МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Новодиагностициран и въпроси
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Pesho

МнениеПуснато на: Пон Юли 29, 2013 11:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дискова херния, физиотерапии и прочие. Сега засегнатия крак още усеща студеното по-силно и ме наболва, кръста също. Като оправих стойката на седене на стол започнаха да ме болят други работи, изобщо шоу пълно Smile. Продължавам с тренировките, килограмите трябва да се свалят. Сега е по-трудно, не мога да правя вече голяма част от любимите ми упражнения, но няма спиране.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pesho

МнениеПуснато на: Чет Авг 29, 2013 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един въпрос тук, не мога само на лекарите да вярвам. Изпитвам принципно трудностти при изкачване на стълби, вървене под силен наклон. Мускулите над колената(четириглав бедрен мускул) блокират в един момент и ми трябва почивка, след това няма проблем. Сега трудностти имам предвид да икача 8 етажа, но пък съм и не малко килограми, а на равно още съм много бърз и не се изморявам. Обаче веднъж във фитнеса седнах на машина за Бедрено Разгъване: http://www.bb-team.org/exercise/1153_bedreno-razgavane. На теория трябва да натоварва точно тези мускули, където ми правят проблеми. Изобщо не погледнах колко килограми има и направих 20 повторения, след това се оказа, че са били 100кг, максимумът на уреда?!? И сега съм тотално объркан какво става, сила е явно че имам, защо подяволите тогава се случва това с блокажа? Чак толкова лесно да се уморявам изобщо си нямам идея какво става. На прегледа ще говоря с лекарите, но те общо взето от физически натоварвания не дават признаци да разбират.
Върнете се в началото
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Авг 29, 2013 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Pesho написа:
Един въпрос тук, не мога само на лекарите да вярвам. Изпитвам принципно трудностти при изкачване на стълби, вървене под силен наклон. Мускулите над колената(четириглав бедрен мускул) блокират в един момент и ми трябва почивка, след това няма проблем. Сега трудностти имам предвид да икача 8 етажа, но пък съм и не малко килограми, а на равно още съм много бърз и не се изморявам. Обаче веднъж във фитнеса седнах на машина за Бедрено Разгъване: http://www.bb-team.org/exercise/1153_bedreno-razgavane. На теория трябва да натоварва точно тези мускули, където ми правят проблеми. Изобщо не погледнах колко килограми има и направих 20 повторения, след това се оказа, че са били 100кг, максимумът на уреда?!? И сега съм тотално объркан какво става, сила е явно че имам, защо подяволите тогава се случва това с блокажа? Чак толкова лесно да се уморявам изобщо си нямам идея какво става. На прегледа ще говоря с лекарите, но те общо взето от физически натоварвания не дават признаци да разбират.

Ами, говори с физиотерапевти, рехабилитатори, дето си имат понятие и от МС.
Върнете се в началото
Pesho

МнениеПуснато на: Чет Авг 29, 2013 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lucho написа:

Ами, говори с физиотерапевти, рехабилитатори, дето си имат понятие и от МС.

Ами кажете един в София, досега нито един лекар не ме е насочил правилно. Като ходих на рехабилитация за дисковата херния засегнах темата с рехабилитатора и като му казах, че спортувам видях тих ужас в очите му. Приятели треньори по фитнес също не знаят някой добър в тази насока.
Върнете се в началото
Pesho

МнениеПуснато на: Сря Окт 23, 2013 7:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде пак аз. На едното ми око зеницата седи по-разширена от на другото. Нямам двойно виждане и други неща, но като че ли по-бавно фокусира. Ходих на прегледи днес, офтамолога нищо нередно не намери с изключение на разширената зеница, не се вижда да е възпален очен нерв или прочие. Чудят се лекарите пристъп ли е или нещо друго и за момента изчакваме какво ще стане. Обвиниха капките за нос, че стигали до окото и така били действали. Някой имал ли е подобни оплаквания?
Върнете се в началото
Pesho

МнениеПуснато на: Съб Окт 26, 2013 6:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оказа се пристъп и в момента ми наливат метилпреднизолон. Ще видим колко бързо и колко ще възтановя от пристъпа. И вече сериозно се замислям за други алтернативи, HSCT излиза много на преден план. Програмата свършва след 6 месеца и не знам дали ще се класирам за продължението с този пристъп. Най-хубавите години от живота ми се провалиха заради МС-а, не мисля да му давам и остатъка.
Върнете се в началото
mitko1752

МнениеПуснато на: Пет Дек 06, 2013 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile

Последната промяна е направена от mitko1752 на Нед Яну 31, 2016 1:49 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
kladara

Местожителство: хасково

МнениеПуснато на: Съб Дек 07, 2013 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте !
Ще се опитам накратко да разкажа своята история.През 1993 год претърпях операция от рак на гърдата.през 1994 год. за първи път, след като почувствах проблеми с краката и ходенето отидох при невролог, даже постъпих в болница.До момента не бях обръщала внимание на своето здраве. Чак сега като се върна назад в годините отчитам, че нееднократно съм получавала т.н. симптоми, та дори и пристъпи ( например замъглено зрение на едното око) Не съм си обръщала внимание, мажела съм да го пренебрегна и всичко е отшумявало.
Та аз от къде да знам какво е това чудо – пристъп ? Даже до скоро си мислех че при пристъп настъпва пълно обездвижване. (О, санта симплицитас !) Дори в болницата не ме попитаха за нещо подобно .Даже проф.Божинов ( според някои - корифеят на невролозите в Б-я) ми каза- да се радвам на живота,”че всичко е прекалено ясно, за да е вярно” и да не мисля за нищо !
После се започна едно 4 годинишно ходене по доктори и т.н и т.н.....
През това време -чак до 1998 год ниикой даже не ми спомена за ЯМР и МС- известна като „великата симулантка”.
До тук спирам, за да не отегчавам тези, които са били или сега са по-наясно със себе си и с медицината.
Пиша всичко това, за тези, които са нбрежни ( като мен ) към здравето си ! Един да се замисли - е достатъчно.
За мен вече е без значение ! Може би сега всичко нямаше да бъде толкова отчайващо, а аз с вторично-прогресиращ вид МС- кой знае,отговор не чакам, пък не смея и да питам !?
За младите - дано е по-добре!
Върнете се в началото
bistra

МнениеПуснато на: Пон Окт 19, 2015 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Искам накратко да разкажа и аз моята история! От малко повече от година съм с диагноза МС и чак сега ми отпуснаха от здравната каса Ребиф, но аз не знам какво да правя да си го бия или не? Защото нямам почти никакви проблеми за сега единственото нещо е когато се преуморя лявата част на тялото ми я чувствам странно - като че ли е изтръпнала! Моля кажете ми какво да правя да ги слагам ли тези инжекции или да изчакам защото и моя лекар не беше много категоричен?!?!?! Благодаря ви предварително!
Върнете се в началото
nal

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Вто Окт 20, 2015 8:57 am    Заглавие: ребиф Отговорете с цитат

Здравей, Бистра.
Разбирам твоето съмнение..
Ребиф не е като аналгин , да го взимаш когато вече има проблем.. Ребифа е лекарството за предотвратяване, отлагане на проблема, който за съжаление неизбежно ще го има..Само ти решаваш дали да ги слагаш или не.. НЯкой живеят без тази терапия, някой с нея. Дъщеря ми на Екставия и се чувства добре.
Ако си млада и ако сигурна че ще можеш да поддържаш себе със алтернативни методи, това е добро решение.
Ако си млада и ако си вярваш на традиционна медицина - пак е добре, тогава приемаш ребиф.
Пожелавам ти да вземеш правилното решение
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 20, 2015 9:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Труден въпрос! По принцип, на хората с МС се препоръчва да вземат мерки колкото е възможно по-рано след диагностицирането, за да могат да удължат периода от живота си, през който имат добро качество на живота. Приемът на медикаменти от типа на интерферони се счита също за една от тези мерки. Преди 14 години на мен не ми беше предложен друг избор и аз започнах да ги приемам.
Днес обаче, не мисля че те са променили кой знае колко хода на МС при мен. Разбира се, това се отнася само за мен. Има други хора, които смятат, че това им е помогнало.
Ако можех да върна времето назад и да направя избор, днес бих се спрял на това.
Върнете се в началото
nova nova

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми се щеше да отварям нова тема, въпреки, че отдавна не е писано тук.
Диагностицираха ме скоро, но е от поне две години. Започна като леко замятане на крака, периодично, после все по-често. Леко нестабилна походка, все по-отчетлива слабост в десния крак, а после и ръка, след няколкостотин метра вече влача крака и спирам. Настоях за ЯМР-една лезия на нетипично място, следихме я три години и уж не мърдаше, до мин.месец-още три в мозъка и две надолу. Все по-нестабилна съм, крака го влача след все по-кратки преходи. Все по-малка чувствителност в дясната ръка, трудно пиша. Съвсем скоро влизам за пълни излседвания, но е потвърдено от проф. Манова-Пловдив. Според нея е пристъпно....форма, но аз не съм имала явен пристъп,а постепенно влошаване.
Естествено редувам отчаяние с окуражаване...
На 37 год. съм, а като се сетя как доскоро почти не съм спирала с танци и спорт...просто да споделя. Тепърва ще кандидаствам за някаква терапия, дано не се влошавам повече. Слушам за случаи без динамика от години...
Върнете се в началото
Suzy30

МнениеПуснато на: Вто Мар 13, 2018 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, аз също съм диагностициранна от година и половина. Резонанса показа 15 лезии в главата и 4 в шията. Всичко за почна с провлачване на левия крак. Изписаха ми Екставия, от година я ползвам, от нея се чувствам по зле, умора в краката, схващания. Не знам дали са странични ефекти от интерферона или от Мс. След година направих ново ЯМР, никаква динамика, критериите за МС са частично изпълнени. Така пише на разчитането. И сега се чудя какво да правя, да продължавам с лекарствата или да премина на алтернативно лечение.
Върнете се в началото
Ани

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2018 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Suzy30 написа:
Здравейте, аз също съм диагностициранна от година и половина. Резонанса показа 15 лезии в главата и 4 в шията. Всичко за почна с провлачване на левия крак. Изписаха ми Екставия, от година я ползвам, от нея се чувствам по зле, умора в краката, схващания. Не знам дали са странични ефекти от интерферона или от Мс. След година направих ново ЯМР, никаква динамика, критериите за МС са частично изпълнени. Така пише на разчитането. И сега се чудя какво да правя, да продължавам с лекарствата или да премина на алтернативно лечение.

Здравейте, надявам се към настоящия момент нещата при вас да се развиват положително.
Винаги се съветвайте с лекуващият ви невролог каквото и да предприемете. Днес има много информация в интернет, която ни "залива" непрестанно. Моят съвет е винаги подхождайте много разумно и винаги се съветвайте с невролог.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети