МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Възможно ли е МС да се обърка с ОптикоМиелит

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - диагностика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2018 12:13 pm    Заглавие: Възможно ли е МС да се обърка с ОптикоМиелит Отговорете с цитат

Здравейте , правих си скоро ЯМР имам две плаки и за мое щастие не са активни. Проблемите ми са предимно в очите . Повече в лявото и по - малко в дясното . На разчета пише леко атрофичен нерв на лявото око. Възможно ли е МС да се обърка с Оптикомиелит и как се процедира в тази ситуация ... На Лечение съм от 14 месеца с инжекции през ден ,но няма подобрение в очите . Как мислите ? Дайте съвет за добър лекар , предимно очен ,който би могъл да разбира от това . Благодаря ви
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rummi

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Яну 17, 2018 7:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От инжекциите няма как да настъпи подобрение в окото и кой каза,че ще настъпи подобрение.Целта им е да няма по нататъшно влошавате Smile
Аз слагам 15 години инжекции и с едното око виждам много зле
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Сря Яну 17, 2018 8:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За всичко мисля ,че има решение ,но явно нашите калпави лекари не го знаят , камло да го предпишат. Това със зрението е голям минус при шофиране ....Имам по-силно замъглено зрение с лявото 0.5 визус и 0.8 на дясно . На ЯМР се вижда проблем с лявото ,а на дясното нищо не са открили Very Happy Аджеба защо е така това око ....? Несте ли минали на хапчета ,че карате 15 години на инжекции ?

Поздрави !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rummi

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Яну 19, 2018 7:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди хапчета нямаше,те са отскоро.Но дори и да имам избор,не бих започнала хапчетата в никакъв случай.От това което съм чела,май повече вредят,отколкото да помогнат.Имат много странични ефекти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
djo_zmey

Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Вто Фев 06, 2018 9:29 am    Заглавие: Re: Възможно ли е МС да се обърка с ОптикоМиелит Отговорете с цитат

yavorkamenovbs написа:
Здравейте , правих си скоро ЯМР имам две плаки и за мое щастие не са активни. Проблемите ми са предимно в очите . Повече в лявото и по - малко в дясното . На разчета пише леко атрофичен нерв на лявото око. Възможно ли е МС да се обърка с Оптикомиелит и как се процедира в тази ситуация ... На Лечение съм от 14 месеца с инжекции през ден ,но няма подобрение в очите . Как мислите ? Дайте съвет за добър лекар , предимно очен ,който би могъл да разбира от това . Благодаря ви

Приятелю,
На всички ни се иска да избягаме от МС ! Но от кожата си няма как да избягаме !
И на мен ми се щеше диагнозата да ми остане" Централен Отоневрологичен Проблем " но уви при втория пристъп стана МС 😢
И аз имам проблем с очите (от тях се започна) но уви !
Аз лично минах на симптоматично лечение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - диагностика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети