МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Помощ

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Кръстева333

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2018 8:10 am    Заглавие: Помощ Отговорете с цитат

Здравейте! Интересува ме ще се оправя ли? Имам множество нови лезии в централния мозък и гръбначния стълб. Лежах в болницата, някой неща се оправиха, но още не се чувствам сигурна в движенията си. Не мога да ходя дължително, кръстът ме боли и залитам. Губя равновесие. Моля ви, ще се оправя ли или това е знак за патерици?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2018 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление, това никой не може да каже със сигурност. В повечето случаи, възстановяването след първи пристъпи е 100%, но има и изключения. Възстановяването протича в продължение на 2-3 месеца след пристъп, така че бъди търпелива и не се отчайвай!
Върнете се в началото
Кръстева333

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2018 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! Интересува ме трябва ли да продължавам да се движа или трябва да почивам
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2018 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Стига да ти е възможно, продължавай да се движиш, но без да се преуморяваш! Редовните упражнения (особено проблемните движения) имат подпомагащо действие за по-бързото възстановяване.
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2018 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От мен имаш много стиснати палци! Дано утре да ходиш по-добре! Нали знаеш, че не си сама? (Едва ли на някой тук му е лесно, аз също едва ходя по 200м, ноо ще се държим! )
Върнете се в началото
stefan76

МнениеПуснато на: Съб Май 12, 2018 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да се включа и аз Smile Ако можеш прави гимнастика в легнало положение за краката .Предполагам ,че са ти показвали в болницата .Всички ни пращат на рехабилитация ,докато лежим в болница .Но ,не се загрявай .Прави по малко повторения .За възстановяването , мога да споделя личен опит .Винаги след поставяне на урбазон ,положителният ефект при мен си проличава след около две седмици.Бъди търпелива. И спокойна . "Силата е в спокойствието" казва проф.Чирков Smile
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Съб Май 12, 2018 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудесно казано, Стефан 76!

Да ефекта на Кортизон се разгръща, иначе при мене беше само, докато ме изпишат 😣, Но другите ги запазват!
Върнете се в началото
Кръстева333

МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2018 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря на всички ви. Вече ходя на дълги разстояния.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети