МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Имуновенин

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dlh

МнениеПуснато на: Сря Сеп 05, 2007 11:30 am    Заглавие: Имуновенин Отговорете с цитат

Искам да попитам някой лекувал ли се е с Имуновенин, какви са резултатите и какво е мнението Ви.
infomar

МнениеПуснато на: Пет Окт 02, 2009 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отдавна не съм влизал във форумът и се оказа, че старите ми постове са изтрити!!!!!!!!!!!!!!

Лекуваме дъщеря ми от 1996 г. с
"ИМУНОВЕНИН-ИНТАКТ 5% IgG 5 ml i.v"

Имаше пристъпи (в първата и втората година допреди да почнем с Имуновенина) с големи проблеми в очите, ръцете, краката и т.н.т.
(Доказано с ядрено магнитен резонанс - големи плаки и т.н.т.)

Лечението провеждаме в домашна обстановка, като на 2-3 месеца се поставят венозно на 3 пъти през 2 дена около70 ампули от лекарството. Това е профилактично.

Когато се забележи и най-малък признак за поява на проблеми с очи, ръже или др. се прави седнага една доза (на три тъти по 20-25 ампули). Винаги след тази доза проблемите изчезват.

В годината средно се поевяват 1-2 пъти слаби проблеми от различно естество които се тушират по този начин. Има и години през които е нямало никакви проблеми.

Дъщеря ми се чувства нормално, без никакви странични ефекти и други проблеми. Учи - студенка с много добър успех. Не се ограничава в нищо, колкото и да и втълпяваме че трябва да го прави.

1. Профилактично -през 3 месеца на три пъти през 2 дена 70-100 ампули "ИМУНОВЕНИН-ИНТАКТ 5% IgG 5 ml i.v"

Ампулите се разтварят във физиологичен разтвор с обща големина около над половин бутилка. Първо се приготвя/намалява физ. разтвор - примерно около половин бутилка и в него се вливат със спринцовка ампулите една по една от един до 2 часа преди вливането. Ампулите преди това се оставят за няколко часа на стаен въздух за да се темперират, защото постоянно се държат в хладилник на около 2-5 гр. темп. Системата се слива венозно за около 3 часа - Да се внимава да не е много бързо защото може да му прилошее на болният. Ако той забележи че му е лошо да се обади веднага да се спре за малко системата или да се намали количеството на вливаният разтвор и после бавно да се увеличи пак. Скоростта се определя опитно, но да не е голяма. Ако е много бавна се удължава много времето и трудно се изтрайва - особено първият път когато е доста болезнено. Препоръчва се вливането да се прави в болнична обстановка, но не е голяма философия и винаги го правим в къщи, като викаме сестра да постави системата и тя после си тръгва.

1-ден - 25 амп. венозно
4-ден - 25 амп. венозно
7 ден - 25 амп. венозно

2. при пристъп се прави веднага един цикъл. Добре е след един месец това да се повтори ( в зависимост от финансите). После отново се продължава през 3 месеца.

3. След първото вливане пациента се чувства зле - усеща болки в тялото и температура. След заспивате и почивка от около 4-5 часа се възстановява.
При второто и третото вливане - се понасят много по-леко и след 1-2 часа може да се излезе и отиде на дискотека. (реално правено)

Изводи от лечението:
1. Няма никакви странични ефекти.
2. Всички пристъпи са спирали венага и проблемите отшумяваха напълно.
3. от 1996 година - сега сме 2009-та дъщеря ми е напълно нормален човек.
За съжаление последните години поради финансови причини не са правени контролни прегледи на ядрено магнитен резонанс. Ще ми се да направим и да видим резултатите.

Лекартсвото се произвежда в България и ако се търси повече държавата може да се намеси и урегулира цената му, която мисля, че е изкуствено вдигната. (произвежда се в държавно предприятие - и тя трябва да мисли за своите граждани!!)

За съжаление с лекарствата в българията се занимава БЪЛГАРСКАТА ЛЕКАРСТВЕНА МАФИЯ. Да, точно така. тя има интерес да се закупуват и ползват много скъпи "западни" лекартства за да си прави бизнеса. Никой не се интересува от ЗДРАВЕ а само колко ще спечели.

Горещо препоръчвам това лекартво на всички които могат да си го позволят.
Препоръчвам също да се направи една отделна тема в която да се събира опита на всички които го практикуват, но това шумене около него едва ли ще се хареса на бизнесмените фармацевти - може да попречи на бизнеса им със скъпо струващите и със странични ефекти лекарства.

Тези които са имали проблеми ще ме разберат защо съм бесен на някой стари-нови "другари".

П.С.
Не сме участвали в експериментални "лечения", понеже не искам дъщеря ми да бъде "опитно зайче" на някой западни компании, които дават щури пари за подобни ексерименти с хора в техните страни и им плащат огромни неустойки ако недай-боже се случи нещо по време на експеримента, а при нас те карат да го правиш безплатно и подписваш декларация, че няма да имаш никакви претенции ако в резултат на лечението си увереш здравето. В същото време заведението което провежда това "безплатно" тестване на ново лекарство получава огромни "субсидии" в частни джобове че е намерило опитни зайчета. Сами си отговорете в кои джобове отиват парите които трябва да се дадат на пациентите за тези тестове!!

В Плевен има една лекарка която се занимаваше с имуновенин и изследвания - приложението му при мн. склероза, но всичките и опити да се приеме то от здравната каса се натъкнаха на"пречки" от бизнес интереси.

След като е българско производство допускам,че ако наистина е толкова ефективно както се оказва до момента с дъщеря ми, би могло да се направи така, че цената му да падне до стотинки, след като преди години струваше 10 пъти по-малко. Какво се промени? - Бактерийте от които се прави ли се продават по скъпо? Да, но тогава ще секнат печалбите от......Всичко е бизнес,, дори и нашата мъка и проблеми.

Последната промяна е направена от infomar на Съб Окт 03, 2009 7:17 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
veihaivei

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 02, 2009 7:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

infomar, съгласна съм с теб за фармацевтите от първата до последната буква!
И в подкрепа на това, не можах да намеря листовка за пациента в интернет. Явно е, че това лекарство засяга интереси...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
svs08

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 2:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

infomar написа:
Отдавна не съм влизал във форумът и се оказа, че старите ми постове са изтрити!!!!!!!!!!!!!!

Лекуваме дъщеря ми от 1996 г. с
"ИМУНОВЕНИН-ИНТАКТ 5% IgG 5 ml i.v"

Имаше пристъпи (в първата и втората година допреди да почнем с Имуновенина) с големи проблеми в очите, ръцете, краката и т.н.т.
(Доказано с ядрено магнитен резонанс - големи плаки и т.н.т.)

Лечението провеждаме в домашна обстановка, като на 2-3 месеца се поставят венозно на 3 пъти през 2 дена около70 ампули от лекарството. Това е профилактично.

Когато се забележи и най-малък признак за поява на проблеми с очи, ръже или др. се прави седнага една доза (на три тъти по 20-25 ампули). Винаги след тази доза проблемите изчезват.

В годината средно се поевяват 1-2 пъти слаби проблеми от различно естество които се тушират по този начин. Има и години през които е нямало никакви проблеми.

Дъщеря ми се чувства нормално, без никакви странични ефекти и други проблеми. Учи - студенка с много добър успех. Не се ограничава в нищо, колкото и да и втълпяваме че трябва да го прави.

1. Профилактично -през 3 месеца на три пъти през 2 дена 70-100 ампули "ИМУНОВЕНИН-ИНТАКТ 5% IgG 5 ml i.v"

Ампулите се разтварят във физиологичен разтвор с обща големина около над половин бутилка. Първо се приготвя/намалява физ. разтвор - примерно около половин бутилка и в него се вливат със спринцовка ампулите една по една от един до 2 часа преди вливането. Ампулите преди това се оставят за няколко часа на стаен въздух за да се темперират, защото постоянно се държат в хладилник на около 2-5 гр. темп. Системата се слива венозно за около 3 часа - Да се внимава да не е много бързо защото може да му прилошее на болният. Ако той забележи че му е лошо да се обади веднага да се спре за малко системата или да се намали количеството на вливаният разтвор и после бавно да се увеличи пак. Скоростта се определя опитно, но да не е голяма. Ако е много бавна се удължава много времето и трудно се изтрайва - особено първият път когато е доста болезнено. Препоръчва се вливането да се прави в болнична обстановка, но не е голяма философия и винаги го правим в къщи, като викаме сестра да постави системата и тя после си тръгва.

1-ден - 25 амп. венозно
4-ден - 25 амп. венозно
7 ден - 25 амп. венозно

2. при пристъп се прави веднага един цикъл. Добре е след един месец това да се повтори ( в зависимост от финансите). После отново се продължава през 3 месеца.

3. След първото вливане пациента се чувства зле - усеща болки в тялото и температура. След заспивате и почивка от около 4-5 часа се възстановява.
При второто и третото вливане - се понасят много по-леко и след 1-2 часа може да се излезе и отиде на дискотека. (реално правено)

Изводи от лечението:
1. Няма никакви странични ефекти.
2. Всички пристъпи са спирали венага и проблемите отшумяваха напълно.
3. от 1996 година - сега сме 2009-та дъщеря ми е напълно нормален човек.
За съжаление последните години поради финансови причини не са правени контролни прегледи на ядрено магнитен резонанс. Ще ми се да направим и да видим резултатите.

Лекартсвото се произвежда в България и ако се търси повече държавата може да се намеси и урегулира цената му, която мисля, че е изкуствено вдигната. (произвежда се в държавно предприятие - и тя трябва да мисли за своите граждани!!)

За съжаление с лекарствата в българията се занимава БЪЛГАРСКАТА ЛЕКАРСТВЕНА МАФИЯ. Да, точно така. тя има интерес да се закупуват и ползват много скъпи "западни" лекартства за да си прави бизнеса. Никой не се интересува от ЗДРАВЕ а само колко ще спечели.

Горещо препоръчвам това лекартво на всички които могат да си го позволят.
Препоръчвам също да се направи една отделна тема в която да се събира опита на всички които го практикуват, но това шумене около него едва ли ще се хареса на бизнесмените фармацевти - може да попречи на бизнеса им със скъпо струващите и със странични ефекти лекарства.

Тези които са имали проблеми ще ме разберат защо съм бесен на някой стари-нови "другари".

П.С.
Не сме участвали в експериментални "лечения", понеже не искам дъщеря ми да бъде "опитно зайче" на някой западни компании, които дават щури пари за подобни ексерименти с хора в техните страни и им плащат огромни неустойки ако недай-боже се случи нещо по време на експеримента, а при нас те карат да го правиш безплатно и подписваш декларация, че няма да имаш никакви претенции ако в резултат на лечението си увереш здравето. В същото време заведението което провежда това "безплатно" тестване на ново лекарство получава огромни "субсидии" в частни джобове че е намерило опитни зайчета. Сами си отговорете в кои джобове отиват парите които трябва да се дадат на пациентите за тези тестове!!

В Плевен има една лекарка която се занимаваше с имуновенин и изследвания - приложението му при мн. склероза, но всичките и опити да се приеме то от здравната каса се натъкнаха на"пречки" от бизнес интереси.

След като е българско производство допускам,че ако наистина е толкова ефективно както се оказва до момента с дъщеря ми, би могло да се направи така, че цената му да падне до стотинки, след като преди години струваше 10 пъти по-малко. Какво се промени? - Бактерийте от които се прави ли се продават по скъпо? Да, но тогава ще секнат печалбите от......Всичко е бизнес,, дори и нашата мъка и проблеми.

infomar, а каква е приблизително цената на една ампула имуновенин?
Върнете се в началото
veihaivei

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 2:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм Infomar, но ще ти отговоря, за да не чакаш
13,70 ми излиза; 137 лв е опаковка от 10 ампули.
Пуснах Гугъл, в полето писах Имуновенин интакт и в първите резултати това:
http://www.medicine.bg/lekarstva/immunovenin-intact-5-procenta-igg
Може би те го купуват на друга цена? 70 ампули са си илядо лева, кое му е евтиното!?
Върнете се в началото
infomar

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2009 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, към 800 лв. излиза за едно вливане на три месеца, незнам от къде ги купува жената - някаква позната (може би без ДДС!).
Цената е искуствено надута, но за година излиза с извънредните около 4000 лв.

Лично не съм убеден колко ампули трябва да се влагат 10,20,40,50,70 или повече. Така ни казаха, така правим, но нищо чудно да са достатъчни и 10!!!!!(как действат хомеопатичните лекарства???) Всичко около приложението на имуновинина е някакси неконкретно казано навсякъде а и самите лекари не са запознати с него и не го прилагат в практиката.

Така е, но не искам да ползвам хххххххххххххх лекарства - едно задържат (защото те не лекуват), много друго развалят....може и да не съм прав.....

До момента е нямало никакви странични ефекти и пристъпите не се увеличават. Не съм лекар и мнението ми е по това което виждам.
Едва ли само ние прилагаме това лекарство и защо никой друг не казва какъв опит има с него?
Произвежда се в България и е един от най-добрите в света по качество.
Ако се докаже, че е ефективен (да помечтая малко!!!) то би могло и здравната каса да поеме част от него с парите, а и цената би се свалила. Производителя в момента е монопопист!!!
Имам информация, че в някой държави се прилага много успешно, но това са чути неща без точно конкретни данни.

Споделям как е при нас, никой не агитирам - не съм дистрибутор на лекарства (професията ми е много далеч от подобни неща). За мен, това е решението за момента.
Върнете се в началото
veihaivei

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2009 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, infomar!
Аз ти благодаря от цялото си сърце за тази информация!
Аз имам плаки на ЯМР, но пристъп не съм имала
С това, което научавам от теб, ще знам какво да правя, ако разпозная нещо, което считам за пристъп
Даваш ми надежди, а това според мен е преди всичко.
Само да доуточним - д-р Конова ли ви назначи имуновенин? Дали няма и софийски лекари, които го предписват?
Върнете се в началото
gogoto

МнениеПуснато на: Пет Окт 09, 2009 7:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали съм разбрал добре, но това не е хомеопатично лекарство.
Относно ефикасността....Ева Майда в книгата си казва, че с имуноглобулин е постигнала най-добрите резултати в кариерата си като лекуващ МС. ПОне това впечатление добих преди години когато я четох
Върнете се в началото
infomar

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, зная, че не хомеопатично лекарство, но лично аз не съм убеден колко трябва да е "точната" доза! ( и дали неможе да се приложи и като хомеопатично??? Защо да не може??? Някой може ли да каже със сигурност?????????? Така ни казаха и продължаваме все така като "коне с капаци" и не смеем да променим дозата. Някой казват, че бройката трябва да е 100 ампули или определен грамаж на килограм тегло...., но няма средства за толкова.
Мисля, че е д-р Конова - от Плевен. Доколкото чух, били закрили там където тя е работила. Преди време(2-3 години) имаше нейни координати в този форум, но незнам защо всичко свързано с това беше изтрито и сега го няма!!!!!!!!!!!!!!!

За начало на пристъп считаме в къщи, когато получава леко изтръпване в някой от крайниците, или започва да вижда леко двойно, или говорът става леко завалян - някое от тези неща, но досега никога не е било съпроводено с лягане на легло в тежко състояние. Всечки те се тушираха веднага с една извънредна доза и здравето не се влошаваше към по-тежко към даденият момент.
Когато обаче се разболя в началото беше на легло няколко пъти по за няколко месеца - силно влошено зрение, силно изтръпване/обездвижване на крайниците, и мн. друго характерно за МС. Лежа в София на незнам кой километър беше, правеха урбазон(дано не греша!), после изпи за година - няколко кубика сок от моркови и почервеня цялата.....и др. докато не се установихме на имуновинина.

П.С.

Не твърдя, че лекарството е евтино - за нас то е ефективно (откакто го вземаме дъщеря ми живее пълноценен живот на тинеиджър и студенка, не се е лишавала от дискотеки и каквото иска един млад човек), и без констатирани до момента странични ефекти.

Може да не лекува, а да забавя болестта, но кой да ти каже. Никъде доколкото знам не са правени подоробни изследвания с него и ПУБЛИКУВАНИ в пресата/интернет. Ако имахме повече средства всяка година щяхме да правим ЯМР с контраст, но.........

Последната промяна е направена от infomar на Съб Окт 24, 2009 7:00 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="infomar"]

Твърде е възможно и формата на МС при вас да е от "леките", но ако е така, кой ли да каже със сигурност, "спрете лекарствата". Като се има предвид разнообразието на проявите, човек сам си избира пътищата на щадене. Ако пък "поддръжката" с имуновенин действа, не е нужно много да му се мисли. Преди време чух, че в Плевен един професор-невролог има син с МС и не дава дума да се продума за интерферони, а го лекува с имуновенин.Във всеки случай, имуновенин не е вреден и при възможнаст, защо ли да не се продължи?! А на доц Конова имейлът е eikonova@abv.bg и можете да се консултирате.
Върнете се в началото
infomar

МнениеПуснато на: Пет Фев 11, 2011 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Профилактиката продължава по описаният по-горе начин, проблеми никакви - нормален живот без никакви странични явления. Нямам представа така ли да се продължава, да се намалят ли броят на ампулите....периода на приемане..... затова продължаваме така....

Ако някой приолага лечение по този начин нека да пише и да споделя какво прави и какъв е ефекта.
Стига с това криене и сакън да не засегнем някой медицински авторитет. Незнам каква е цената на вносните медикаменти и техните странични явления, но тук освен цената проблеми никакви. Жалко, че не се покрива от здравната каса, но това е бизнес и засягане на персонални интереси - слаби сме да ги преборим.
Върнете се в началото
petrova123

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2018 12:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

infomar написа:
Профилактиката продължава по описаният по-горе начин, проблеми никакви - нормален живот без никакви странични явления. Нямам представа така ли да се продължава, да се намалят ли броят на ампулите....периода на приемане..... затова продължаваме така....

Ако някой приолага лечение по този начин нека да пише и да споделя какво прави и какъв е ефекта.
Стига с това криене и сакън да не засегнем някой медицински авторитет. Незнам каква е цената на вносните медикаменти и техните странични явления, но тук освен цената проблеми никакви. Жалко, че не се покрива от здравната каса, но това е бизнес и засягане на персонални интереси - слаби сме да ги преборим.

Здравейте infomar,
Бих искала да помоля, да споделите опита си с имуновенин към 2018 г. Продължавате ли лечението на дъщеря ви, има ли промяна в състоянието й, променихте ли дозата и др. подробности ако ви е удобно?

Предстои ми да започна вливания и ще съм ви много благодарна ако ми пишете.

Предварително ви благодаря!
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2018 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз ще съм благодарна на още мнения за имуновенин-а. Сигурно като всички останали се лутам между разни алтернативи като Налтрексон и Имуновенин. Цялото ми същество отрича предстоящата ми терапия-не знам какво ще забавя, но ще си съсипя всичко останало!
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2018 8:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже засега съм от най-активните във форума ще пиша нявсякъде, дано повдигна малко темите.
Петрова, започнахте ли вливания на Имуновенин?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети