МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Ново предаване за МС и диета .
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Хранене и хранителни добавки при МС и МГ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nova nova

МнениеПуснато на: Съб Май 12, 2018 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много обезкуражаващо. Аз все пак ще опитам. Почти всичко по тая диета спазвам+без глутена. На два-три пъти хапнах малко телешко, но като цяло лесно ще го разкарам.
Пилешко може, без кожа, нали?
За яйцата само белтъци ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan76

МнениеПуснато на: Съб Май 12, 2018 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам за коя диета говорите Smile Спазвайте която искате , не искам да се ръководите по моят опит с диетите .На всеки се отразява по различен начин ,може би на вас ще се отрази добре Smile Божа работа .Успех ви желая Smile
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Съб Май 12, 2018 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! За Суонк диетата става на въпрос. Аз, като добавка към нея изключих и глутена!
Върнете се в началото
stefan76

МнениеПуснато на: Нед Май 13, 2018 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Правих диетата на Джелинек ,която е допълнение към тази на Суонк . Но ,пак повтарям : изборът си е на всеки един от нас как ще процедира и с коя ще действа в борбата със МС - а .На мен не ми подейства положително ,затова не се ограничавам с нищо вече .Пуша малко и пия алкохол още по малко .До 5-7 цигари дневно и до 50 гр.алкохол седмично .
Върнете се в началото
spook

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2018 11:10 am    Заглавие: ТАНЯ БЕЙРИЙСКА МЕ НАСАДИ НА ПАЧИ ЯЙЦА! КАК ДОПУСКАТ ТАКИВА! Отговорете с цитат

3 МЕСЕЦА СЕ ТЪПКАХ С БЕКОН И ПРАВИХ КЕТОННА ДИЕТА И ВЕЧЕ СЪМ НА ЛЕГЛО И ПЪЛЕН ИНВАЛИД! НЕ СЕ ПОДВЕЖДАЙТЕ И ВИЕ!!!

https://whatrosilearned.wordpress.com/from-doctor-to-ms-patient/

НАПЪЛНО ОБРАТНО И НАУЧНО ПОВЕДЕНИЕ. АВТОИМУННИЯ ПРОЦЕС СЕ РАЗВИВА ОТ МЛЕЧНИЯ КАЗЕИН!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
dani2003

Местожителство: Германия

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2018 11:38 am    Заглавие: hranene Отговорете с цитат

Здравейте! Отново се убеждавам, че диетите при МС не водят до нищо. До сега няма научно доказана диета, която помага при МС. Важното е да се храним разнообразно и здравословно /доколкото ни позволява пазара/. Не се подлагайте на ограничения.Това означава стрес, а стреса действа зле на здравето.
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2018 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждам,че тук никой няма положителен опит с диетите, а аз въпеки всичко продължавам да мисля,че храненето има голяма връзка.
За диетата на Суонк се говори най-много, все пак никоя друга няма такава проследяемост. Аз, както неведнъж съм писала ще я спазвам, надявам се дълго, искам поне половин година, за да имам някакви обективни наблюдения. Дано начина на хранене облекчи поне малко нещата и да стопира развитието. Иначе за мен съм убедена кое е дало старта.
Книгата на Джелинек си я превеждам в момента, диетата на Суонк в детайли не я знам, но основните моменти от книгата съм ги извадила. Обаче, продължвам да недоумявам защо жълтъка на яйцето е забранен. Всико друго го разбирам.
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2018 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За един отзив от спазването на диетата по Суонк/Джелинек може да прочетеш тук. Макар и да продължавам да се влошавам леко, все още нямам пристъпи. Някои биха казали, че съм влязъл в прогресивна форма, но не бих си променил начина на хранене само за да пробвам.
Спазването на диета с ограничен прием на наситени мазнини дава резултат още след първата година, но истинският ѝ потенциал се разгръща едва след 3-5 години.
Книгата на Джелинек е издадена на български.
50% от яйчния жълтък са наситени мазнини.
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2018 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, чела съм поста ти, както и почти целия форум. Похвално е, че дори да не се подобряваш, няма да спреш. Значи нямаш нови "усещания", откакто я спазваш?
А как така се влошаваш? Старите дефицити ли? Ходиш ли?
(предположих за жълтъка, сега как да махна олиото...другото го правя вече).
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2018 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нови симптоми нямам, само влошаване на съществуващите. Да кажем, че мога да минавам с 30% по-къса дистанция, отколкото преди година. Трудно е обаче да се прецени на какво се дължи това - на прогресия на МС или на мускулна атрофия.
Върнете се в началото
spook

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2018 9:59 am    Заглавие: Вече не бях д-р Стансик Отговорете с цитат

Но с течение на времето поради лоша храна, антибиотици и др. при много хора този слой се протърква и така вируси и други вредни протеини влизат директно в кръвта. Получава се синдром на пропускливите черва.
Антитела към бета-казеина на млякото имат способността да атакуват протеините на нервната система.
Когато кръвта в мозъка се затлачи по този начин, кислородът спада с 20 % и всичко това разрушава кръвно-мозъчната бариера. Сега вече антителата към бета-казеина на млякото могат да започнат да разрушават миелиновата обвивка на аксоните и невроните.
8 гр. повече наситени мазнини на ден увеличава 3 пъти вероятността от фатален край от МС. Наситените мазнини са от животинските продукти.

Какво трябва да се направи, за да се спре развитието и да започне възстановяване от МС?

Трябва да се спре консумация на мляко и млечни продукти, за да може имунната система да спре да унищожава миелиновата обвивка.
Трябва да се спре консумацията на храни съдържащи мазнини – мляко и млечни продукти, месо, яйца, олиа.
Трябва да се спазва здравословен начин на хранене основан на храни съдържащи скорбяла (картофи, ориз, царевица, зърнени храни). Човешкото тяло и в частност мозъкът, се храни на първо място от сложните въглехидрати или скорбялата. Погледнато в историята назад всеки народ се е хранил с нещо определено – картофи, жито, ориз, царевица. Тялото се нуждае от тези въглехидрати, за да черпи енергия – то се храни с тях. Затова е хубаво поне 2 пъти на ден в менюто ти да има нещо от тях. Това е много важен принцип. Към тази основна храна се прибавят всякакви други зеленчуци, плодове, бобени и зърнени храни.
В Япония, Китай, Африка, където диетата няма нищо общо с тази на Западния свят, няма МС.
Върнете се в началото
spook

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2018 10:12 am    Заглавие: ФОНДАЦИЯ МОГА САМ Отговорете с цитат

ФОНДАЦИЯ МОГА САМ

https://mogasam.wordpress.com/
Върнете се в началото
spook

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2018 10:23 am    Заглавие: Re: Ново предаване за МС и диета . Отговорете с цитат

yavorkamenovbs написа:
Здравейте , даваха вчера ново предаване на диета за МС . Това е линк
https://www.youtube.com/watch?v=OjGoPBor09Q

Как мислите ? Тази диета противоречи на някой проучвания на др Суонк и други лекари , диетолози. Тук е позволено месо и млечни продукти , дори препоръчително ? Как мислите , какво е вашето мнение за това ?

ТАНЯ БЕЙРИЙСКА Е САМОПОВЯРВАЛА СИ МОШЕННИЧКА!
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2018 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Даваш противоречиво мнение! Пускаш интервюто с жената, а после я хулиш. Кое е вярното?.
Върнете се в началото
spook

МнениеПуснато на: Пет Май 25, 2018 6:39 am    Заглавие: МОШЕННИЧКА Отговорете с цитат

АКО ИСКАТЕ ДА СИ ДОКАРАТЕ ДИСЛЕПИДЕМИЯ И ДА СИ СЪКРАТИТЕ ЖИВОТА НАЙ ПРЕКИЯТ ПЪТ Е КЕТОННАТА "ДИЕТА" НА БЕЙРИЙСКА
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Хранене и хранителни добавки при МС и МГ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети