МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
МС и инвитро?

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС и бременност
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stanimira

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Нед Мар 05, 2017 9:46 pm    Заглавие: МС и инвитро? Отговорете с цитат

Здравейте,

Никъде не открих подобна тема. Някоя от вас подлагала ли се е на инвитро? Преди 4 месеца решихме да спрем Ребифа ми и да се пробваме за бебче, като с едно на ум аз взех решение да мина през всички рутинни изследвания и да се уверя, че всичко е ок, през 6те месеца, през които се изчиствам от лекарствата. Откриха ми проблем с тръбите, който налага инвитро /няма смисъл да влизам в повече обяснения/. Та въпросът ми е, някоя от вас подлагала ли се е на инвитро? Знам, че има опции да мине по фонд, но това налага чакане от около година, аз към днешна дата съм със спрян Ребиф от 4 месеца, ако го започна отново и след година ми дойде реда по фонда, ще ме изчакат ли още 6 месеца да си спра пак лекарствата и да се изчистя..... и изобщо ако някой се е сблъсквал с това, моля за съвет и информация - как сте процедирали и т.н.
Мерси предварително Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stanimira

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2018 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново. Очевидно не са много хората, които споделят моите неволи, та като човек минал вече през този филм, реших да споделя, за да помогна на някой друг, ако се наложи да се сблъска със същото.
Вече година и 4 месеца съм без лечение, поради планирана бременност. Успешно успях да забеменея от пърия опит - инвитро.
Успяхме да се възползваме от националния фонд, които отпуска 5000лв финансиране за инвитро процедура. До днешна дата за цялото инвитро, послевалите вливки, изследвания и манипулации, както и тези преди процедурата, сме дали още около 7000лв. За момичета, които споделят нашата диагноза, държавата е предвидила приоритетно разглеждане на документите и вместо обичайните 9-10 месеца, аз получих заповедтта си за финансиране за 3 седмици! Научих го по трудния начин и с много питане и нахалстване, така че ще се радвам ако спестя на някой това усилие, тази информация не ми дадоха от клиниката, нито някой от лекуващите ми лекари, предполагам, че наистина нямат много подобни случаи. Наред с всички документи, изясняващи причините за кандидатстване, подадох и мнение-теза от невролог и молба от Вас за приоритетно разглеждане в свободен стил, нещата се случиха изключително бързо!
Хормоналната стимулация мина изключително добре, с едно на ум, че поради дългото лечение с интерферон, организмът ми беше доста податлив и реагираше на всичко доста лесно и се наложи да ми слагат по-малки дози, отколкото на други пациентки и да ме наблюдават една идея по-зорко! Доста по-трудно се възстанових след хормоналната стимулация /при повечето момичета месец е достатъчен, за да се регулират хормоните и да се направи ембриотранфер....при мен това отне 3 месеца.
Това беше в общи лини най-тежката част, която би била и най-любопитна за някой, който тръгва по този път.
Към днешна дата съм бременна в пети месец с близнаци и се чувствам много добре - кризи не съм имала, или поне не са били брутални и съм ги изкарала на крак. Внимавам с какво се храня и ходя на йога!
Много ще се радвам ако информацията успее да помогне на някой друг и оставам на линия ако някой има въпроси по останалата част- мейла ми го има в профила и го проверявам често!
Съветът ми към хора, които се чудят, е да подберат много внимателно клиниката за репродукция и лекаря - наистина при нас нещата са малко по-специфични и се иска много добър доктор. Знам за доста по-евтини клиники и в Пловдив, и в София, /Аз съм от Пловдив/ но ние се спряхме на Селена в Пловдив и не съжалявам и грам за допълнителните пари - те ми спестиха неуспешни опити и излишно протакане, което не мога да си позволя!
Съжалявам за малко дългия отговор на собствения ми пост, но наистина спестих поне 1/3 от инфото. Пожелавам успех на всички и оставам на линия Smile Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Мар 13, 2018 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за ценната информация! Желая ти успех, stanimira! Smile
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС и бременност Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети