МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Пътуване в САЩ

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Моето ежедневие
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kra4ol4e

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Мар 15, 2009 4:25 pm    Заглавие: Пътуване в САЩ Отговорете с цитат

Здравейте! Предстои ми заминаване на студентска бригада в САЩ през лятото. Така възниква въпросът "Как да си пренеса лекарствата?" Интересува дали някой се е сблъсквал с този проблем и евентуално какви документи трябва да подготвя, защото ще трябва да взема с мен 4 кутии Копаксон, а никой не може да ми даден точна информация. Ще се радвам, ако ми дадете някакви насоки поне към кого мога да се обърна за информация. ;]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
borodin

Местожителство: Montreal , Quebec , Canada

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 3:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи придружително писмо от лекуващият лекар.То трябва да се представи на авиокомпанията с която ще летиш.На мен "Lufthansa" ми искаха такова по-рано тази година.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Margo

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На авиокомпанията ли или на самата аерогара? А билета като си го взимаш от агенция...на кой точно го показваш гова писмо? Те отбелязват нещо някъде ли, как? Ти къде си ги беше сложил в ръчен или в големия багаж?
Върнете се в началото
kra4ol4e

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

OK, ще проуча за това писмо. Мен обаче ме интересува при самото влизане в САЩ дали не проверяват багажа. И евентуално за пред граничните да имам някакъв документ, който да удостоверява, че лекарствата са за лично ползване. Сигурно, ако преведа и легализирам това писмо, то би свършило работа?

П.П. Благодаря за отговорите ви! ;]
Върнете се в началото
borodin

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Pismoto go vzeh za da moga da si ostavia REBIF-a v hladilnika na samoleta.Toi triabva da se suhraniava pri temperaturi ot+2 do +8 gradusa.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
borodin

МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2009 2:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете ме за латиницата,но пишех от компютър където няма кирилица.
Върнете се в началото
Margo

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2009 8:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен ме интересува на митницата нямаше ли проблем? Как мина самия контрол, не те ли питаха какво е това в чантичката?
Върнете се в началото
borodin

МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2009 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко това е прдварителна информация.Пътуването ми е началото юни,но така бях посъветван от доктора ми и от агента от който купихме билетите.А относно митниците няма да имам проблеми с това придружително пимо,а пък и кутиите с инжекции са със стикер с моето име и името и адреса на аптеката.
Върнете се в началото
kra4ol4e

МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2009 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е добре, но при мен на стикер няма нито моето име, нито това на аптеката. И от българските митничари не се притеснявам толкова, колкото от тези в US, защото от България съм летял към Испания и обратно и нямаше никакъв проблем.
Върнете се в началото
Katerina

МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2009 7:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

... И аз да попитам - А как ще си вземеш повече от една кутия, в смисъл как ще ти ги изпише личния лекар, и как от аптеката?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borodin

МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2009 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо по-конкретно не мога да Ви кажа.Аз летя от Канада за България.Тук изписването на лекарства е по друг начин.
Върнете се в началото
Katerina

МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2009 7:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Koе е по-различното, не ми е много ясно. Няма те повече от месец, как ще си получиш лекарствата предварително за повече от месец?С документ ли и от кого, или как?
Върнете се в началото
kra4ol4e

МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2009 7:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Katerina написа:
Koе е по-различното, не ми е много ясно. Няма те повече от месец, как ще си получиш лекарствата предварително за повече от месец?С документ ли и от кого, или как?
Просто стана така, че започнах с лекарствата около 3 месеца след като ми излезна протокола - съответно имам 3 кутии в повече. Иначе варианти за предварително изписване на повече от 1 кутия няма (доколкото знам).
Върнете се в началото
Katerina

МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2009 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за отговора, искаше ми се да има и друг вариант! Sad
Върнете се в началото
borodin

МнениеПуснато на: Сря Мар 18, 2009 3:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По-различното е това ,че тук(в Канада) има друга нормативна уредба.И когато уведомиш аптеката си,че ще пътуваш и ти трябват лекарствата за повече от един месец можеш да ги получиш.Просто трябва да информираш аптеката си една седмица по-рано за да могат те да информират RAMQ защо правят повече разходи по моят файл,тъй като всички лекарства ми са напълно безплатни-покриват се изцяло(като заплащане)от RAMQ.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Моето ежедневие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети