МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Мнение за Ретробулбарен Неврит .

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2017 1:34 pm    Заглавие: Мнение за Ретробулбарен Неврит . Отговорете с цитат

Здравейте , отново съм тук с проблеми и искане за съвет. Отскоро получих ретробулбарен неврит ,но вече двустранен , включващ и дясно око. Лежах в Болница и знаете процедурата , Меилпреднизолон венозно ,но без резултат. Очите са ми най-големият проблем с болеста . Нямам фокус , като чета уголемявам шрифта иначе няма как . Та въпроса ми е следния ... Приемам витамини Милгама Н 1 таб. и милгама Протект 1 таб . + Витамин Б12 1.000мцг.Странноето е ,ако знаете и имате представа вечер зрението ми значително се подобрява , да не е напълно ,но си личи . Светлината през деня ми дразни и накакво би могло да се дължи това . Беше ми обяснено от невролога ми ,че зависи кой сноп е засегнат и как се възприема светлината. Ходих на очни прегледи и тн. проблеми в очите няма ,но явно тези нерви правят така ,че да немога да фокусирам . През деня зрението е нефокусирано и замъглено ,а вечер е по фокусирано ,но не напълно . ( определено има разлика - нощ , ден ) . Как мислите на какво се дължи това толкова неприятно замъглено зрение през деня ,а вечер с видимо подобрение .. Благодаря , ако успеете да помогнете със съвети , хапчета , храни и тн. Успехии
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
s_ms

МнениеПуснато на: Нед Авг 20, 2017 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По каква схема те лекуваха? С какви дози?
Върнете се в началото
cherry_sunset

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2017 3:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз карах ретробулбарен неврит през 2008 г. Имах като светло петно пред дясното око. Усещането беше все едно съм с очила и на дясното стъкло има изцапано.
Тъй като след кортикостероидите не се чувствах по-добре, се позатърсих тогава в Интернет и четох, че за проблеми с очните нерви помага сок от магданоз. Цеди се доста трудно, но трябва и малко - около две лъжици на ден. Нарязва се магданоза, слага се в цедка и върху него се добавя малко вода. Аз лично го натисках със супена лъжица, за да пусне мажданоза някакъв сок. Голяма борба пада, но много ми помогна. Комбинирах го с редовно ядене на моркови.
Това, което лекарите би трябвало да са ти казали (на мен тогава не бяха), е че след оптичен неврит ти трябва пълна почивка на очите. Възможно най-малко компютър и телевизия (разбрах го със закъснение, но го приложих), но си струва жертвата. За около месец с морковите, магданоза и почивката се оправих. А около три месеца след кортикостеоидите положението с окото беше същото, та затова се наложи да го карам на сокове и повече почивка.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети