресаждане на стволови клетки, което вероятно би могло да ми помогне. При тях се правило успешно, риск имало, но бил минимален. Ставала "подмяна" на имунната система и по този начин се лекували много болести. Първо ти извличат стволови клетки, подлагат те на мощна химио терапия, след което ти връщат клетките и те чакат да се възстановиш. Всичко в рамките на месец два. За цената не питах. Каза че за сега не ми се налагало да правя това.

Ако имаш възможност попитай за цена. Всяка информация къде и колко струва е добре дошла.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Smurfietta

МнениеПуснато на: Сря Юни 28, 2017 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно това лечение със стволови клетки се допитах до невролог в Св. Наум, който ми каза, че понеже не се знае причината за възникване на автоимунните заболявания, не може да се говори за лечение в истинския смисъл на думата. Така и не получих конкретен отговор, ама те невролозите са си такива - загадъчни създания...
В края на коментара си искам да пожелая положителни емоции и усмивки на всички! Smile)

Последната промяна е направена от Smurfietta на Чет Юни 29, 2017 8:00 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 28, 2017 6:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Едва ли в България някой скоро ще предлага точно този вариант на терапия със стволови клетки, тъй като:
1. Това е рисков метод, който трудно ще се сдобие с наръча от нужните разрешителни.
2. Изисква доста сериозни инвестиции не само от страна на пациента, а и от клиниката, в която ще се провежда.
Върнете се в началото
Pesho

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2017 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

popo_roro написа:
Едва ли в България някой скоро ще предлага точно този вариант на терапия със стволови клетки, тъй като:
1. Това е рисков метод, който трудно ще се сдобие с наръча от нужните разрешителни.
2. Изисква доста сериозни инвестиции не само от страна на пациента, а и от клиниката, в която ще се провежда.

В България всичко е възможно с правилните връзки и пари. Правени са за болни от МС, а за ракови заболявания се правят постоянно. И базата я има, но няма никакво желание да се направи практика за хора като нас. То един канабис за медицински нужди не можем да прокараме, какво остава да бръкнем по-дълбоко в джоба на фарама-мафията?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети