МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Болки при МС
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Katusha57

Местожителство: Lozen-Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2018 7:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Преди 2 години ми се случи нещо ужасно, което първончално не можех да си обясня. Имах невероятно силни и постоянни болки във всички стави и мускули, целият гръбначен стълб, бъбреците, яйчиниците и врата. Стомахът ме изгаряше, като това се разпростираше и в тънките черва. Изпаднах в ужас и инстиктивно пиех сода бикарбонат. Стомахът и червата мигновенно се успокояваха, но не и болките. Безкрайно съм благодарна на лекуващият ми лекар, който ме изпрати на ултразвук и назначи кръвни изследвания. Оказа се, че жлъчката ми е пълна до горе с камъни,
и че ми липсва вит. Д3 и Б12. В продължение на 3 месеца вземах витамините, като болката изчезна на петият ден. Същевременно си поръчах билки от билкар (Ирисова диагностика ) Плевен, за изчистване на камъните. При първото чистене нищо не изкарах, но следващите пъти имах чувството, че съм била каменоделна. Не мога да ви опиша какво облекчение почуствах.
До ден днешен съм добре, но продължавам да си чистя жлъчката, докато не се справя със всички камъни и от време на време пия витамините за по 2-3 месеца.
Какво се беше случило с мен ?
Камъните в жлъчката блокират дейността на всички органи. Забравих да кажа, че имах и силно сърцебиене. Панкреасът не е бил в състояние да отделя бикарбонати, които да неутрализират стомашният сок и той директно е отивал в тънките черва, което води до рак и поради това имах тези парещи болки. От затлачването с камъните в жлъчката са спряли да функционират нормално бъбреците и черният дроб, а от там сигурно съм имала (може би) отравяне на кръвта, която е достигала до мускулите, ставите и сухожилията и затова са били тези непоносими болки. Всичкото това ми стана ясно едва след една година усилено четене.
Лекуващият ми предложи да ми извадят жлъчката по безкръвен начин, не боляло, нямало нищо страшно, но аз отказах, защото знаех за важните й функции.
Наскоро той ме попита, как я карам с моята каменоделна. Казах му, че вадя камъните с билки, от което той остана много учуден. Даже му предложих следващият път като се чистя, да му занеса малко, да им се порадва Smile Оказа се, че и той има камъни и аз се зарадвах, че този път аз мога да му спася живота, както той спаси моят.
В течение на времето разбрах, че жлъчните камъни се образуват или от нередовно хранене, или от висок холестерол.
Холестеролът и жлъчният сок започнах да контролирам с Таурин, но това го правя от скоро. Тауринът е важна съставна част на холестерола, жлъчният сок, тромбоцидите, ретината.

Едно важно нещо, на което никой не обръща внимание-Стомашният сок.
Стомахът е вратата на тялото. Без стомашен сок, настъпват много проблеми. Когато няма достатъчно от него (Хидрохлорик ацид) в тялото се настаняват всякакви вируси, микроби и гадинки, които ни изяждат от вътре. Набавете си го чрез Беатин хидрохлорид, няма да сбъркате. Този продукт се взема само тогава, когато консумирате белтъчини.

Схващания на мускулите не съм имала, но майка ми ги има. След много годишни страдания, най-накрая намерихме разрешение на проблема. В България си имаме чудесен продукт за това. Мисля,че се казва Магневит или Магниум( в момента не се сещам точното му наименувание). Съдъжа МагнезиЙ, Калий и Вит.Б6. Схващанията й напълно изчезнаха. Тя страда от диабет 2 и поради това получи скованост от коленете до глезените. Аз също я имам тази скованост и може би повечето от вас също. От дълго време се ровя да намеря разковничето, но така и не успявах, докато наскоро дадох поредната кръвна проба и се оказа, че Anion gap, за който нямах представа какъв показател е, ми е покачен. Поразрових се и разбрах, че това е показател за ацидността на кръвта. Докторите не вярват за Пх, но години наред моят доктор ми е правил това изследване и никога не ми е казал защо го прави. И тъй като беше по-често в норма, аз не обръщах внимание. От проучванията ми стана ясно, че когато Пх на кръвта (не на урината) е повишено, се натрупва лактик ацид в мускулите, което води точно до тяхната скованост. Разбрах, че за неговото неутрализиране препоръчват Сода бикарбонат или алкална храна.
От няколко дни пия сода всеки ден и имам подобрение.
Ще се радвам, ако някой от вас приложи моите лични илачи и напише отзиви.
Също ще се радвам, ако съм успяла да помогна на повече хора с МС да преудолеят болките, сковаността и схващанията, за които Докторите нямат представа ( или не искат да имат представа)

Успех !
Fado

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 26, 2019 3:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет!
Появи ми се болка в рамото и ръката, понякога слиза надолу към китката. Не знам има ли общо с МС-а, но понеже съм трудно подвижна - не съм ходила на лекар. Но болката е много силна и затова се обръщам към вас. Някой преживявал ли е подобво нещо и ако - да - как се е оправил?
Много моля за помощ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniela

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2019 12:53 pm    Заглавие: ххх Отговорете с цитат

Възможно е това да се случва от засягане на 7 прешлен,който е свързан с гръбнака,лопатката и предава към ръката.Хубаво е да се срещнете с рехабилитатор,тъй като болката се усилва към китката и често пъти е свързано с трудно оросяване
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети