МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
билколечение на МС
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Билколечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Вто Окт 26, 2010 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

HOFF написа:
Здравейте на всички,

много жалко,че едва сега видях всички глупости изписани от потребителя dovolenn на страница 1.Ходи си купувай мащерката по 20 лв тогава и слушай хорското мнение в Железница какво говорят.много неща мога да ти кажа още,но няма смисъл.Със здраве.

Добре дошъл отново във форума, но още с първия пост да се заяждаш, не ми харесва, ако искаш ходи си до Железница и си давай парите, но нас не ни зарибявай Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
simona.sabeva

МнениеПуснато на: Пон Яну 16, 2012 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, има ли някой все пак с диагноза МС, който да е пробвал лечението на този народен лечител Васил Канисков?
Сега прочетох във форума за него, предлагал е безплатно лечение за първите 3-ма които го потърсят. Видя ми се да е имал добри намерения... Дано са се пробвали хората...
Вярно, минало е доста време от тогава(от 2006г.), но ако все пак някой от вас има нещо за казване, нека пише. Поне да каже има ли промяна в състоянието си, след терапията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Вто Яну 17, 2012 12:14 pm    Заглавие: билколечение при МС Отговорете с цитат

аз твърдя,че дори и да имате някакво облекчение,няма да се излекувате от МС,така,че изборът е ваш,ако имате пари,хвърляйте ги. по разни лечители.
Върнете се в началото
uncle

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2012 12:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бях при този човек миналата година,заведе ме познат който каза че след като се е запознал с него,вече не го е страх от болести и каквото и да се случи,Васил ще го оправи.Аз съм с тази диагноза (недоказана)и отивайки при него минах на ирисова диагностика след което ми каза че нервната ми система била объркана и не работи правилно или нещо подобно.Даде ми да пия някаква билка и ми каза да се обадя след известно време.Когато го направих ме попита дали има подобрение,аз казах не а той ми отговори че няма да може да помогне.Исках само да ви информирам че не става дума за пари,взима символична цена или колкото му дадете.Знам че е помогнал на много хора и няма да навреди на никой
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
simona.sabeva

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2012 2:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря "Чичка"Smile

Искам да ви питам дали някй е ходил или е чул поне нещо интересно за друг известен билкар Бай Дончо - от Хасково? Лекувал доста вида алергии, а доколкото прочетох при МС хората развиват доста алергии... Ако нещо знаете - пишете!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2012 10:46 am    Заглавие: билколечение Отговорете с цитат

Приятели,аз съвсем сериозно и отговорно ви казвам,че няма да имате лечение.Биолог съм по професия и съм водила кръжоци по билки,не съм против билките,но те са безсилни срещу нашата болест.Предупредила съм ви,но изборът е ваш.
Върнете се в началото
m1ma

МнениеПуснато на: Пон Фев 20, 2012 12:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Приятели,аз съвсем сериозно и отговорно ви казвам,че няма да имате лечение.Биолог съм по професия и съм водила кръжоци по билки,не съм против билките,но те са безсилни срещу нашата болест.Предупредила съм ви,но изборът е ваш.

Аз също съвсем сериозно и отговорно искам да заявя,че никой няма право с лека ръка да отписва даден метод за лечение.
И със същата сериозност заявявам,че билките лекуват,само трябва да намериш твоята билка.Дори и да не те излекуват,едва ли работата е на живот и смърт,ако ги пиеш - чак толкова,че да се чувстваме сериозно предупредени. Confused
Не трябва да се отписва нищо с лека ръка,защото май и от официалната медицина не получаваме нищо повече от леко "замъгляне" на симптомите и това май пак е до късмет.
Лека вечер ви желая!
Върнете се в началото
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2012 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно бай Васил няма пациенти и започна да ходи по телевизиите, снощи го гледах и слушах по ТВ 7, задаваха му въпроси на зрители на които той почти не отговаряше, не знам дали някой друг го е гледал, но аз определено ще си пия мащерка и кантарион които сам си бера от планината Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Anushka

МнениеПуснато на: Пет Яну 03, 2014 3:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

пиша в тази малко позабравена тема, единствено защото се почувствах длъжна да дам мнението си от първо лице.

Изключително разочарована съм от това, което прочетох тук. Излъганите надежди на хората не трябва да стават повод за подобно грубо отношение към г-н Канисков. Още повече, че такова отношение с нищо не беше провокирано.
Няма да играя роля на адвокат, а и не съм сигурна, че В. Канисков би бил доволен от опитите ми да го защитавам. Единствено искам да кажа, че отношението на някои хора от форума ми се стори изключително грубо, нетактично, самонадеяно и невъзпитано.
Един човек, търсен и посещаван от стотици хора предложи БЕЗПЛАТНО помощта си във форум, посещаван от хора с нелечимо заболяване. Реакцията на някои от същите тези хора беше извънредно грозна.

Съветвам всеки, който вярва в силата на билките да се поинтересува повече за техния ефект. Щастлива съм, че след като на 18 годишна възраст се разболях от МС, именно В. Канисков беше човекът, който с помощта на билките (също специално набрани и подбрани от него) вдъхна сила на тялото и мозъка ми.
И последният ми съвет: нека хора, без особени познания, наблюдения и интерес към съответен проблем сдържат думите, призивите и емоциите си. Особено на места като това.

Поздрави Smile
Върнете се в началото
peicho hristov

Местожителство: силистра

МнениеПуснато на: Пет Яну 03, 2014 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Реших да споделя опита си от билколечението.Вече съм в много напреднал стадий на МС(7 по Курцке).От 5 години се придвижвам с акумулаторна количка,но от 1,5 година много ме болят крайниците и са постоянно схванати.До тогава използвах Тизанидин и Баклофен.Преди година в един немски сайт открих билкова рецепта за облекчаване на симптомите на скованост и болка.От 8 месеца я прилагам съвместно с Тизанидин и се чувствам по-добре.Рецептата е:1.Маточина - 50 грама.2.Корен от Валерияна - 50 грама.3.Хмел - 30 грама.Сместа от билките се запарва с 2 литра вряща вода в неръждаем съд около 3-4 часа.Прецежда се и се налива в бутилки.Съхранява се в хладилник.Отварата се поема 3 пъти на ден,като в началото с малки глътки(20-25 милилитра) на доза и постепенно увеличаване до 50 милилитра.Прилагам я в комбинация с Тизанидин.Сутрин в 8 часа поемам 4мг Тизанидин,в 10 часа отвара.После в 13 ч. отново Тизанидин и в 16 ч. отвара.В 18 часа пак Тизанидин и в 20 часа отвара.Отварата я ползвам до свършване на приготвената доза и почивам 1 седмица,като през това време съм само на Тизанидина.Съчетанието на Тизанидина с билките чувствително облекчава болките и схващането,за разлика когато оставам само на хапчета.Консултирах се с невролога си и той ми препоръча,че щом виждам положителен ефект,да продължа.И продължавам.Дано да съм бил полезен.
ПП:Билките ги има в билковите аптеки и общата им цена е около 5-6 лева за доза.
ritter

МнениеПуснато на: Сря Яну 15, 2014 1:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.healthline.com/health/multiple-sclerosis/going-herbal-vitamins-and-supplements-for-multiple-sclerosis#1
Върнете се в началото
Katusha57

Местожителство: Lozen-Sofia

МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2017 7:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Някой знае ли билки, които възстановяват течностите в ставите, сухожилията и гръбначният стълб?

Това ще бъде безценна информация за всички нас.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Билколечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети