МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Кога да спрем работа

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Darvenata_glava

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2018 6:40 am    Заглавие: Кога да спрем работа Отговорете с цитат

Здравейте приятели. Имам един въпрос, който ме притеснява последните месеци. Кога и как взехте решението да спрете " стандартната" си работа. Работя от доста години в голяма застрахователна компания. Всъщност съм потомствен служител - и родителите ми са работили до пенсия на същото място. Основно роднини ме притискат да спра да ходя. Изтъкват аргументи от рода на: Вече било опасно да не падна, унижавал съм се като съм карал хората в работата да ми помагат за предвижване, печатане, купуване на храна итн. Натякват ми няколкото случая в които се изпусках по малка нужда в офиса итн. Чак залитат в крайности от времето на дълбокия социализъм от рода на, че така уронвам престижа на пенсионираните си преди 10 години родители. От друга страна храта ме ценят. Трудпустроен съм. Даже ми се възхищават че ходя на работа. Справям се отлично със служебните си задължения. И ми е добре да съм сред нормални хора, с нормален живот. А и доходите не са без значение. Идеята да работя от вкъщи е трудно приложима- трябва да пренеса два офиса, с охраната в спалнята си. Моля Ви разкажете Вашият опит в тази посока. Надявам се правилно да разберете ситуацията в която се намирам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2018 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбирането ми за подкрепа от страна на роднини е доста различно от това, с което се сблъскваш... Изобщо не им прави чест на роднините ти да те товарят с очакванията си за развитието на твоя собствен живот! Докато се чувстваш, че си в състояние че можеш, и че си уважаван и ценен, продължавай да ходиш на работа (ако е нужно и с чужда помощ)! Изолацията ти вкъщи по никакъв начин няма да те направи по-можещ или по-щастлив. По въпроса с уринирането, в зависимост от тежестта на проблема, ти предлагам да разучиш възможностите за използване на мъжки урологични подложки, памперси или катетър (има и модели като външен катетър, тип презерватив).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети