МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Подуване на глезените

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 18, 2009 11:23 am    Заглавие: Подуване на глезените Отговорете с цитат

Има ли някой подобен проблем?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Май 18, 2009 6:16 pm    Заглавие: Re: Подуване на глезените Отговорете с цитат

popo_roro написа:

Дали не е предизвикано от застойни състояния - прекарване на продължително време пред компютъра или изобщо "на бюро"; ограничени движения през деня? Това е така при мен, без да има някакви функционални нарушения.
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2009 8:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да - и аз съм по 8 часа на ден пред компютъра и тъй като редовно си кръстосвам краката (чувствам се по-стабилно, кой знае защо?!) си мисля, че това е причината, тъй като съм установил, че ми се подува само глезена на крака, върху който поставям другия крак. Попаднах на нещо интересно, което ме накара да пусна темата именно в подфорума "МС - симптоматика". От вчера се опитвам да не си кръстосвам краката и ще споделя, ако имам подобрение. Ако това не помогне, ще започна да прилагам някои от техниките, описани в линка.
Интересното е, че там пише, че Амантадин (т.е. PK Merz) има подобен страничен ефект, така че който го взима не е лошо да се наблюдава!
Върнете се в началото
Брънчев

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2009 8:50 am    Заглавие: Re: Подуване на глезените Отговорете с цитат

popo_roro написа:
Здравей приятельо,опитвай се да се движиш повече(ако имаш възможност)само това помага.Аз съм в количка от две години и краката ми са надути до коляното.Когато се движех отоците изчезваха.
Върнете се в началото
stefo

МнениеПуснато на: Чет Май 21, 2009 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен се получава отток и поддуване на десния крак от коляното надолу и то при повече движение и натоварване и никой не може да ми обясни какво предизвиква този факт.Едно е сигурно,че се причинява от присъствието на МС-а в мен Wink
До преди 5-6 месеца,този симптом се появяваше след пристъп,но след курс ударни дози кортикостероиди в повечето случаи отминаваше,а сега когато съм в покой кракът ми си е в нормално състояние,но след повечко ходене-набъбва.
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Чет Май 28, 2009 3:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен от два дни десния крак/който ми е проблемен/ ми е подут от коляното до пръстите включително.Аз все още ходя,но след като почине в хоризонтално положение минава.Бях се притеснилка,че е жтромб,ама щом и при други се проявява,авно е от МС.Късмет на всички.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
веселин христов

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Съб Юни 06, 2009 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте.когато седя ми се подува глезена. после когато легна ми спада. много стоя на стол и ми се обезвижва левия крак. дайте някакви идеи.
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Сря Сеп 16, 2009 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

popo_roro написа:
...От вчера се опитвам да не си кръстосвам краката и ще споделя, ако имам подобрение...

Оказа се, че подуването ми е било заради кръстосването на краката. Отокът изчезна, макар и бавно, след като спрях да си кръстосвам краката.
Върнете се в началото
Fado

МнениеПуснато на: Чет Авг 23, 2018 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет! И на мен от известно време ми се подуват глезените. Движа се - не много, защото се изморявам. Лошото е, че сутрин, като стана, краката ми са пак подути. Пия магнезий /четох, че помага/, но все още няма ефект... Не знам какво да правя.
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Чет Авг 23, 2018 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление, след като уж намерих преди години решение, подуването на глезените ми се появи отново. Най-вероятно ми изглежда, че е свързано с липсата на движение.
Върнете се в началото
Rummi

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2018 8:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз нямам такъв проблем,но явно кръстосването на краката има значение,защото като ходя при невролога /единствения на когото вярвам/ и ако си кръстосам краката докато стоя в кабинета му,веднага ми прави забележка.Всеки път ме съветва никога да не стоя така.
Върнете се в началото
dream

МнениеПуснато на: Вто Сеп 04, 2018 6:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@ popo_roro

Аз имах подобен проблем от преди МС. Личната лекарка ме насочи към ортопед. Той каза, че възможните причини да се подуват глезени са много.

В моя случай помогна умереното движение, носенето на широки чорапи без стягащ ластик около глезена в горния им край и удобни обувки. От ортопеда зная, че подутите глезени се влошават, ако има повече кг отгоре им.

Но това е общо споделено. Може би е добре да се допиш до ортопед, който да си каже какво е и какво може да помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Fado

МнениеПуснато на: Сря Сеп 05, 2018 12:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Оказа се, че магнезият може би помага, защото подутините спаднаха. То май по начало е хубаво да се пие магнезий...
Върнете се в началото
Daniela

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2018 12:47 pm    Заглавие: ххх Отговорете с цитат

Трябва да не се държат краката твърде дълго в седящо положение,защото при някои обездвижени хора посиняват в стъпалата
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети