МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Aubagio
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Интерферони, глатирамер ацетат и митоксантрон
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Mishok

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 8:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Косопада спира и косата отново израства. За концентрацията трябва да призная, че един път се загубих минавайки покрай Военна академия, това беше в началото на лечението с Aubagio. Вече те наплаших май, но има и положителни неща. Едно хапче на ден е по - приемливо от инжекции и венозни вливания. Всяко лекарство си има своите странични ефекти, а за мен по - страшно е бързото развитие на болестта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 9:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Има и друго нещо - изявата на странични ефекти са нещо индивидуално и изобщо не е задължително да се проявят.
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Май не е от разпространите лекарства. Mishok, след колко време спря косопада при теб? И не се завръщал ли? А това с концентрацията...едно от силните неща при мен е именно концентрацията. Ако и това загубя не знам вече. Споменаваш за положителни неща-кои и как по-точно ги усещаш?
Знам, че имам много въпроси, но отскоро свиквам с диагнозата.
Върнете се в началото
Mishok

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Косопадът спря някъде след 3 месец, а концентрацията не се губи напълно, но на моменти човек става по - разсеян. Положително е, че не прекарваш много време в болница, а единственото ти задължение е да глътнеш една таблетка, нещо което правя с кафето сутрин. А колкото до диагнозата зависи ТИ как приемаш себе си! Аз отричам да съм болна и няма да позволя детенцето ми да ме види сломена или навела глава.
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако съм чела внимателно ти имаш някакъв двигателен дефицит. Повлия ли се в някаква степен и след като започна хапчето имаш ли нови оплаквания?
Аз също не се определям като "болна". Също искам децата ми да ме възприемат като пълноценна. Въпреки,че ми е трудно да тичам след малката по площадките и се изморявам при разходките, все пак не съм се спряла.
Обаче, ако болестта повлияе и на самочувствието ми като жена имам чувдтвото, че ще се предам. Достатъчно ми е трудно в ежедневните ми дейности, та и това...
Знам,че всички имат странични ефекти, но зашо точно това са ми избрали не знам.
Върнете се в началото
Минкони

Местожителство: ШУМЕН

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2018 11:01 am    Заглавие: Re: Aubagio Отговорете с цитат

Здравейте казвам се Миглена Минкова от Шумен. От 7м. приемам лакарството Аубаджио..Вече съм спряла приема...Това лекарство ме разболя още повече,страничните действия на лекарството ми действат много зле.Сега лекувам последиците от страничните действия..Искам да ви попитам имате ли промяна на кръвното налягане от заболяването?
Минкони

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2018 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте казвам се Миглена и ми установиха множествена склероза месец Юни 2017г.До сега се справям почти сама. Водят ме към една експериментална група за таблетна форма Аибаджио но лекарството не ми действа добре...Аз също все още не приемам на сериозно това заболяване въпреки промените които ми се случват...От до сега прочетеното стигнах до извода,че това заболяване е индивидуално за всеки..По различен начин протича при всеки един страдащ от М С.пишете вие как се чувствате?
Минкони

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2018 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

МНОЖЕСТВЕНАТА СКЛЕРОЗА МОЖЕ ДА СЕ ЛЕКУВА НАЙ ВЕЧЕ ПО НЕСТАНДАРТЕН НАЧИН И ЩЕ ГО ОПИТАМ ЗАЩОТО ДО СЕГАШНОТО ЛЕЧЕНИЕ С ЛЕКАРСТВА Н Е Е ДАЛО РЕ
ЗУЛТАТИ.
nova nova

МнениеПуснато на: Пет Юли 06, 2018 8:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Знаех си аз, това Аубаджо не струва.
Е, затова си избрах да се боцкам. Не, че няма да псувам и след това, ама Аубаджо-мерси.
Минкони, тук почти никой не пише.
Върнете се в началото
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2018 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nova nova написа:
Знаех си аз, това Аубаджо не струва.
Е, затова си избрах да се боцкам. Не, че няма да псувам и след това, ама Аубаджо-мерси.
Минкони, тук почти никой не пише.

Много крайни мнения! Не си пробвала Аубаджио и не е редно да се дават категорични мнения.

Аз съм на този медикамент от половин година, но все още се въздържам да давам мнение за действието му. Ако трябва все пак да кажа нещо за този период е, че нямам пристъпи за последните шест месеца, имам проява на някои от страничните ефекти - слабо и непостоянно главоболие, лек косопад, силно отслабена имунна система (макар и да не е точно страничен ефект), рани в устата и лек гърлобол. Не са крайно неприятни.

И пишем, когато има да се изрази смислено мнение.
Daniela

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2018 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Предупреждения и предпазни мерки
Говорете с Вашия лекар или фармацевт преди да използвате AUBAGIO, ако:
- имате чернодробни проблеми; Вашият лекар ще Ви направи кръвни изследвания преди и по време на лечението, за да провери колко добре работи черния Ви дроб. Ако резултатите от изследванията Ви покажат наличие на проблем с черния дроб, Вашият лекар може да спре лечението Ви с AUBAGIO. Моля, прочетете точка 4;
- имате високо кръвно налягане (хипертония) и дали то се овладява с лекарства или не. AUBAGIO може да причини повишаване на кръвното налягане. Вашият лекар ще проверява кръвното Ви налягане редовно по време на лечението. Моля, прочетете точка 4;
- предстои да се ваксинирате;
- имате инфекция. Преди да приемате AUBAGIO, Вашият лекар ще се увери, че броят на белите кръвни клетки и тромбоцитите в кръвта Ви е достатъчен.
АУБАЖИО таблетки 14 мг. * 28
Арт. #30063969
АУБАЖИО таблетки 14 мг. * 28 - изображение
Последна цена: 1,608.08 лв.

Продуктът не е наличен.

Продуктът не може да бъде закупен онлайн.
НАПРАВИ ЗАПИТВАНЕ ›
5.0, 1 глас
Виж всички от SANOFI ›
Виж всички Лекарствени продукти отпускащи се по лекарско предписание ›
Виж още от терифлуномид (L04AA31) ›

АУБАЖИО таблетки 14 мг. * 28

Листовка: информация за пациента
AUBAGIO 14 mg филмирани таблетки
терифлуномид (teriflunomide)

Този лекарствен продукт подлежи на допълнително наблюдение. Това ще позволи бързото установяване на нова информация относно безопасността. Можете да дадете своя принос като съобщите всяка нежелана реакция, която сте получили. За начина на съобщаване на нежелани реакции вижте края на точка 4.

Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да приемате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.
- Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново.
- Ако имате някакви допълнителни въпроси, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
- Това лекарство е предписано единствено и лично на Вас. Не го преотстъпвайте на други хора. То може да им навреди, независимо че признаците на тяхното заболяване са същите като Вашите.
- Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва и всички възможни нежелани реакции, неописани в тази листовка.

Какво съдържа тази листовка:
1. Какво представлява AUBAGIO и за какво се използва
2. Какво трябва да знаете, преди да приемете AUBAGIO
3. Как да приемете AUBAGIO
4. Възможни нежелани реакции
5. Как да съхранявате AUBAGIO
6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация

1. Какво представлява AUBAGIO и за какво се използва

Какво представлява AUBAGIO
AUBAGIO съдържа активното вещество терифлуномид.

За какво се използва AUBAGIO
AUBAGIO се използва при възрастни за лечение на пристъпно-ремитентна множествена склероза (МС).

Какво представлява множествената склероза
МС е хронично заболяване, което засяга централната нервна система (ЦНС). ЦНС се състои от главния мозък и гръбначния мозък. При множествена склероза възпалението разрушава защитната обвивка (наречена миелин) около нервите в ЦНС. Тази загуба на миелин се нарича демиелинизация. Това спира правилното функциониране на нервите.

Хората с пристъпна форма на множествена склероза имат повтарящи се атаки (пристъпи) на физически симптоми, причинени от неправилното функциониране на нервите. Тези симптоми са различни при различните пациенти, но обикновено включват:
• затруднено ходене;
• проблеми със зрението;
• проблеми с равновесието.

Симптомите могат да изчезнат напълно след отзвучаване на пристъпа, но с течение на времето някои проблеми може да останат между пристъпите. Това може да причини физическа инвалидизация, която може да пречи на Вашите ежедневни дейности.

Как действа Aubagio
Aubagio помага за предпазване на централната нервна система от атаки на имунната система, като ограничава нарастването на броя на някои бели кръвни клетки (лимфоцити). Това ограничава възпалението, което води до увреждане на нервите при МС.

2. Какво трябва да знаете, преди да приемете AUBAGIO

Не приемайте AUBAGIO:
- ако сте алергични към активното вещество или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6);
- ако имате тежки чернодробни проблеми;
- ако сте бременна, смятате, че може да сте бременна, или ако кърмите;
- ако страдате от сериозен проблем, който засяга Вашата имунна система (напр. СПИН);
- ако имате сериозен проблем с костния мозък или ако имате нисък брой червени или бели кръвни клетки в кръвта, или намален брой тромбоцити;
- ако страдате от сериозна инфекция;
- ако имате тежки бъбречни проблеми, които налагат диализа;
- ако имате много ниски нива на белтъци в кръвта (хипопротеинемия).

Ако не сте сигурни, говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да използвате AUBAGIO.

Предупреждения и предпазни мерки
Говорете с Вашия лекар или фармацевт преди да използвате AUBAGIO, ако:
- имате чернодробни проблеми; Вашият лекар ще Ви направи кръвни изследвания преди и по време на лечението, за да провери колко добре работи черния Ви дроб. Ако резултатите от изследванията Ви покажат наличие на проблем с черния дроб, Вашият лекар може да спре лечението Ви с AUBAGIO. Моля, прочетете точка 4;
- имате високо кръвно налягане (хипертония) и дали то се овладява с лекарства или не. AUBAGIO може да причини повишаване на кръвното налягане. Вашият лекар ще проверява кръвното Ви налягане редовно по време на лечението. Моля, прочетете точка 4;
- предстои да се ваксинирате;
- имате инфекция. Преди да приемате AUBAGIO, Вашият лекар ще се увери, че броят на белите кръвни клетки и тромбоцитите в кръвта Ви е достатъчен. Тъй като AUBAGIO намалява броя на белите кръвни клетки в кръвта, това може да засегне способността Ви да се борите с инфекцията. Вашият лекар може да Ви направи кръвни изследвания за да провери белите кръвни клетки, ако мислите, че имате инфекция. Моля, прочетете точка 4.

AUBAGIO може понякога да причини проблеми с белите дробове или с нервите на ръцете и краката.
AUBAGIO може да Ви накара да се чувствате замаяни, което може да засегне способността Ви за концентрация и реакция. В такъв случай не трябва да шофирате или да работите с машини.

Това са извадки от страничните ефекти

клетки в кръвта, това може да засегне способността Ви да се борите с инфекцията. Вашият лекар може да Ви направи кръвни изследвания за да провери белите кръвни клетки, ако мислите, че имате инфекция.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Интерферони, глатирамер ацетат и митоксантрон Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети