МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
ГЪБА ВЪЗСТАНОВЯВАЩА МИЕЛИНА!?

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Билколечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
leno

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Яну 08, 2009 9:28 pm    Заглавие: ГЪБА ВЪЗСТАНОВЯВАЩА МИЕЛИНА!? Отговорете с цитат

ПОПАДНАХ НА САЙТ В КОЙТО ПИШЕ ЗА НЯКВИ ГЪБИ ВЪЗСТАНОВАВАЩА МИЕЛИНА И ЧЕ ПОМАГАТ ПРИ МС
http://translate.google.com/translate?hl=bg&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.sene.lv%2Fstrofaria%2Fsvoistva_ru.html&sl=ru&tl=bg&history_state0=
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мария

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пет Яну 09, 2009 2:31 pm    Заглавие: здравей leno Отговорете с цитат

Здравей leno и честита нова година.
Прочетох пуснатото от теб. При атеросклероза плаките в кръвоносните съдове и техния процес на образувне е различен от този при МС.И въпреки,че е спомената и МС съм скептично настроена.
Поздрави Мария
leno

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Яну 09, 2009 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ВНИМАНИЕТО МИ БЕШЕ ПРИВЛЕЧЕНО ОТ СЛЕДНИЯ ТЕКСТ КОЙТО Е НЕТОЧЕН ПРЕВОД НО ВСЕ ПАК ПРЕВОД Smile
Прилагането на практика, лечение на множествена склероза tinctures и екстракти от плодове органи koltsevika позволено да видите тяхната висока ефективност. Полизахариди koltsevika действа незабавно от няколко позиции:
1) мягко подталкивают иммунную систему заняться своим непосредственным делом - восстанавливать уровни иммунной защиты нервных клеток и их волокон; 1) леко тласък на имунната система към адреса на непосредствените им бизнес - да се възстановят нивата на имунната защита на нервните клетки и влакна;
2) за счёт недавно открытых летучих грибных фитонцидов (веществ, присоединяющиеся к вирусной цепочке РНК и разрывающие её - таким образом, лишающие вирус возможности размножения) убивают патогенную вирусную флору в местах воспаления и рубцевания, кроме того споры грибов содержат вирусоподобные частицы, заставляющие сам организм вырабатывать интерферон в тройном объёме; 2) чрез Новооткритият летливи гъбични fitontsidov (вещества, които се присъединят към веригата на вирусната РНК и разкъсаха него - по този начин отричат възможността за възпроизводство на вируса) убива патогенна флора вирусни в областта на възпаления и белези, освен спорове гъби съдържат virusopodobnye частици, принуждавайки тялото си производството на интерферон в троен размер;
3) восстанавливают миелиновую оболочку повреждённых участков нервных волокон, т.е. 3) Възстановяване на нарушените терени myelinic обвивка на нервните влакна, които се полисахариды выстраивают цепочку на месте недостающего миелина - идёт процесс ремиелинизации. Полизахариди изгради верига на терена липсва миелин - процес remielinizatsii.

Подводя итог, следует сказать, что употребление Кольцевика способствует: Резюмиране, тя трябва да се каже, че използването на Koltsevika помага:
1. 1. Способствует похудению Тя насърчава загуба на тегло
2. 2. Положительно влияет на мужскую потенцию Положителен ефект върху мъжките сексуална активност
3. 3. Оказывает профилактическое действие при онкологических заболеваниях Осигурява превантивен ефект при ракови заболявания
4. 4. Улучшает состав крови Той подобрява състава на кръвта
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2009 3:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разграничава се от рекламата и не искам този пост да бъде определен като такъв!

Изпратиха ми информация за нашумелите напоследък екстракти от японски гъби. На този адрес можете да прочетете всичко за продуктите директно от вносителя за Балканите.

Силно се надявам да са толкова широко приложими и добре действащи. Може би ще ги опитам...

Препоръчвам на всеки да се посъветва първо с лекар! Мисля, че и самите вносители препоръчват това. Колкото и да е безобидни и невредими тези гъби според мен е задължително лекарско мнение!

Видях още един полезен сайт с информация за същите гъби, но и много коментари, които са съдържателни и отговарят на доста питанки.
svetla

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2009 7:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От една седмица взимам една от тези гъби-Ганодерма луцидум(Рейши).Това е сайта http://www.tnt-21.com/,а имам и книжка с адреси с магазини в различните градове,ако на някой му трябва.Само доколкото виждам тези гъби явно ги предлагат в различни варианти,може би са с различна концентрация и според това е цената.Втози сайт http://www.fungo.ws/,пише че Рейши помага при МС,но там пише че струва за месец около 800 лв,а моята гъба мисля че не е повече от 50лв(баща ми ми я купи).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 18, 2009 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ама много внимателно с гъбите. Моят експериментаторски оптимизъм до голяма степен се поизпари като разбрах, че поне 90 процента са ментета. Разпитах и колеги журналисти "господарите" са правили яки разследвания по случая. Преспокойно ти набутват някаква кафеникава или билизникава маса и ти казват, че е японско чудо/китайско и т.н. Обикновено схемата е за около 400-500 понякога повече лева на месец или през месец. Изобщо не отричам ефекта им като добавка, макар че там още се водят спорове, но вероятността да попаднете на оригиналните гъби е горе-долу колкото да намерите оригинален алкохол въвъ Факултета. Нека ако някой ползва и му дестват/не действат да пише. И аз искам да гъбясвам, но не съм склонен да пълняджобовете на поредния шмекер. Но ако някой гъбар ми покаже ясен произход и качество ще харча
Valentingn

МнениеПуснато на: Нед Авг 02, 2009 2:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan написа:
Много ама много внимателно с гъбите. Моят експериментаторски оптимизъм до голяма степен се поизпари като разбрах, че поне 90 процента са ментета. Разпитах и колеги журналисти "господарите" са правили яки разследвания по случая. Преспокойно ти набутват някаква кафеникава или билизникава маса и ти казват, че е японско чудо/китайско и т.н. Обикновено схемата е за около 400-500 понякога повече лева на месец или през месец. Изобщо не отричам ефекта им като добавка, макар че там още се водят спорове, но вероятността да попаднете на оригиналните гъби е горе-долу колкото да намерите оригинален алкохол въвъ Факултета. Нека ако някой ползва и му дестват/не действат да пише. И аз искам да гъбясвам, но не съм склонен да пълняджобовете на поредния шмекер. Но ако някой гъбар ми покаже ясен произход и качество ще харча

Споделям вижданията ти:
Не купувайте смлени а само цели гъби !!!
Върнете се в началото
Kushka

МнениеПуснато на: Пет Авг 19, 2011 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пих известно време Кордицепс (преди да ми отпуснат лекарствата) и се чувствах добре! Донесоха ми го капсулиран от Русия, но и тук го има. Не е много скъп и може да се използва като добавка към другите лечения. Сега имам Линчжи, но си е гъба, не е на капсули и още се чудя дали да я пия. Нея я купих от един китайски магазин, но може и да не е истинска(прочетох горните мнения).Може и да се наканя да я пия Smile Ако някой има опит да сподели, моля !
Върнете се в началото
Katusha57

Местожителство: Lozen-Sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2018 8:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Лено, разгледах поста на Фобос и вторият му линк. Никоя от тези гъби не възстановява увредени неврони и майленина освен една. Там са я нарекли маймунска грива, но има и друго име - лъвска грива (lion's mane)
Аз я пия в момента. Треморът в ръцете ми изчезна, но не и в краката. Може би ми трябва време.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Билколечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети