МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Химиотерапия + стволови клетки: това е начинът!

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2007 1:43 pm    Заглавие: Химиотерапия + стволови клетки: това е начинът! Отговорете с цитат

Мисля, че в подобен подход е бъдещето и при лечение и на МС http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1031315.
За съжаление, това би помогнало само на болни с пристъпно-ремитентна форма и докато бъде изпробвано и утвърдено при МС ще минат десетина години, но все пак е някаква надежда!

Последната промяна е направена от popo_roro на Съб Май 09, 2009 3:50 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dan4eto_z

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Апр 19, 2007 6:24 pm    Заглавие: Здрасти ! Отговорете с цитат

Здрасти,
наистина новината ме заинтригува, но дали това е надежда за нас или не....само времето ще покаже...
Истината е, че процедурата е доста сложна и в България не се знае кога ще можем да си я "позволим"...не само финансово...и...не на последно място - звучи доста страшничко - нали?

Бъдете здрави !!!
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2007 11:11 am    Заглавие: Допълнение Отговорете с цитат

Пропуснах да кажа защо според мен това е начина. Макар че в статията става дума за диабет, а не за МС, ми се струва, че подходът за МС би трябвало да е същия. Първоначално се унищожава "увредената" имунна система (т.е. клетките, проявяващи автоимунна реакция, ако приемем, че МС е автоимунно заболяване) чрез химиотерапия, след което се присаждат стволови клети, които изграждат наново "здрава" имунна система.
Смятам, че заради липсата на имунна сиатема по време на химиотерапията методът се счита за рисков, тъй като дори незначителна инфекция би могла да се окаже сериозна заплаха за живота, но лично аз бих поел риска Smile
А по отношение на финансовата страна, може и да е скъпо, но ако НЗОК поеме лечението, мисля че ще излезе по-евтино и за НЗОК и за пациента - кое е по-скъпо: 2-годишен курс с интерферони със съмнителен ползотворен ефект или 1 месец престой в болница с (надявам се) очевиден ефект? Дано и хората от НЗОК мислят по такъв начин...
Върнете се в началото
didinka

МнениеПуснато на: Чет Май 03, 2007 5:53 pm    Заглавие: kalawalla Отговорете с цитат

Химиотерапевтикът, който се поема от НЗОК е митоксантрон, за който вече е говорено.
Интересно е действието на южноамериканската папрат kalawalla, ако е вярно написаното за нея:
http://www.usalifestyle.net/theproducts.cfm?master=6918&owner=651&kw=kalawalla_g&cid=6&gclid=CK2Pj8Wq8osCFTwHQgodDy_EVg

Някой изпробвал ли е препарата? Или поне да е чувал нещо за него?
Върнете се в началото
gogoto

МнениеПуснато на: Нед Май 06, 2007 4:37 pm    Заглавие: За Унищожаването на имунната система Отговорете с цитат

Из руските форуми дълго се обсъжда темата за това, защото една от участничките се подложи на същата терапия. Дори правиха за това филм. Повече от година следя развитието и последно време изказванията на самата участничка в този експеримент е много отчаяна.
Върнете се в началото
didinka

МнениеПуснато на: Пон Май 07, 2007 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Би ли дал линк на това обсъждане (този форум)?
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 8:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Този метод за лечение на МС
http://novini.dir.bg/2009/01/30/news3927110.html
се прави под ръководството на същия учен и по същия начин, за които е информацията от първия постинг.
Върнете се в началото
didinka

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 9:27 am    Заглавие: Revimmune Отговорете с цитат

Сега се правят опити с препарата Revimmune за унищожаване на собствената имунна система и очакване организмът сам да си изгради нова, здрава. Rolling Eyes
Нещо като изкуствен СПИН, само че с някаква надежда. Smile
Подобно се цели и с препаратите, използвани за лечение на левкемия.
Върнете се в началото
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз смятам, че посоката е тази. Всъщност и лекарите смятат, че това е посоката. Като съществуват вариации разбира се при различните изследователски екипи. За някои решението е в генна модификация на стволовите клетк, за други де да знам - звучи ми като да рестартираш компютъра. Не мисля, че ако това е успишният метод обаче, че ще санеобходими чак 10 години. Все пак това не е нов медикамент, ама знам ли. Много ми се иска повече инфо за тези изследвания и много ми се иска да са от центрове в САЩ, Англия, Франция, а не бразилия примерно
ivan

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ахааааа, ето я официално потвърдена информация за резултатите от днешния брой на Lancet. В дир-а превода е леко дървен, ама се разбира. Това, което мога да добавя е, че се подготвя следващия етап, който ще включи 100 човека. popo_roro и аз съм кандидат, братле. Веднагически при това. Друг детайл е, че никой от подложените на лечение не е имал влошение спрямо началото на тригодишния период на изследване. За първи път е работено със сравнително млади хора - средна възраст 33, най-млад 20, най-възрастен 56 и такива, които не са стигнали до късна степен на увреждания. Били са средно с МС на по пет години. И само да коригирам дир-а - приема се медикамент, който изчиства лимфоцитите в смисъл намалява до минимум лимфоцитите (ако изчезнат съвсем чезнем и ние), следва имплантацията и стволовите клетки заработват Освен,че от процеса на дамиелинизацияа няма и помен се наблюдава възстановяване на засегнатите тъкани - т.е обръщане на процеса.Не знам за вас на мен ми звучи достатъчно просто за да върши работа. RESTART и почваш наново. popo_roro. Направо изби рибата с тоя пост. Благодаря ти човече страхотен си
popo_roro

МнениеПуснато на: Съб Яну 31, 2009 10:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan написа:
RESTART и почваш наново.

Много точно казано Very Happy!
Ако ми предложат и аз с готовност бих се включил в това клинично проучване, но само ако нямам друг избор, защото все пак има шанс да попадна в плацебо групата... Това, за което стискам палци е: клиничните изпитания да минат успешно и подходът бързо да добие популярност и да стигне до България в един разумен срок, доста по-кратък от 10 години!
Върнете се в началото
ivan

МнениеПуснато на: Нед Фев 01, 2009 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

popo_roro написа:
ivan написа:
RESTART и почваш наново.

Много точно казано Very Happy!
Ако ми предложат и аз с готовност бих се включил в това клинично проучване, но само ако нямам друг избор, защото все пак има шанс да попадна в плацебо групата... Това, за което стискам палци е: клиничните изпитания да минат успешно и подходът бързо да добие популярност и да стигне до България в един разумен срок, доста по-кратък от 10 години!

Няма как да ти направят плацебо химиотерапия, а то посъщество подмяната е това дълбока химиотерапия. Не смятам че ще има плацебо групи. Не си търси извинения отиваме и двамата Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil . Само давидя дали нашенските доктори ще са склонни изобщо даа помислят да се включат.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети