МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Ново предаване за МС и диета .

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Хранене и хранителни добавки при МС и МГ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2018 3:15 pm    Заглавие: Ново предаване за МС и диета . Отговорете с цитат

Здравейте , даваха вчера ново предаване на диета за МС . Това е линк
https://www.youtube.com/watch?v=OjGoPBor09Q

Как мислите ? Тази диета противоречи на някой проучвания на др Суонк и други лекари , диетолози. Тук е позволено месо и млечни продукти , дори препоръчително ? Как мислите , какво е вашето мнение за това ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dani2003

Местожителство: Германия

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2018 6:40 pm    Заглавие: dieta Отговорете с цитат

Изгледах видеото. Мисля, че е силно казано да победиш МС. Жената е в ремисия и явно този начин на хранене й се отразява добре. И аз съм в ремисия от десетина години, но не спазвам никаква диета. При всеки е различно, а и до сега няма научно доказана диета за МС. Всеки трябва да си познава тялото и да прави това, което му се отразява добре.
Върнете се в началото
Mishok

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2018 10:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

2-5 години съзнателен живот в болка и после вегетативно състояние!!!! Не искам да вярвам, че уважаващ себе си и професията си лекар би го казал... Човек може да живее пълноценно и с диагноза МС, дори да дочака внуци!!!
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2018 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен основната разлика между диетата на Суонк и тази на Таня Берийска е, че първата се е доказала като успешна при много хора, а втората - при един човек (засега).
Върнете се в началото
Rummi

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2018 7:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Възмутих се от това,че докторите и казали колко години и остават съзнателен живот и колко ще вегетира.Глупости Crying or Very sad .Търсят сензации.
Няма доктор,който ще и каже подобни думи ,а и никой не може да определи как ще се развие болестта .Знаем,че при всеки е индивидуално.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2018 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено при всеки е различно . Това е нещо ново . което намерих поне за мен е ново . http://bolenzdrav.com/zdravi-i-krasivi/hranene/vidove-dieti-pri-mnozhestvena-skleroza

Донякъде ,ако се замисля има истина в думите на Таня . МС не е точно заболяване ,ако може така да се диагностицира . Това е процес на разграждане на миелина ,които е изграден предимно от мазнини . Всички знаете и сте чели ,но и аз стигам до там , добре де как да възстановя този миелин?? Хубаво е да се спазва някаква противовъзпалителна диета ,но заедно с нея и да има нещо като градивен елемент за миелина. Материята е наистина много финна за този автоимунен процес. Диета наистина е важна и то не само за хора като нас с МС , а за всички . Времето ще покаже . Живи и здрави всички !! А вие спазвате ли диети от какво се ограничавате и приемате ли лекарства и разни хранителни добавки ? Имате ли симптоми на МС в момента ?

Поздрави , бъде здрави Smile
Върнете се в началото
Rummi

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2018 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не спазвам диета,но съм много капризна и не ям много неща.От 2006-та ггодина и до момента съм на инжекции.Нямам симптоми ,а плаки имам много .Не знам дали е от значение ,но аз не се мисля за болна /някъде из форума съм го писала/ .Не пия хр.добавки,освен от време на време магнезий.
О',не пуша и не пия алкохол и не защото е вредно,а не ми харесва Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Чет Фев 15, 2018 3:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Жива и здрава бъди Руми . Плаките не са нищо в сравнение с тяхната активност. Може да имаш плаки ,но да не са активни това е супер. Всички се стремим към неактивни плаки ,за да започне миелинизацията Smile .
Поздрави Явор !
Върнете се в началото
FHV

МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2018 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, Моя позната ми сподели, че от една седмица е на диетата на Берийска и се е почуствала много добре. Звучеше доста възторжено. Мисля си, дали това е в резултат на диетата или някакакъв вид самовнушение, или пък случайно съвпадение.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Хранене и хранителни добавки при МС и МГ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети