МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Да имам ли дете?

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС и бременност
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
krastina kolarova

Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2008 10:01 am    Заглавие: Да имам ли дете? Отговорете с цитат

Здравейте! Искам да попитам дали някой от вас - момичета с МС се е замисляла за това да има дете вече с поставена диагноза?
Аз съм с такава диагноза от 2 години и няколко месеца. Имаме си със съпруга ми една принцеса на 5 и половина години, но....
За щастие се чувствам добре, лекувам се с хомеопатия и хранителни добавки и гледам много-много да не обръщам внимание на МС, но все пак малко ме е страх....
Ако някой има опит, моля да сподели!
По принцип наблюдаващата ме невроложка ме увери, че няма какво особено да ме притеснява при бременност, но искам да чуя и ваши мнения!
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dicey

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2008 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм с диагноза от 2006 г., иначе заболяването ми явно е по-отдавна, имам момченце, което вчера стана на 3 месеца. И мен ме е страх кажи-речи всеки ден какво ще става занапред, но пък иначе щеше да ми е мъка всеки ден, че се лишавам от това щастие, каквото е детето.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krastina kolarova

МнениеПуснато на: Чет Окт 16, 2008 7:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Dicey, благодаря ти за отговора! И аз така си мисля, но когато лошите мисли вземат връх добре е някой да те окуражи!
Надявам се и аз да нямам проблеми, защото дъщеря ми иска да става кака, но ще видим...Между другото, имах една неуспешна бременност май месец, т.г. и затова малко повече ме е страх, но каквото е писано да става ще стане! Все си давам кураж и вътрешно не се отказвам!

Поздрави Smile
mindbridge

МнениеПуснато на: Чет Окт 16, 2008 11:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,

Можеш да видиш тази дискусия в която има и различни научни изследвания:
http://msobshtestvo.org/forums/viewtopic.php?t=89

Може би най-важният цитат е:
Цитат:
Не са установени никакви разлики в рисковете от усложнения при раждането между трите групи. (без МС, с начален МС, със сериозен МС)
Върнете се в началото
krastina kolarova

МнениеПуснато на: Пет Окт 17, 2008 12:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! Ще прегледам дискусията! Smile
dicey

МнениеПуснато на: Съб Окт 18, 2008 8:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм, и аз вече съм почнала да мисля за второ, ако даде Господ и се чувствам все така добре, ще я свършим тази работа Laughing Засега ме спира само това, че след секциото трябва да се изчакат 2-3 години Very Happy
Върнете се в началото
krastina kolarova

МнениеПуснато на: Нед Окт 19, 2008 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво мислиш Dicey, тъкмо ще поотрасне момченцето ти, да ти е живо и здраво! Very Happy А другото - Божа работа!
Apocalypse

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2017 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На 27 съм, без деца, диагностицирана съм преди 7 години...

Аз искам да се обърна към майките, понеже вече започват да ми се въртят такива мисли,а знам че трябва и да си спра лечението за поне 2-4 месеца преди да решим изобщо нещо...Просто имам един страх, да не стане прекалено късно, дали ще съм добре след година или две, дали ще съм физически способна да се грижа за едно дете.

По принцип в момента, слава богу се чувствам физически добре. Въпроса е,че ми откриха наскоро и новопоявили са се лезии, неактивни, но все пак нови...значи има някакво развитие. Бяха ми спрели лечението, възобновиха ми го до декември, после пак следват изследвания и наново кандидатстване и чакане.
Напълно съм наясно, че е индивидуално развитието и отражението на МС, ноо малко позитивизъм няма да ми дойде зле, от някоя мама с МС : ))
Просто ме е страх с минаването на годините да не се вложи нещо и да стане пък твърде късно. Ест не е решение, което да взема сама и за момента нямаме такива планова (та дори и за близкото бъдеще), но просто искам да се посъветвам за това как сте се чувствали по време и след.
Благодаря предварително и бъдете здрави!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС и бременност Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети