МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Високи дози биотин (vitamin H) помагат при прогресивна МС

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Здравето - какво ново
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2015 1:20 pm    Заглавие: Високи дози биотин (vitamin H) помагат при прогресивна МС Отговорете с цитат

Според това клинично проучване, резултатите са окуражаващи: от 2 до 16 месеца след началото на терапията с висока доза биотин, много от пациентите са започнали да показват подобрение в нервите на гръбначния мозък. Интересното е, че биотинът учатва в синтезата на миелин и това вероятно означава, че той може да бъде от полза за всички форми на МС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
s_ms

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2015 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много добра информация...дано скоро започне да се прилага с успех и в България..
Върнете се в началото
Fado

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 12, 2016 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет!
Някой опитвал ли е с Биотин? Иска ми се да се пробам, но преди това май трябва да говоря с д-р Кметска. Чета във Фейсбук противоречиви мнения, та не знам...
Лек ден на всички! Smile
Върнете се в началото
Katusha57

Местожителство: Lozen-Sofia

МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2017 8:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз започнах Биотина преди 2 месеца. 3 Х по 100мг. на ден. Поръчвам го от Амазон. Казват, че резултатът ще се види след 9( до 15) месеца.
За сега не усещам нищо.
Наред с биотина вземам мулти колаген на др. Аксе + Вит.Ц и храносмилателни ензими, както и Лизин. Предполагам, че колагена и биотина започнаха да възстановяват капилярите и вените ми.
За първи път от много години насам, кръвният ми тест (освен тромбоцитите) показва, че всичко е в норма.

Горещо препоръчвам тази комбинация, но тя може да подейства на всеки различно, така, че вслушвайте се в тялото си.
Успех !!!
дедо

МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2017 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно биотина. Започнах да да го взимам 3 Х 100 мг. в комбинация с 300 мг витамин Б1 точно преди 2 години след дълго четене на презентации в мрежата и препоръчан ми от popo_roro. Купувам го от http://www.bulksupplements.com/ защото е много качествен,без капсули и сравнително евтин. При мен обаче не подейства,което естествено не значи, че не помага на всички. Взимам го защото може би ми забавя малко прогресията и свикнах с него,но скоро мисля да го намаля в нормални дози вече.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Здравето - какво ново Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети