МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
аритмия

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
мона

МнениеПуснато на: Нед Апр 30, 2017 4:39 pm    Заглавие: аритмия Отговорете с цитат

Моля за помощ
От известно време имам аритмия-отчита го и апарата ми за крьвно.
Чудя се дали не може да е пристьп-така по ми изнася от колкото варианта да е от сьрце....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Apocalypse

МнениеПуснато на: Пет Май 19, 2017 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също имам такъв проблем. На моменти сякаш не ми стига въздуха и трябва да поеама дълбоко въздух и тогава пък сърцето ми "наваксва" пропуснатия удар и се получава и леко сърцебиене...така по най-прост начин мога да го опиша.
Казаха ми, че не е повод за притеснение, било като страничен ефект от Копаксона...
Въпроса е, че аз вече 4ти месец съм без лечение и въпреки всичко си го имам това усещане.

Не ходя с апарат за кръвно, не го меря. Просто това...да го нарека смущение ме дразни от време на време.
Върнете се в началото
gogoto

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2017 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
От десет години съм на Копаксон. Още от самото начало имах т.н. екстрасистоли. Нямах идея от какво са, не ги свързвах с Копаксона щото и преди да ме диагностицират с МС ги имах. Интересното е, че те се самопредизвикваха. Пропусне удар, уплаша се, започвам да се самонаблюдавам и става весело. Стигал съм до десетина екстрасистоли в минута.
С времето се появиха ужасяващи крампи на мускулите на краката по време на сън. Също така имах и силни болки в гърба. Личния лекар ми препоръча да пия магнезий за последните две болежки.Резултатите с крампите бяха впечатляващи/изчезнаха буквално за десетина дни/, болките в гърба понамаляха, но нищо съществено. След няколко месеца прием на Магнезий с учудване установих, че сърцебиенето ми е изчезнало. Не това ми беше целта с Магнезия, но логически стигнах до извода, че той е причината. Поразрових се в НЕТа и видях, че Магнезият участва в нервната проводимост и сърдечния ритъм.
Пак подчертавам, това е моят извод и е без претенции за абсолютна истина. Така или иначе, ако пробвате-поне няма да ви навреди.
Понеже съм "калпазанин" и с времето започвам да забравям да го пия...при първата нощна крампа веднага се активизирам. Аз го пия една седмица по 400мг. След това 200мг дневно. И така докато пак започна да забравям.
Още веднъж казвам, това е моят начин и не ангажирам никого и нищо с това
Върнете се в началото
Apocalypse

МнениеПуснато на: Нед Ное 26, 2017 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен тези екстрасистоли, които си се появяват, когато на тях им скимне, отскоро започна и една много неприятна болка в гръбначния стълб. Не гърба, не кръста (т.е и кръста ме боли ахах), а в самия гръбнак. Не знам вече от позата на работа ли е, от това че последните месеци не спортувам така активно, но всички кости по мен пукат и болят...
По принцип пия и Б комплекс витамини, понеже пък правя и едни схващания на челюстта, които са също толкова неприятни.
МАгнезий не съм пила до сега, ама май да взема да пробвам..., че съм все още на двайсе и... се чувствам супер калпава и разглобена.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети