МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Премиера на филма на Мат Ембри

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Хранене и хранителни добавки при МС и МГ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spook

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2018 12:24 pm    Заглавие: Премиера на филма на Мат Ембри Отговорете с цитат

Тая година 2018, на 26 май в София, се състоя европейската премиера на документалния филм на Мат Ембри Living Proof / Живо Доказателство. Филм, който показа кой и какво точно прави в областта на изследване на множествената склероза. Ще чуете факти, които може и да ви изненадат, но повечето от тях, със сигурност няма да ви харесат.

https://www.btv.bg/tag/?tag=living%20proof

https://mogasam.wordpress.com/

https://whatrosilearned.wordpress.com/from-doctor-to-ms-patient/

https://whatrosilearned.wordpress.com/ms-can-be-healed/

ОБРАЗУВАТ СЕ АНТИТЕЛА СРЕЩУ КАЗЕИНА НА МЛЯКОТО, КОИТО В ПОСЛЕДСТВИЕ ПРЕМИНАВАТ КРЪВНОМОЗЪЧНАТА БАРИЕРА И АТАКУВАТ МИЕЛИНА НА АКСОНИТЕ!!! ЗАТОВА ПРАБЪЛГАРИТЕ СА УПОТРЕБЯВАЛИ КУМИС!!! НАЛИЧНА Е ФЕРМЕНТАЦИЯ И РАЗРУШАВАНЕ НА АНТИТЕЛАТА - КОБИЛЕШКО МЛЯКО НАЙ БЛИЗКО ДО МАЙЧИНОТО!!!

http://www.bgfermer.bg/Article/6073351

Кобилешко мляко. Химичният състав на кобилешкото мляко (както и на магарешкото) е най-близък до състава на женското мляко. Отличава се с високо съдържание на витамин С. В СССР, Монголия, СТАРА ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ и други страни на Азия се използува за получаване на млечния продукт КУМИС - ФЕРМЕНТИРАЛА СЛАБО АЛКОХОЛХА МЛЕЧНОКИСЕЛА НАПИТКА.

Последната промяна е направена от spook на Вто Юни 05, 2018 2:03 pm; мнението е било променяно общо 10 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
nova nova

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2018 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

A някъде има ли го целия филм?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fado

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2018 9:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

nova nova написа:
A някъде има ли го целия филм?
И мен това ме интересува.
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2018 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да бъде гледан безплатно на български след заявка.
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2018 8:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

popo_roro написа:
Може да бъде гледан безплатно на български след заявка.

Благодаря ти! Изгледах филма, но някои неща не ми станаха ясни. Например състоянието на Мат преди да започне диета. Ако е била някоя дреболия е вероятно да се задържи добре толкова време, има някои, които се водят клинично изолиран случай.
Другото, което не разбрах-мисля, че се води по диетата на Суонк, но има някои разлики-например не е изключил месото, само изключва тлъстото. И защо да се избягват бобовите? Тъкмо се примирих с жестоката диета, ама сега, ако и бобовите избягваме, то трябва да хвана гората.
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2018 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За ролята на бобовите може да прегледаш тази статия, която е писана от бащата на Мат. С течение на времето явно списъкът с потенциално опасни бобови е нараснал, защото в секцията с препоръки в сайта му са добавени и още изключения, които липсват в статията.
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2018 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти отново.
Е сега вече изгубих стимул и надежда,че ще се справя с диетата. Изключването и на бобовите вече ми дойде свръх. Махнах глутена( даже спрях и бирата заради това), млечни, месо (0свен бяло пилешко), ама сега и доматите ли! Замених месото със соя.
Значи те се позовават на Суонк диетата, ама с изменения.
Някой спазва ли я?
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2018 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно има хора, които се справят. На срещата след прожекцията на филма говорих лично с Мат и го питах как възприема съществуването на различни диети и той ми каза, че личната му класация е такава: Суонк --> Джелинек --> BBD (неговата диета) --> Тери Уолс, т.е. започваш със Суонк и ако не дава задоволителен резултат минаваш на следващата.
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2018 11:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох, отдъхнах си Smile Значи Суонк ме устройва, той даже не забранява глутена, айде аз съм го махнала, дано помага Суонк, че бобовите не щА да ги махам, то глад иначе.
Май само ти и аз пишем, сигурно и аз след някоя и друг месец ще спра.
Върнете се в началото
Rummi

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2018 6:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не спирай да пишеш Smile .Вероятно много хора четат,но защо не смеят за пишат не знам.Форума не е активен като преди,когато от тук научих много неща като новодиагностицирана
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
spook

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2018 5:13 pm    Заглавие: СОРТОВЕ ПШЕНИЦА Отговорете с цитат

ДРЕВНИ СОРТОВЕ ПШЕНИЦА!

http://sunmoon.bg/post/70-Einkorn-and-the-ancient-wheats-Landraces/

МАХАТЕ МЛЯКОТО! КЪЛНЕТЕ ЗЪРНА - НАКИСВАТЕ ГИ ВЪВ ВОДА ЗА 24 ЧАСА, ИЗМИВАТЕ С ВОДА ПРЕЗ НЯКОЛКО ЧАСА И ОБИЛНО ПРЕДИ КОНСУМАЦИЯ И КОНСУМИРАТЕ СУРОВИ! КЪЛНОВЕТЕ УВЕЛИЧАВАТ ДО 500 ПЪТИ ВИТАМИНИТЕ МИКРОЕЛЕМЕНТИТЕ И АНТИОКСИДАНТИТЕ - 1 ЧАЕНА ЧАША В БУРКАН И ПРОМИВАТЕ КАТО ОТГОРЕ ПОСТАВЯТЕ ЦЕДКА. ИМА МНОГО ДРУГИ ЗЪРНА ОСВЕН ЛИМЕЦ - МЛЕЧНО ЖИТО, АМАРАНТ, ЕЛДА, КИНОА И Т.Н. ПРИБАВЯТЕ КЪМ ОВКУСЕНИ ЗЕЛЕНЧУКОВИ САЛАТИ И КОНСУМИРАТЕ! И МНОГО ДВИЖЕНИЕ БЕЗ ДА ПРЕГРЯВАТЕ! ХРАНАТА ТРЯБВА ДА БЪДЕ 60 % СУРОВА( ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ) И 40 % ТЕРМИЧНО ОБРАБОТЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ И ВАРИВА. МНОГО ЧАЙ ОТ КОПРИВА КЪМ 2 ЛИТРА. АНТИОКСИДАНТНИ БИЛКИ ЖИВОВЛЕК+БЯЛ РАВНЕЦ+ГЛУХАРЧЕ+ХВОЩ+ВЕЛИКДЕНЧЕ ПО РАВНО СЕ СМЕСВАТ И СЕ ПРАВИ 1 Ч.Ч. И СЕ ПИЕ ГОРЕЩА! ДРЕБНА РИБА ДО 300/400ГР., ГОЛЯМАТА ВЕЧЕ Е ТОКСИЧНА, МЕСА ОТ ПАСЯЩИ ВИДОВЕ, ТЕЛЕШКО, АГНЕШКО, КОЗЕ И ДОМАШНО ПИЛЕШКО, ПУЕШКО ПО ВЪЗМОЖНОСТ! ПОСТЕНЕТО Е ДОКАЗАНО ЧЕ СТИМУЛИРА СТВОЛОВИТЕ КЛЕТКИ ДОРИ И МОЗЪЧНИТЕ. НЕ СЛУЧАЙНО ПРАВОСЛАВИЕТО Е ПРИЕЛО ПОСТИТЕ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Хранене и хранителни добавки при МС и МГ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети