МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
ОПЕРАЦИЯ

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Здравни услуги за хора с МС и МГ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
didinka

МнениеПуснато на: Вто Сеп 05, 2017 10:31 am    Заглавие: ОПЕРАЦИЯ Отговорете с цитат

Здравейте, приятели!
Боледувам от МС вече 28 години, а от 12-13 имам проблем с тригеминална невралгия. Пих всякакви възможни медикаменти, но вече и те не помагат. Няма да описвам болките, които търпя, не ги пожелавам никому. Вече сериозно планирам оперативна интервенция.
Чух за възможностите на кибер-ножа и пред алтернативата на черепна трапанация, операцията с него ми се стори цвете. При това , че от няколко години си имаме такава модерна техника и в България.
Успях да се свържа със специалистите в Пловдив, изпратих документи. Отговорът беше, че съм подходяща за тази интервенция, но ... нямат практически опит с този вид операции (използват го предимно за тумори). Препоръчаха ми да отида в Турция или Чехия.
Писах до Прага. Оттам също ми отвърнаха положително, обаче цената е 8500 евро. Опасяваха се, че нашата НЗОК няма да поеме никакви разходи, заради това че процедурата може да се извърши у нас.
До Истанбул не съм писала, но и там цените са подобни.
Моля да ме посъветвате към кого да се обърна за помощ. Невъзможно ми е да се справя с такава цена.
Crying or Very sad
Благодаря ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 05, 2017 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че на първо време трябва да попиташ директно НЗОК, защото "опасенията" не вършат работа. В случай на официален отказ, може да мислиш и за дарителски кампании.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Здравни услуги за хора с МС и МГ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети