МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
НОВО! ЛЕЧЕНИЕ НА МС!
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други алтернативи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spook

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2018 10:41 am    Заглавие: НОВО! ЛЕЧЕНИЕ НА МС! Отговорете с цитат

ЗА МЕНЕ Е КЪСНО ВЕЧЕ С ТОТАЛНА ДИСЛЕПИДЕМИЯ СЪМ, ТЕЖКА МЛП - МУЛТИФОКАЛНА ЛЕВКОЕНЦЕФАЛОПАТИЯ И НЯМОЛКО ИНСУЛТИ И МОЗЪЧНИ КРЪВОИЗЛИВИ!

https://whatrosilearned.wordpress.com/from-doctor-to-ms-patient/

ДАНО СЪМ ПОМОГНАЛ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2018 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Темата за ролята на храненето при МС далеч не е нова, но никога не е лошо да бъде напомнена отново. През последните години излязоха доста книги по темата на български (Брънзова, Берийска, Джелинек), така че човек остава само да направи информиран избор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Johny

Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2018 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По молба на колегата spook визуализирам горният линк. Не зная доколко ще помогне, но смятам, че няма да навреди и си струва да се опита. А на колегата пожелавам от сърце успешна борба с МПЛ и да не влиза в черната статистика. Винаги може да се случи нещо добро, което е алогично и необяснимо, но се случва за късмет.
Цитат:
ОТ ЛЕКАР ДО ПАЦИЕНТ С МС… И ОБРАТНО
Животът може да се промени за един миг. Така стана с мен.
11 октомври 1995 г. започна като всяка друга изтощителна 24-часова смяна в болницата. Бях млада, енергична лекарка, живееща живот, който считах за необикновен. Но тази нощ бе по-изтощителна от която и да е друга. Напълно уморена едва стигнах до леглото чак в 3 сутринта. След около час ме събуди позвъняване от спешното отделение. Скачайки от леглото, преживях нещо толкова чуждо за мен, че направо останах без дъх.
По време на тази кратка дрямка бях изгубила чувствителността в долната част и на двата ми крайника. Нещо беше ужасно ненаред. По спешност бях приета за ЯМР, който откри множество плаки в мозъка ми и в гръбначния стълб, потвърждавайки диагнозата за Множествена склероза.
Вече не бях д-р Стансик, която минава за сутрешна визитация на пациентите си. Сега бях най-новата постъпила пациентка с МС, лежаща на легло, докато цяла група студенти по медицина и лекари се редуваха да оценяват моето влошаващо се неврологично състояние. Скоро след това дойде цяло шествие от лекарства с множеството си странични ефекти, всички от които трябваше да смекчат застрашаващото развитие на симптомите на МС. Превърнах се в зависеща от лекарства, болна, млада жена, бореща се да приеме съдбата си. МС набързо отвя мечтите и стремежите ми и остави само бледа сянка на предишното аз.
През есента на 2003 г., след почти десетилетие на живот компроментиран от хронично заболяване, се случи нещо централно по значение и просветляващо. Попадна ми статия в лекарско списание относно ползите за пациенти с МС от консумацията на боровинки. Статията обобщаваше открития, предполагащи, че пациенти с МС, които консумират боровинки, са подобрили симптомите си сравнено с тези, които не са. Изследването отдава резултатите на антиоксидантите на боровинките и анти-възпалителните им свойства.
Ученият в мен беше скептичен, но публикацията възпламени любопитството ми. Можеше ли храната да изиграе роля в смекчаването или дори в превенцията на хронични заболявания? Бях обзета от тази идея и подтикната да разгледам съществуващата медицинска литература в търсене на отговори. Това, което открих, беше просветляващо и трансформиращо. Имаше предостатъчно доказателства в уважавани, рецензирани медицински журнали за ключовата роля, която диетата ни играе, в развитието на хроничните болести!
Чудех се как тази тема е убягвала от учебната програма на медиците. Силата за изцеление, която лежи в диетата основана на растителна, нерафинирана храна, е необятна и неподлежаща на съмнение. Бях вдъхновена от откритото от мен и реших лично да приема този стил на живот. Спрях всичките си лекарства и се фокусирах върху оптимизирането на диетата ми.
През следващата година се чувствах по-силна и пълна с енергия. Забележително е как, след години на трудност в ходенето без помощни средства, моите неврологични дефицити постепенно намаляха. Чувствах се обновена и изпълнена с огромно усещане за надежда. Реших да започна да тичам. През пролетта на 2010 г. участвах в маратон. Това наистина беше едно невероятно преживяване.
Като лекар, наблюдаващ ненужното страдание и загуба, се почувствах подтикната да разпространя мълвата за този видимо неизползван терапевтичен ресурс сред всички желаещи да чуят. За съжаление, когато споделям с колеги, мнозина от тях не споделят моето ниво на ентусиазъм или на приемане на валидността на този подход.
Усещането ми за отчуждаване си тръгна, когато гледах „Вилица или скалпел” (Forks Over Knives). Бях укрепена да видя как лекари с еднакви възгледи практикуват медицина с тази философия. Днес се фокусирам върху обучението на пациенти относно стойността на нерафинираната растителна храна като се стремя да намалявам зависимостта им от лекарства.
Пациентите трябва да научат, че имат контрол върху личното си здраве. Гледането на този филм е задължителна част от лечението на моите пациенти. Филмът ефективно подкрепя всичко, което обсъждаме, а начинът, по който е създаден, има образователен и занимателен характер, както и способността да оказва влияние.
Ние като общество можем да направим необходимите промени, за да подобрим здравето и добруването си. Животът може да се промени за един миг… и това може да бъде нещо прекрасно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
gogoto

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2018 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо да започна с това, че се възхищавам на хора, които могат да спазват определен хранителен режим защото твърдо смятам, че храненето е много важно за здравето на всеки човек
Също така съм се чудел през годините дали да не напиша книга

"НОВО! ЛЕЧЕНИЕ НА МС!"
В която да твърдя, че доброто ми състояние се дължи на това, че пролетно време ям зелени кайсии, а зимно време натискам бахур, пържоли и всякакви дреболии.
Няма да е честно, нали! Просто съм ударил джакпота или тялото ми е такова
Просто бъдете спокойни, умерени във всичко, приемете диагнозата и се трудете/борете/. Чудеса няма и при всеки нещата вървят по различен начин. Некоректно е да се правят връзки от рода на "зле съм защото.....", "добре съм защото....", а още по-некоректно е да се пишат книги по въпроса/не си мислете, че става дума за друго, освен за пари/ , а болните да чакат чудото.
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2018 7:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еееех.. .диетта на Суонк нали уж се е доказала във времето?!?
Ами пък откак спазвам рвжима, някак се чувствам по-Добре. Не мога да го обясня, хем имам дни със слабост и дни с ужасна скованост. И все пак цялостно е по-Добре. Явно се чистя от отрови.
Върнете се в началото
spook

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 8:55 am    Заглавие: Бейрийска Отговорете с цитат

Само на споменавайте оная мошенничка Бейрийска!
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 9:17 am    Заглавие: Re: Бейрийска Отговорете с цитат

spook написа:
Само на споменавайте оная мошенничка Бейрийска!

защо??? мошеничка ли е?
Върнете се в началото
spook

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2018 10:08 am    Заглавие: ФОНДАЦИЯ МОГА САМ Отговорете с цитат

ФОНДАЦИЯ МОГА САМ

https://mogasam.wordpress.com/
Върнете се в началото
Katusha57

Местожителство: Lozen-Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2018 6:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

https://whatrosilearned.wordpress.com/ms-can-be-healed/

Мнижествена склероза се лекува!!! MS can be healed

National-Starch-strengthens-distribution-in-Turkey

For English please watch the video below.

Множествената склероза е заболяване, за което лекарите казват, че остава с неизяснен произход. Е, има лекари, които отдавна са го изяснили. Тази болест може да се спре и постепенно да изчезне. Скоро ще преведа и разкази на хора възстановили се от МС.

МС е автоимунно заболяване.

Как възникват автоимунните заболявания: По целия хранопровод съществува един защитен слой клетки, които не позволяват на “врагове” да навлизат директно в кръвта. Но с течение на времето поради лоша храна, антибиотици и др. при много хора този слой се протърква и така вируси и други вредни протеини влизат директно в кръвта. Получава се синдром на пропускливите черва.

MS gutt

Когато протеин на вирус влезе в кръвта, имунната система незабавно го идентифицира като враг и изпраща антитела, които да го обезвредят. Когато животински протеин влезе в кръвта, тялото го разпознава като чужд протеин и изпраща антитела. Проблемът обаче е, че животинският протеин е много близък до човешкия и се получава молекулярна мимикрия (имитация). В един момент тялото започва да обърква животинския протеин и собствения си протеин и унищожава както животинския протеин, така и своя. В зависимост от това дали си пил мляко или си ял месо и то месо от коя част на животното, тези части на тялото започва да атакува имунната система. Това е начинът, по който започват всички автоимунни заболявания.

Антитела към бета-казеина на млякото имат способността да атакуват протеините на нервната система.

MS Myelin

Антителата срещу бета-казеина унищожават миелиновата обвивка на невроните и аксоните. Така те спират да работят. След време на тези места се получават лезии.

Но за да може антителата да стигнат до нервната система, трябва да преминат през още една бариера – кръвно-мозъчната бариера. Между кръвта и гръбначно мозъчната течност стои кръвно-мозъчната бариера.

Мозъкът е защитен от предпазна мрежа от кръвоносни съдове, наречена кръвно-мозъчна бариера. Тя помага за филтриране на потенциално опасните вещества и химикали, които могат да увредят финия баланс на химическите невротрансмитери и електрическите импулси, които са отговорни за процесите на учене, запаметяване и координиране на движенията в тялото.

Как се разрушава тази бариера? Червените кръвни телца имат тънка мембрана, която е с отрицателен електричен заряд. Когато се срещат, телцата се отблъскват едно от друго и така не се слепват, като по този начин се поддържа добър поток на кръвта. Когато човек приема храни с мазнина, тази мазнина обвива мембраната на червените кръвни телца. Те вече не могат да отскачат една от друга и започват да се слепват, затлачвайки кръвта. Когато кръвта в мозъка се затлачи по този начин, кислородът спада с 20 % и всичко това разрушава кръвно-мозъчната бариера. Сега вече антителата към бета-казеина на млякото могат да започнат да разрушават миелиновата обвивка на аксоните и невроните.

На тази снимка се вижда заснета кръвоносна система на окото на човек преди храна, съдържаща мазнина и 4 часа по-късно. Вляво циркулацията е свободна, вдясно е затруднена и по-слаба. Този ефект се получава след всяко ядене на мазнина и трае до 10 часа след него. Опитът е направен с консумация на яйца, бекон, мляко, сметана и масло.

MS fat

Направили опити с растителна мазнина. Резултатът бил дори още по-сериозен.

8 гр. повече наситени мазнини на ден увеличава 3 пъти вероятността от фатален край от МС. Наситените мазнини са от животинските продукти.

Какво трябва да се направи, за да се спре развитието и да започне възстановяване от МС?

Трябва да се спре консумация на мляко и млечни продукти, за да може имунната система да спре да унищожава миелиновата обвивка.
Трябва да се спре консумацията на храни съдържащи мазнини – мляко и млечни продукти, месо, яйца, олиа.
Трябва да се спазва здравословен начин на хранене основан на храни съдържащи скорбяла (картофи, ориз, царевица, зърнени храни). Човешкото тяло и в частност мозъкът, се храни на първо място от сложните въглехидрати или скорбялата. Погледнато в историята назад всеки народ се е хранил с нещо определено – картофи, жито, ориз, царевица. Тялото се нуждае от тези въглехидрати, за да черпи енергия – то се храни с тях. Затова е хубаво поне 2 пъти на ден в менюто ти да има нещо от тях. Това е много важен принцип. Към тази основна храна се прибавят всякакви други зеленчуци, плодове, бобени и зърнени храни.
В Япония, Китай, Африка, където диетата няма нищо общо с тази на Западния свят, няма МС.

С тази терапия рецидивите намаляват със 70% първата година, следващите 2 години с още 5%

MS scale

Колкото по-висок е холестеролът, толкова повече лезии се появяват.

Децата се захранват с мляко още от малки. При някои това постепенно поврежда миелиновата обвивка и в един момент в живота човек минава през вирус или някакво друго заболяване, което отключва МС.

При възстановяване от МС е много важно да се правят дрямки преди обед и следобед с цел почиване на нервната система. С течение на времето тези дрямки ще намаляват.

Някои хора получават болки и други симптоми на МС и при консумация на глутен и кафе.

https://www.drmcdougall.com/

Advertisements

REPORT THIS AD

REPORT THIS AD
Share this:
TwitterFacebook460Google

Leave a Reply

Create a free website or blog at WordPress.com.
Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use.
To find out more, including how to control cookies, see here: Cookie Policy
popo_roro

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2018 9:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Попадал съм на този блог и друг път. Смятам, че авторката му прави чудесен подбор на разкази на хора, които са успели да стопират развитието на МС и други заболявания, следващи научно доказани съвети за промяна на начина на живот, оставащи встрани от вниманието на голямата част от общественото внимание. За щастие, все повече лекари (Суонк, Макдагъл, Джелинек, Ембри, Уолс, Борох) и пациенти търсят, а много от тях успяват и да намерят решение отвъд онова, което предлага фармацевтиката на този етап.
Интересно е, че за много от събраните в блога различни заболявания, работещият подход е един и същ.
Върнете се в началото
dream

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2018 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тя науката, дето е доказала, че при Мс диетите не действат, лъже, а видим ли, някакви сайтове с историйки, са самата истина.

Науката има степен на контрол. А незнайните сайтчета и лечители, тях никой не ги контролира. Затова и толкоз народ се изпоосакати и измря без време, защото науката много лоша, пък ей на, лечители с лопата да ги ринем и кой от кой по лекуващи.

С панацея. Едно и също лекува 300 болести. Браво. Логиката е желязна.

А за видове хранителни разстройства, предизвикани от безумни диети, също и за видове психични увреди, също и физически увреди, предизвикани от опити за самолечение, това не виждам да се коментира. И за убитите от лечители се трае.

Според мен би било хубаво, ако рекламата на ментетата престане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
popo_roro

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2018 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам за каква наука точно говориш, но ще ми е любопитно да разбера, защото лично за мен са най-интересни противоречията при различните теории. Едно уточнение: въпреки че заглавията в блога звучат като такива, извадени от жълтата преса, историите са на хора, които следват научно доказани подходи и затова ги намирам за ценни и вдъхновяващи.
Без съмнение, има алтернативни лечители/лечения, които се възползват от страховете на хората, но дали човек ще се хване на въдицата им (което ми се е случвало и на мен) е въпрос на информиран избор, а за съжаление понякога и на късмет.
Върнете се в началото
dream

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2018 11:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Наука е всичко, което спазва 7те критерия за доказаност, възприети на световно ниво.

Лъже науката не ги покрива. Затова и при мен поне, реденето на безсмислени научни термини не води до впечатляване. Търся конкретни логически връзки и като не ги открия, авторът ако ще и научно слънце да е титулуван, го сиктирдосвам и не си губя времето с него.

Също не ги покриват и шарлатаните, играещи си с човешкото здраве.

Не ме впечатляват и хора, които не са запознати, че мс в някои от формите си може да има 10, 15 годишен период без пристъп и това да не е излекуване и да не значи нищо. Не случайно и лекарствата за мс са с десетки години тестови период и изпитване.

Според мен, ако се говори повече за вредите от ментетата и не им се прави реклама, то и по малко хора ще патят от предоверяване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
popo_roro

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2018 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имайки подходяща трибуна във форума, можеш да оборваш всеки на воля!
Върнете се в началото
dream

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2018 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

popo_roro написа:
Имайки подходяща трибуна във форума, можеш да оборваш всеки на воля!

Има предостатъчно информация в Интернет за вредите от псевдонауката и ментетата. Но когато конформизъм и реклама на лъжи са намесени, тази информация става безполезна.

Разбира се, всеки е свободен да рекламира всичко, дори то да води до заблуди, хранителни разстройства, увреди на психично и телесно ниво, а що се отнася до Антъни Уилям, също и смърт, за което го съдят в момента. На воля да рекламира. Така де, лошо няма, нали?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други алтернативи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети