МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Авонекс - депресивни състояния?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
chanupala@mail.bg



Регистриран на: 14 Ное 2017
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2017 9:49 pm    Заглавие: Авонекс - депресивни състояния? Отговорете с цитат

Здравейте!
Нова съм във форума, но от почти 5 години живея с диагнозата МС. От около 4 години и половина съм на лечение с Авонекс и прочетох, че има доста теми във форума относно страничните му ефекти, но не и това, което ме интересува. От известно време, се чувствам доста зле психически без видима причина ( да благодаря на Господ, няма пристъпи). Последните няколко години се чувствам доста депресирана, изнервена, потисната, постоянно съм тъжна и ми се реве почти нон стоп... абе депресийка, пак повтарям без видима причина. В началото си мислех, че просто съм си меланхоличка, но напоследък усещам, че тези настроения се засилват и изострят особено много след поставяне на инжекцията...Исках да попитам, някой който е на авонекс има ли същия проблем или всичко е само в моята глава и по-скоро да се обърна към психолог или психиатър Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popo_roro



Регистриран на: 01 Юли 2005
Мнения: 706
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 15, 2017 9:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочети листовката на Авонекс и ще видиш, че депресията е не само симптом при МС, а и че употребата на Авонекс при наличие на депресия не се препоръчва. Възможно е да ти предпишат медикаменти за депресия, ако отидеш на психолог или психиатър (и аз не съм сигурен къде е по-добре да потърсиш помощ, но джи-пи-то ти ще знае). Другото, което ти препоръчвам е да си провериш нивото на витамин Д, тъй като ниските му нива (често срещано явление при МС) се свързват с депресивни състояния.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
beni



Регистриран на: 15 Юни 2007
Мнения: 120

МнениеПуснато на: Чет Ное 16, 2017 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей и от мен!

Можеш да се свържеш и с лекарите от комисията, която ти отпуска Авонекса. Те обикновено следят и психическото ни състояние (поне тези на 4ти км. в София, към които съм аз). И според мен е много вероятно да е следствие от лекарството, освен ако нямаш други причини за тревога.

Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chanupala@mail.bg



Регистриран на: 14 Ное 2017
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Пет Ное 17, 2017 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ви благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001 - 2006 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov