МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
прекъсване и продължаване на лечението

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС и бременност
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sasenka

МнениеПуснато на: Съб Яну 02, 2010 11:24 am    Заглавие: прекъсване и продължаване на лечението Отговорете с цитат

Започнах лечение с АВОНЕКС. Имам един въпрос- здравната каса го отпуска максимум за 4 години , ако забременея и спра с лечението предида са изтекли 4-те години , след като родя ще могали да си продължа лечението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Нед Яну 03, 2010 12:59 am    Заглавие: прекъсване и продължаване на лечението Отговорете с цитат

Здравей sasenka,не му мисли за след 4 години.Дай боже да забременееш и да родиш.Последните проучвания са,че раждането забавя хода на болестта.Да се роди детето,после може да не ти се наложи авонекс.Kъсмет и успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sasenka

МнениеПуснато на: Пон Яну 04, 2010 1:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако все пак искам да го продължа ще могали.
Върнете се в началото
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Пон Яну 04, 2010 2:24 pm    Заглавие: прекъсване и продължаване на лечението Отговорете с цитат

Sasenka,съжалявам,но не съм компетентна дали ще има смисъл.Трябва лекар да ти каже, но ти сама можеш да си отговориш,ако чувстваш ефект мисля,че няма проблеми да продължиш.Ако не забелязваш подобрение,не му мисли за интерферона,гледай бебето си,дано да се роди живо и здраво.Успех
Върнете се в началото
milena dimova milanova

МнениеПуснато на: Пон Сеп 17, 2012 5:40 pm    Заглавие: Имам питане Отговорете с цитат

Искам да ви попитам момичета, има ли някоя да се е лекувала и да е прекъснала лечението заради бремеността. Аз си бия екставия от 1 година и половина и искам да имам второ детенце. Въпросът ми е някой знае ли каква е процедурата за да запазя правото си на лечение. Казаха ми, че се подавала молба в НЗОК, а от там пък ми викат, че след това процедурата е такава все едно наново кандидатствам за лечение.
Върнете се в началото
jeniii

МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2012 8:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не занам каква е процедурата, но аз като забременях и получих доста тежка криза. Минах на комисия повреме на бременността(в края разбира се) почнах с Екставия веднага след раждането(като раждането беше планувано секцио с пална упоика и не съм кърмила).
Върнете се в началото
milena dimova milanova

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2012 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А колко време преди да забременееш спря лекарствата? На мен от Варна ми казаха 4-5 месеца и след това вече да правя опити за забременяване.
Прави ли си някакви специални изследвания преди да забременееш или вече след това стандартните? И по време на бременността само гинеколог ли ти следеше състоянието или и невролозите? Извинявам се за многото въпроси, но това е защото не живея в България и се притеснявам дали да поема този риск , а искам да имам детенце
Върнете се в началото
jeniii

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2012 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз преди това не съм била на интерферон. Преди да забременея нищо не съм правила, бременността ми беше съпроводена с пристъп. По време на бременността ме гледаха и невролози и гинеколози, бях в 12 г.с като ме приеха в Неврологията на Александровска и за да започна курс от Кортикостероиди искаха мнението на гинеколог. Освен, че ходех редовно на консултации, си направих няколко пъти 4Д и всички изследвания които се правят през бременността(но ме гледаха мн обстойно заради това , че съм с МС, а пък и баща ми е лекар).Много се пазех от настинки понеже беше есенно зимния период. Трудно е бременността ти да е съпроводена с прстъп, но всичко направих заради детенцето ми.Сега тя е на 1г. и 6м и е мн дива и щура Very Happy
Върнете се в началото
milena dimova milanova

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2012 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря ти jeniii за бързия и обстоен отговор Very Happy
Да ти е здрава малката принцеса и много да те радва Very Happy
Върнете се в началото
Алекс

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2012 3:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

milena, sasenka, според кртериите за лечение на МС на НЗОК жените след раждане се приемат с предимство. наистина ще прекъснете поставянето на интерферон по време на бременността задължително, но после подавате отново документи в касата за лечение. МС комисията, която ви е издала първия протокол ще ви издаде такъв и след раджането, стига да сте показани медицински за лечение с имуномодулираща терапия. може да отидете на преглед и на друга МС комисия - това е ваше право. при всички положения в НЗОК имате "здравно досие" по което ще се види, че вече сте приемали/или не сте приемали имуномодулиращи медикаменти и съответно е отбелязана ефективността на терапията за вас. това че сте с предимство след раждане, означава, че не чакате - още на първата комисия НЗОК би трябвало да ви отпусне медикамента, ако имате протокол и нямате медицински противопоказания. поне така е заложено в документите на НЗОК.
Върнете се в началото
milena dimova milanova

МнениеПуснато на: Сря Авг 13, 2014 7:51 am    Заглавие: след раждане Отговорете с цитат

Здравейте момичета, Имам въпрос отностно продължаване на лечението след раждане. Преди това съм се лекувала с Екставия 2 години, от 1 година и половина не вземам нищо, но след раждането имам проблем с краката. Интересува ме някой знае ли какви точно документи трябва да подам, защото от 2 седмици само ме разиграват от НЗОК и невроложката. Трябва ли да правя наново ЯМР (последно съм правила 2010г. ) . Какъв потокол се прави за продължаване или за кандидатстване наново ?
Върнете се в началото
nal

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Сря Авг 13, 2014 10:13 am    Заглавие: Re: след раждане Отговорете с цитат

milena dimova milanova написа:
Здравейте момичета, Имам въпрос отностно продължаване на лечението след раждане. Преди това съм се лекувала с Екставия 2 години, от 1 година и половина не вземам нищо, но след раждането имам проблем с краката. Интересува ме някой знае ли какви точно документи трябва да подам, защото от 2 седмици само ме разиграват от НЗОК и невроложката. Трябва ли да правя наново ЯМР (последно съм правила 2010г. ) . Какъв потокол се прави за продължаване или за кандидатстване наново ?

Здравей, Мими. Пратих ти лично съобщение.
Трябва да се обадиш в лекарската комисия, която ти издава протокол . ТАм ще ти кажат какви документи да подготвиш за явяването на комисията.. Взимаш от комисия протокол и го занасяш в здравната каса..
Ако ти трябва Екставия, ние имаме 2 кутии със срока на годност до януари тази година.Дъщеря ми прекъсна Екставия поради бременност и даряваме лекарството на тези на които то е необходимо.
Пиши ми
Наталия
Върнете се в началото
Donna

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 5:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Бременна съм. Какъв точно е начина да уведомя здравната каса, че спирам лечението, за да нямам проблем в бъдеще със следващ протокол?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС и бременност Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети