МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Венозна недостатъчност при болни от МС

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Златка

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Фев 19, 2010 3:54 pm    Заглавие: Венозна недостатъчност при болни от МС Отговорете с цитат

Здравейте, синът ми от една година има проблеми с краката- изтръпване, слабост, а вече и накуцва. Има направени 3 ЯМР но няма доказана МС. Има лезии на гр. мозък близо до врата, но главата му е чиста и всички изследвания са добри. Четох за изследванията на двама италиански лекари. Касае се за гръбначно-мозъчна венозна недостатъчност, която я има при повечето от болните от МС. Това са- Паоло Замбони от болницата във Ферара и Фабрицио Салви от Болоня. Те доказват, че при болни от МС намират стеснение на вена, което води до промяна посоката на движение на венозната кръв. След оперативно корегиране на вената състоянието на болните от МС се подобрява много.Можете да видите видео интервю с тези лекари: www.fondazionehilarescere.org
Интересува ме някой дали е правил изследване на вените си, къде и дали на някого е правена корекция на вена?
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Пет Фев 19, 2010 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочети тук има толкова много по този въпрос -
http://www.msobshtestvo.org/forums/viewtopic.php?t=1034
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
veihaivei

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 19, 2010 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Златка, аз в темата, към която ти е пуснал линк Доволенн, съм писала и описала как вече имам стент на дясната югуларна вена. Във форума има и още една тема, дублираща тематично този проблем и се надявам, че ще пишем най-вече в най-пълноводната, от 20 страници (до момента).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Златка

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Фев 20, 2010 2:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря, вече изчетох всичко, трябва да се мисли прогресивно и ние ще започнем изследвания в Пловдив, а после- в София. Успех на всички! Понеже знам италиански прочетох за проф. Замбони. Ето саита на фондацията www.fondazionehilarescere.org
На attivita video - интересно е да се види, мисля че може да се избере и на англиѝски
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети