МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Teжки метали и вируси = МС

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Katusha57

Местожителство: Lozen-Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 12, 2018 8:05 am    Заглавие: Teжки метали и вируси = МС Отговорете с цитат

Здравейте,

Отдавна не съм писала, но мисля, че точно сега е подходящият сезон, в които можете да намерите важни за болестта ни плодове и зеленчуци.
Ще започна по-от далече. Купих си книгата Medical medium oт Antony Williams. В нея той казва, че автоимунни болести няма. Тялото не може да атакува само себе си. Тялото работи всеки ден за нас и се самовъстановява, ако му дадем точната храна. Това, което го атакува са вируси, които предизвикват възпалителни процеси. По-конкретно говори за Епсен бар вируса, който има 60 разновидности. Това, което храни вируса са: тежки метали, яйцето, глютена и млечните продукти.
Препоръчва монолаурин(протеин-убива вируса) алфа липоик ацид, омега 3 от ленено семе(от растителен произход)цинк сулфат, а също СОК ОТ ЦЕЛИНА и ГОРСКИ БОРОВИНКИ. Сега е сезонът на целината и горските боровинки, който се продават на всеки пазар. Горещо препоръчвам.
За изхвърляне на тежките метали, който увреждат нервнотрансмитерите препоръчва 5 неща, от които се прави смути и са пряко зависими едно с друго. Това са :
Barley grass juice extract powder
Cilantro
Hawaiian Spirulina
Atlantic Dulce
Wild blubbery

Сокът от целина се оказа елексир за мен. Пия го сутрин на гладно и след 30 мин. закусвам, защото той повишава стомашният сок. Чуствам се много добре. Наред със сока всяка сутрин вземам горски боровинки, които съм замразила. Казва, че лечението отнема от 3 месеца до 2 години.
Скоро ще започна и изчистване на тежките метали, които ги имам в изобилие, та даже и цезий.
Горещо препоръчвам тази книга и останалите 3, за щитовидната жлеза и ползите от плодовете и зеленчуците.
В страницата му: www.medicalmedium има блок, в който можете да прочетете за ползите за здравето от целината, горските боровинки, лечение на МС и "нелечими" болести като отизъм, алхаймерс, паркинсон и т.н.
Ако имате въпроси, пишете ми.
Успех !
dream

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 12, 2018 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чета и се чудя и не мога и не мога да си го обясня следното нещо! Малко ли пъти по медиите съобщаваха какви са последиците от лековерието, малко ли народ беше обран, малко ли УМРЯХА след жестока подигравка с надеждите им за излекуване, та няма - няма и току лъсне някой нов бисер, обещаващ "лечение", защото авторът му "разбрал" съвсем значи, ами че "всичко за болестта".

Ето я поредната "звезда" от нивото на Жоао Де Деус- вселекуващия, който се подигра с Теодора, която умря от рак. Само за разнообразие е от друга част на света и се казва Антъни Уилямс (или както там се произнася). За него бързо в интернет се намери следната информация от къде са му познанията:

"William, who markets himself as the “Medical Medium,” has written three books about natural healing and garnered a celebrity clientele. Robert De Niro, James Van Der Beek of Dawson’s Creek fame, Naomi Campbell, and Goop founder Gwyneth Paltrow all offer glowing testimonials of William’s “God-given skills,” despite the fact he doesn’t seem to have a public record of a medical degree. Instead, he maintains that his expertise was granted to him by a “spirit” when he was four years old — and that his connection with that entity allows him to cure others of various illnesses, from irritable bowel to thyroid cancer."
Източник: https://www.inverse.com/article/40096-medical-medium-anthony-william

На Антъни Уилямс духът му говорел като бил на 4 годинки само. И ето го, вече пораснал, ама та всичко лекува. Останах с впечатлението, че само вирусът на Епщайн-Бар е виновен за всички болести по света, включително недиагностицираните такива! Изглежда и от всичко разбира, всичко лекува! А един мармот междувременно завива шоколада в станиол!

Аз съм от Северозапада, там сме си грубияни. Предупреждавам от сега, защото ще напиша по-долу една груба северозападна мъдрост. Груба, но като се сети човек за нея и после е склонен да мисли повече, преди да последва някой шарлатанин с лъскава рекламна кампания.

Мъдростта гласи: "Ако сички се ръгнат да са дават у Дунава, щото некой казувал, че е млогу убаво и стааш щастлив от тава, ти че улазаш ли у Дунава (щото млогу ги разбираш нещата) и да се удавиш също? Или че си помислиш манко преди да свършиш таа глупост?"

Ще направя малко отклонение от темата. Освен алчните псевдо-лечители има и още един вид. Това са психично болните псевдо-лечители. Направо ще дам клип за гледане на един роден такъв, с уточнение, че психичните заболявания не подбират по народност и нашият Пророк си има аналози по света.

https://www.youtube.com/watch?v=fkPg-heqXqI

Няма кой да опази обикновените хора от подобни "лечения". Не само Бай Ангел Пророка е на мнение, че ще продължава да си работи и не му пука. Не само България, а по света го има същия проблем- държавата НЕ пази хората от измамници от този тип. Или го прави рядко и на принципа след дъжд качулка.

Грижата за личното здраве е в собствените ръце. Критичността и разумната мисъл не са врагове. Който може да се възползва от тях, нека да го направи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Katusha57

МнениеПуснато на: Пон Авг 13, 2018 8:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Dream, dream, dream..... Каква злоба, каква простотия...
Дорогая, аз можех да си премълча, вместо да седна и да пиша.
Уверявам те, от целината и горските боровинки няма да умреш.
Ако си малко по-интелигентна, ще седнеш и ще прочетеш ползите и от двете.
А що се отнася до болеста ми( мисля, че ти не си болна от МС, а от безделие и злоба) съм успяла да я овладея по простата причина, че от 2009 г. нямям прогресия и от тогава до сега чета, чета и само чета. Рядко влизам във форума, заради такива като теб.
Преди години писах и предупредих за контраста гадолиний. Намери се една подобна на теб (дани03), която ме наруга и успя да убеди хората, че няма нищо страшно. Сега съдят докторите, които са го прилагали на такива като нас. Нали си умница, прочети за страничните ефекти от него. http://www.legaltube.com/breaking-news-hot-list/gadolinium/gadolinium.aspx
Антони Улиямс е едно богатство, което би трябвало да се цени, а не да се плюе, защото при него ходят не само болни, а и доктори за консултаций.

Вие от северозапада наистина сте грубияни. И много ти приляга северозападният ти диалект. Само че, грубиянке, мен няма да можеш да ме откажеш от това, което правя, защото много съм наясно с МС-а.
popo_roro

МнениеПуснато на: Пон Авг 13, 2018 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля ви да не прекалявате с емоциите си и ако има нещо за изясняване, да го направите с лични съобщения, за да не се налага да заключвам темата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dream

МнениеПуснато на: Пон Авг 13, 2018 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

@ Katusha57

Да премълча за шарлатанин и да се държа мило по отношение на него? Никакъв шанс. Smile

Спрете да използвате обидни епитети, както аз не ги използвам спрямо Вас. Не съм Ви "Дорогая", нито "грубиянка" и т.н., както пишете по отношение на мен. Защото повярвайте ми, употребата на такива изразни средства от Ваша страна говори нещо за липсата на възпитание на една от нас двете, но не за мен, а за Вас.

Пишете:

"Ако си малко по-интелигентна, ще седнеш и ще прочетеш ползите и от двете. "

Сигурно съм интелигентна и сядам и чета ползите, които придобива шарлатанина: 500 долара на ЧАС. Чета и за СМЪРТНИЯ СЛУЧАЙ на ДЕТЕ, след глупостите на Антъни Уилям. Кой знае още колко народ му тежи на съвестта на измамника, ако изобщо има такава, защото по-скоро няма. Не планирам повече да чета за измамника, това е предостатъчно.

Чета и за болестта МС и то не от жълтата преса, а от чуждестранни енциклопедии онлайн с неврологична насоченост и от специализирана литература.

Пишете:

"от 2009 г. нямям прогресия"

По статистика това е така за 75% от болните от една от формите на МС. Увредите за тези 75% започват след 15-тата година (Източник: Myhr KM, Riise T, Vedeler C, et al. Disability and prognosis in multiple sclerosis: demographic and clinical variables important for the ability to walk and awarding of disability pension).

Освен това има и атипични случаи на МС, които не протичат по някакви общи правила. Т.е. може и след 15 години нищо да Ви няма. Без да се дължи на "диети".

Също така лекар невролог по интервю по телевията, което гледах, сподели, че има случаи на МС, които протичат толкова безсимптоматично, че за тяхното съществуване се научава случайно чак след смъртта, при аутопсия. Приживе човекът не е и подозирал, че има МС. Толкова безсимптоматично.

Радвам се, че Вашата форма на МС е очевидно без изразена симптоматика. Разбира се, това не означава, че е така при всички. Нито означава, че безпричинната диета, която на Вас не Ви е навредила, няма да навреди на друг с по-тежка и изявена симптоматика. Малко по-долу в поста ми ще обясня защо е така.

По отношение на диетите. Научните доказателства на база проведени клинични изследвания посочват, че няма смисъл от пазенето им, тъй като те НЕ лекуват, нито овладяват МС (Източник: Olsen SA. A review of complementary and alternative medicine (CAM) by people with multiple sclerosis. // Occup Ther Int 16 (1). 2009).

Който има нужда да отслабва поради наднормено тегло, може да се възползва, но това не е диета за МС, а за отслабване. Съответно е правилно да се прави под контрол на диетолог, а не да е самоназначено.

По отношение на безсмислените диети, имах за мое нещастие живия пример пред очите си. Как една жена от нормалните за ръста 65 кг, стана на 40 кг, което е ненормално. Причината е, че решила, че диетите ще "излекуват" едно нейно заболяване и се почва: "Ама това ми е забранено да ям, онова ми е забранено да ям".

На въпроса кой го забранил, се оказва, че никой официално, а тя така, в интернет прочела разни "професори"(кавичките са нарочно, защото зная за измамници, които си приписват научни титли без да ги притежават) и "патили хора" да пишат как "помагало". Заместила нормалното хранене с някакви неща, дето не може да се види отстрани в какво състояние я докарали.

При пазене на диети, от които няма смисъл, организмът се лишава от определени храни, от които не е трябвало. Резултатът е лош, без значение от самозаблудите на гладуващия. Принципът на самозаблудата е като при анорексията. Анорексиците си мислят, че са дебели и пращят от здраве, дори когато костите им се броят по тялото и анорексията унищожава вътрешните им органи. Те се нуждаят от специфично лечение, за да спрат да се самозаблуждават и от специфични грижи, за да се върнат към нормалния за един човек хранителен режим.

Но за измамниците е темата. Наистина няма кой на държавно ниво да спаси някой обикновен човек от измамниците. Ако това се случи, е след като е препатил (понякога и преждевременно убит от безчувствения измамник, предлагащ псевдо-лечение) и се почнат съдебни дела от пострадалия или от близките на пострадалия.

Както писах, грижата за личното здраве е в собствените ръце. Критичността и разумната мисъл не са врагове. Който може да се възползва от тях, нека да го направи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Katusha57

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2018 8:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да ви разкажа какво се случва с мен след около два месеца лечение по метода на Антони Уилиамс. Тази информация ще я актуализирам на всеки три месеца.

Щитовидната ми жлеза напълно е излекувана.
Желязо дефицитната ми анемията намалява.
Кръвните ми тестове стават все по-добри и по-добри.
Големината на тромбоцидите намалява и се увеличават в брой.
Появиха се вени в крайниците ми.
Появиха се капиляри и малки, леко забележими червени кръгове, които здравите хора ги имат, ако се загледате внимателно.
Сковаността в краката изчезва понякога, но все още я имам.
Спя цяля нощ.
Ходя често по малка нужда, но мисля, че това се дължи на соковете.
Треморът в ръцете го няма вече.
Все още имам тремор в краката и затруднено вдигане на левият крак.
Косата ми леко започна да се сгъстява.
Нямам подобрение на зрението.

Искам да напомня, че диагнозата ми е поставена 2000г.

Скоро научих, че книгата е преведена на български и я има на пазара.
gogoto

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2018 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Katusha57 написа:
......
Треморът в ръцете го няма вече.
......
.

Ся, треморът от гъбата или от диетата на лечителя?
Върнете се в началото
dream

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2018 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gogoto написа:

Ся, треморът от гъбата или от диетата на лечителя?

Готин въпрос!
Върнете се в началото
dani2003

Местожителство: Германия

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2018 5:05 pm    Заглавие: d Отговорете с цитат

Здравейте! Виждам, че много хора ползват всевъзможни диети и хранителни добавки. Най-важното е, че въпреки липсата на научни доказателства се чувстват добре. И тъй като аз ям всеки ден мляко и млечни продукти стигам до извода, че "подобрението" може да се дължи на ПЛАЦЕБО ефект. Със сигурност мога само да препоръчам спорт и витамин Д. Продължавам и терапията с Бетаферон разбира се. За сега се чувствам ОК и нямам увреждания, но хората са различни и дано всеки открие най-доброто за себе си.
Върнете се в началото
Katusha57

МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2018 9:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Gogoto, за сега не мога да кажа от какво изчезна тремора в ръцете ми, но важното е, че изчезна. В поста съм забравила да спомена и за гъбата
Lion's mane , добре че повдигна въпроса. Вземам я и нея.
Четох, че възстановява увредените неврони и реших да я опитам. Всъщност
Антони Уилиамс я препоръчва също. А що се отнася до щитовидната жлеза,
определено мога да кажа, че сокът от целина ми помогна, защото започнах да го пия доста преди гъбата.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети