МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Обещание 2010

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 2:17 pm    Заглавие: Обещание 2010 Отговорете с цитат

На безпрецедентна среща в Ню Йорк бяха събрани най-добрите от най-добрите изследователи на МС от Америка и Европа. 70-те суперразбирачи за първи път се събират за обща инициатива, богато финансирана от неправителствената НМСС (досега 15 милиона с обещани още 35) инициативата се казва Обещание 2010. Това е срокът в който учените смятат реалистично да се изчисти работещи методики за спиране на процеса на демиелинизация, спиране и обръщане на процеса на неврологични увреждания. Координираните усилия са концентрирани в четири центъра Университета в Илиноис (там е пича дето рестартира имунната система) Университета Джон Хопкинс, Кралския университет в Лондон и обединен екип на университетите Кеймбридж и Единбург. Всички екипи са представили свои разработки, които и в момента дават резултати. Вниманието е насочено към възстановяване на поразените области на клетъчно ниво, отглеждане на мозъчна тъкан в изкуствена среда, имплантация на стволови клетки, изработване на ултра прецизна апаратура за ЯМР, която позволява регистрация на промяна на дебелината на покритието на невроните, дебелината на обвивката на очния нерв, прецизно измерване на циркулацията на течности в мозъка и свръх чувствителна апаратура, която да свърже деликатните промени в паките и пристъпите. Естествено част от парите отиват за довършване на клинични изследвания. Едно от тях е lamotrigine - лекарство за епилепсия, което забавя уврежданията на мозъчната тъкан при вторично - прогресивна форма. Ако щете се довършва и изследването на медикамент създаден на базата на активните съставки на канабиса (това ми е любимо просто - ше си пафкаме тревица и то легално Razz Razz Razz е няма емотикон с ганджа кво да направя). Та казано вкратце за първи път в една инициатива са сабрани най-добрите. Те са се разделили в непокриващи се посоки на работа. И за първи път за захранени с бая кинти. Честно ви казвам да бях МС, досега да съм се изпуснал... няколко пъти
Мария

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 6:33 pm    Заглавие: чудесна информаципя Отговорете с цитат

Благодаря ivan за чудесната информация Smile
kladara

Местожителство: хасково

МнениеПуснато на: Пет Фев 06, 2009 9:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan, и аз ти благодаря за хубавата новина, за слънчевия лъч надежда !
Днес определено ще ми бъде по-леко.
Винаги съм пазила някаде дълбоко в себе си мъничкото пламъче на едно плахо чувство, че рано или късно ще й стъпят на врата на тази гадост.
Това пламъче ту просветва, ту помръква, но слава Богу още е живо .....
И все се моля...
Дано учените по-бързо победят тази мръсница !
Дано и в бедна и обрулена България - сто години след маймуните да се случи нещо хубаво!
Дано поне младите да имат щастието да се отърват от тази напаст !
И не на последно място, когато дойде дългочакваният момент - дано държавата ни има достатъчно пари, за да се погрижи за болните си поданици. Защото здравето не се купува с пари, а с много пари.
Дано ! Дано ! Дано !
Усмихнат ден на всички ! Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Пет Фев 06, 2009 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко песимистично е моето мнение. Когата бях през 1999 г. във Военна болница в София при доц. Герасимов той участваше в подобни срещи в САЩ и когато се завръщаше от там обещаваше, че в 2000 г ще се намери лек за МС. И до сега чакаме, да не излезе и този път партенка. Фармацевтиката има нужда от болни хора , а не от излекувани иначе как ще си продават скъпите лекарства Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 06, 2009 10:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

kladara написа:
Ivan, и аз ти благодаря за хубавата новина, за слънчевия лъч надежда !
Днес определено ще ми бъде по-леко.
Винаги съм пазила някаде дълбоко в себе си мъничкото пламъче на едно плахо чувство, че рано или късно ще й стъпят на врата на тази гадост.
Това пламъче ту просветва, ту помръква, но слава Богу още е живо .....
И все се моля...
Дано учените по-бързо победят тази мръсница !
Дано и в бедна и обрулена България - сто години след маймуните да се случи нещо хубаво!
Дано поне младите да имат щастието да се отърват от тази напаст !
И не на последно място, когато дойде дългочакваният момент - дано държавата ни има достатъчно пари, за да се погрижи за болните си поданици. Защото здравето не се купува с пари, а с много пари.
Дано ! Дано ! Дано !
Усмихнат ден на всички ! Laughing
нищо по-хубаво не мога да кажа. Дано. dovolenn мисля че този път е малко по-различно. Това не е спонсорирано от фармацевтична компания, а от мс обществото. парите не са на компании, а събрани дарения. Ако екипите искат 35-те милиона, трялва да покажат през 2010 ризултати от първите 15. поне аз се надявам, че е различно.
kladara

Местожителство: хасково

МнениеПуснато на: Пет Фев 06, 2009 11:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Dovolenn !
Отдавна искам да те поздравя за сайта ти, за това, което си бил в живота преди болестта .
Да и аз 1998-1999г имах много срещи с доц. Герасимов.
И аз чаках с нетърпение 2000 год. .... е не стана..., но все някога ще се получи.
И аз съм наясно, че много са и са много силни и мощни тези, които нямат сметка болните да се излекуват. (Дори и в България ги има)Даже преди време повлиана от един филм си фантазирах, че лекарство може би е открито , но е излязло много евтино и заради това е покрито някаде дълбоко.
Но след това си казах, че при положение, че победителят на МС може би ще получи Нобелова награда - логично е да го разгласи !?
Знам, че за мен вече е късно, но за младите се моля и ги подкрепям от сърце.
Не се отчайвайте милички !
Всеки от нас е преживял достатъчно много разочарования, ще преживеем и още едно, ако недай Боже това е поредната "партенка".
С много добри чувства поздравявам всички !
Днес "съм бяла и добра" . Желая го и на всички вас !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
leno

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Фев 06, 2009 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

МАЛКО МИ ЗВУЧИ КАТО ПУСКАНЕ НА ДВИГАТЕЛ РАБОТЕЩ С ВОДА ТЪЙ КАТО ТОВА СЕРИОЗНО НАМЕСВА ИНТЕРЕСИТЕ НА БОГАТИТЕ ФАРМАЦЕВТИЧНИ КОМПАНИИ! СЪЩИЯ ГЕРАСИМОВ ОЩЕ ДЕВЕТДЕСЕТТЕ ГОДИНИ МИ ОБЯСНЯВАШЕ КАК ЛЕКАРСТВОТО Е ОТКРИТО НО НЕ ГО ПУСКАТ! СЕГА ТОЙ ЧЕ СИ ИМАШЕ ИНТЕРЕС ДА ГОВРИ ТАКА И ЧЕ Е ЛУДА ГЛАВА Е ВЯРНО НО МИ ГОВОРЕШЕ ЗА ХАПЧЕТА ОЩЕ КОГАТО МАСОВО НЕВРОЛОЗИТЕ У НАС НЕ ЗНАЕХА ЗА ИНТЕРФЕРОНИТЕ ДОРИ! ЧАК СЕГА СЕ ПУСКАТ ЛЕКАРСТВА ПОД ФОРМАТА НА ТАБЛЕТКИ ДАНО И ЗА ЛЕКАРСТВОТО ИМА ОСНОВАНИЕ ДА Е ГОВОРИЛ ТАКА Very Happy ОПТИМИСТ СЪМ ЧЕ СКОРО ЩЕ ИМА НЕЩО НОВО КОЕТО ЩЕ НИ СВЪРШИ ДОБРА РАБОТА!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети