МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Как се чувствате ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 1:12 pm    Заглавие: Как се чувствате ? Отговорете с цитат

Здравейте мили хора , пред диелама съм искам вашето мнение .. От 11 месеца съм на Екставия и невиждам никаква промяна в нищо . Чудя се дали да приемам още игли или да се отдам на други неща ,но без игли . И дали изобщо има смисъл да се бодем , като нищо не е доказано ,че помага и така нататък ? Дали не се тровим допълнително с тези боклуци , никой лекар неможе да отговои. Питал съм 4 различни невролога за храненето и те неказват нищо , е добре това не се ли учи ?? Или в днешно време се гледа само да се пълнят джобовете на индустрията. Е как Екставията е 30% синтетичен белтък ,а това ,което ни се разрушава ( МИЕЛИНА ) е 70% мазнини и 30% белтък ?? Защо ми е само тоя белтък и да си подтискам имунната система с боклуци ? Питам всички лекари какво би станало ,ако ги спра тези инжекции и как мислите ?? ... мълчание .
Нещата ми се струват много на дай да опитаме с това , ами дай с онова пък да видим . Е Извинявам се "мамка му" ние опитни зайци ли сме ?? Изчетох много за това заболяване мии имам 6 книги за МС , едно и също пише ... Ок , нека и аз си направя една книга ще попрепиша оттук , оттам ... Изказвам това мое мнение просто . Може да не е правилно ,но нека някой ме обори с излекувани хора заради Интерферони и разни други неща ..

Желая мнения от всеки един ,които смята че може да помогне и е от повече време "УЖ" болен от МС - или каквото и да било там заболяване , тъй като и медиците незнаят какво е и от какво се поражда .
Взимате ли инжекции , колко време и има ли полза от това ? Как се храните ? В ремисия ли сте ? И как стана това ?
Благодаря , Ви ! Много здраве .
Поздрави Явор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 5:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросите, които поставяш са такива, с които повечето от нас се сблъсква рано или късно. За съжаление, каквито и отговори да получиш, те си остават валидни единствено за човека, който ти ги дава и няма как да си сигурен дали ще ти свършат работа докато не ги пробваш.
Има хора, които приемат лекарства, чувстват се добре и смятат, че именно лекарствата са причината за това. Други се насочват към алтернативи и вярват, че това е правилният път. Трети (в това число и аз), започват с медикаменти и осъзнавайки в даден момент, че това не им помага ги спират и опиват всякакви други подходи.
Според сегашните ми схващания (утре може и да са други):
1. Лекарствата са пълен боклук (шансът да си променя това мнение е 0). В продължение на 12 години ползвах интерферони и Копаксон и получавах между 1 и 4 пристъпа годишно.
2. След като през годините пробвах какво ли не, стигнах до извода, че Хипократ ще да е бил на прав път казвайки: "Нека храната е вашето лекарство". Въпросът обаче е коя храна? Прочетох това-онова и от 3 години насам съм веган. Междувременно продълажвах да чета и вместо да ми става по-ясно, започнах все повече де се двоумя. Един ти казва яж месо, друг - трябва да бъдеш веган; един - приемай кокосово масло, друг - кокосовото масло е отрова. Резултат: спрях да чета и продължих да следвам програмата на д-р Джелинек (книгата му излезе наскоро на български) в очакване на прогнозата, че след 3 години има шанс да намаля честотата на пристъпите си с 90%. Последният ми пристъп беше преди година и половина, така че или трябва да приема мисията за изпълнена, или съм преминал в прогресивна форма на МС.
Тъй като животът е драма, в която хубавите и лоши моменти са в комплект, не мога да се похваля с подобрение (дори напротив), но това го отдавам на факта, че след последния пристъп реших да остана за известно време вкъщи, намалих физическото натоварване и това съвсем естествено доведе до мускулна атрофия.

Последната промяна е направена от popo_roro на Вто Окт 10, 2017 11:02 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Вто Окт 10, 2017 8:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да , трябва да се спортува . Физическото натоварване калява много нервите. Бях запален фитнесджия докато не ме тресна това заболяване . Естествено фигурата не е същата както преди ,но се старая да тренирам ,когато мога и то леко . Знам ли от напрежение пък може и пристъп да се покаже. Философията е там ,че нетрябва да се предаваме . Заболяването е разрушаване на Миелиновата обвивка и по-бавното предаване на импулсите по невроните към отделните части на тялото . Еми окей , прочели ли сте нещо как се възстановява тази обвивка ,защото лекарствата очевидно не помагат . Когато тренирам след това ми е малко треперливо ,но след кратка почивка всичко отминава . Има засегнати участъци , окей това го разбирам и изтънена миелинова обвивка ,но трябва да се акцентира там , върху нея . Как би могла да се възстанови тя и да спре да се разрушава естествено. Ама пък защо се разрушава ? Защо организма ми я разрушава ? Ами лекарствата с този синтетичен белтък какво помагат ? Миелина е само 30 % белтък , има много още до 100% . И закакво ми е този донорски белтък , та ние сме заобиколени от много по качествени суровини . Знам ,че и Вие сте чели мн книги статти на различни хора излекували се от МС ,но навсякъде това става без инжекции и тем подобни фармацевтични простотии. В Китай и Япония е нямало МС преди да навлезе Fast Foods при тях , хмм странно нали . Знаете с какво се хранят предимно там . Аз не мисля ,че ако се спрат лекарствата и се почне хранителна диета ще се влошим . Е защо да се влошим ?? Винаги си задавам въпроса преди всяка инжекция , какво си инжектирам "мамка му" дали не ми вреди повече , щом това не е категорично лечение както един прост аналгин ,който помага ?? Защо да го бия ?
Яжте правилно , здравословно без цигари и алкохол . Спортувайте , гладувайте понякога ,ако се налага ей така просто да се изчистите от помиите .Всички невролози са ми казвали без Свинско месо , съвпадение или не знаят нещо за храната ,но го премълчават . Резонанс , резонанс и пак резонанс и някой кадърен ,който да го разчете там е истината . Поне технологиите да показват избледняват ли петната или още са на огнища .
Технологиите вървят стремглаво нагоре ,но медицината е в застой .
Ако знаете нещо ,което е доказано ,че помага споделете Smile . Било то витамини , спорт , храна и всичко останало Smile . Нека обменяме информация на Нас няма кой да ни помогне освен ние самите ...

„Едно от условията за оздравяване е желанието да се оздравее.“ - Сенека
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 10, 2017 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че чудесно се ориентираш за важните неща и въпреки че е добре да си сверяваш часовника, нямаш нужда от много съвети Smile.
Покрай работата си добих представа какво представляват клиничните проучвания и до какви резултати могат да доведат. Въпреки че преди години самият аз съм участвал в едно такова, днес не бих се подложил отново на това. Някъде четох, че лекари, които се разболяват от рак, масово отказват да се подложат на химиотерапия. Мога да дам още много аргументи защо медикаментите не са решение, освен в случаи на непосредствена опасност за живота, но мисля, че няма нужда да коментирам повече. По-интересно ще ми бъде, ако някой с различно мнение по въпроса се изкаже. Всъщност, нали това искаш - да събереш различни гледни точки?
Спортуването, както и в по-общ план - упражненията, имат доказан ефект върху дебелината на миелиновия слой. Дали ще тренираш карате или ще се учиш да свириш на пиано, добрият резултат идва след многократни и редовни повторения. Така че, спортувай колкото и както можеш. Не знам дали си ходил на рехабилитатор във връзка с някой от симптомите си, но те биха поставили акцент именно върху трениране на проблемните движения. Дозирай натоварването умерено. Като измориш - почиваш или започваш да тренираш други мускули.
Препоръчвам ти да прочетеш "Преодоляване на множествената склероза", там има още много алтернативни, но в същото време доказани методи, които може да са ти от полза.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети