МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Резултати от стентиране/ангиопластика
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  

Как преценявате промяната на състоянието си след стентирането/ангиопластиката (отговаряйте, само ако са изминали минимум 6 месеца от процедурата)?
голямо подобрение
23%
 23%  [ 3 ]
минимално подобрение
23%
 23%  [ 3 ]
без промяна
46%
 46%  [ 6 ]
минимално влошаване
0%
 0%  [ 0 ]
сериозно влошаване
7%
 7%  [ 1 ]
Общо гласове : 13

Автор Съобщение
xaero

МнениеПуснато на: Пон Фев 22, 2010 4:42 pm    Заглавие: Резултати от стентиране/ангиопластика Отговорете с цитат

Здравейте!
От известно време чета какво се пише в този форум. Накрая реших да се регистрирам и да пиша. Smile
Няма да описвам ходенията по мъките докато диагнозата ми стана факт но. Преди 2 седмици ( всъщнос утре стават 2 седмици ) си направих ангиопластика ( мисля че така се казваше ) при доктор Иво Петров, в Токуда. Цяла седмица се чувствах добре, но от 4 дни отново се появиха затруднения в ходенето. Говорих с Гроздински ( той ме изпрати в Токуда ) по телефона, каза че преди да е минал месец от операцията нямало смисъл да се ходи отново на лекар. Сега се каня да си запиша час за контролен при д-р Петров и се надявам нещата да се придвижат в правилната посока.
Като цяло засега аз видях положителен ефект от операцията само в първата седмица. Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
deni26

МнениеПуснато на: Сря Фев 24, 2010 8:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да попитам HAERO в какво се състоеше опеацията-балониране,стентиране или др. отстраняване на стеснения участък?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
xaero

МнениеПуснато на: Сря Фев 24, 2010 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Всъщност при мен не се наложи стентиране. Раздуха мисля4 мехурчета в лявата ми югуларна вена. Всъщност имам подозрения че нещата се влошиха именно заради липсата на стент. Днес накрая се чух с някаква асистентка на д-р Петров, записаха ми час за преглед но е чаааак за 04.03.2010.
Върнете се в началото
Paka

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 12:24 pm    Заглавие: s Отговорете с цитат

Здравейте приятели, искам да споделя, че вече съм стентиран в Токуда от д-р Иво Петров. Честно не усещам някаква промяна в състоянието ми знам, че мн. рано, но се надявам, че след известно време ще е по добре. Много сме малко все още хората с мс., които сме се стентирали по думите на д-р Петров са 8 души Embarassed
Paka

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност стелнението ми беше 65% на дясната юголарна вена, на 24.02.10 г. ми сложиха стенд и не сметам, че се чувствам по различно от преди по скалата на Kurtzki съм 5,5
dageec

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, Paka! Може ли да споделите колко струва този стент, кога се заплаща. Самата интервенция с направление ли е или и тя се заплаща? И колко струва? Ще съм Ви благодарен за отговора.
Върнете се в началото
xaero

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито за операцията!
Сега предстои да се види как ще си. Smile Мен последно ме пуснаха от Св. Наум с 4 по krutzke. Аз вече споделих оплакванията си. Сега чакам четвъртъка. Smile
Върнете се в началото
niki_filev

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 8:37 pm    Заглавие: След стента Отговорете с цитат

Длъжен сум да споделя преживяното вчера. Минах си по каналният ред Гроздински, Кирова, Петров. Само за две седмици д-р Петров ми определи дата и вчера си минах от реда. за стент. Д-р Петров ми каза, че съм привигерован, защото ми с;пжи стент и опт ляво и отдясно, отделно ми балонира дясната вена на две местта. Освен, 4е имам болка във врата и краката ми вече не са изтрупнали, друго няма, но то пък и може ;и за 1 ден да се усети нещо. На всички които се притесняват за пари, ще кажа-спокоино една стотинка не сум дал /дори и такса леглодни/. Като му доиде времето т.е. когато почувствам някаяква промяна, ще я споделя. Успех на всички! /извинявам се ако има правописни грешки/
Върнете се в началото
Мими

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 28, 2010 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пожелавам на всички, които минаха през "освобождаващи" процедури, бързо подобрение. Искам да попитам, предписаха ли ви противосъсирващи лекарства, колко време ще ги пиете? Дадоха ли ви препоръки за хранителен, двигателен и др. режим? Вие самите спазвате ли някакъв режим, взимате ли добавки, подпомагащи кръвоносната система?
Има ли някой новини от Иван - дано всичко при него да е окей!
Върнете се в началото
veihaivei

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 28, 2010 12:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мими, на мен ми предписаха Плавикс, Антистенокардин, Детралекс и Аспирин протект
Препоръчаха ми засилена физическа активност (може би предвид доброто ми общо състояние) и бедна на мазнини диета.
След половин месец ще ходя на по-сериозен контролен преглед и ще питам за продължителността на терапията
Допълвам, че Плавикс има и по-евтин аналог, казва се Клопидогрел, де факто активната съставка е същата. Д-р Петров препоръча поне един месец задължително да пия оригиналния Плавикс преди да се мисли за смяна с Клопидогрел.
Относно моята програма аз съм писала многократно и не е нужно да се повтарям - много движение и доста добавки. Дава резултат, защото може и да съм нямала неврологичен дефицит, но имах умора, депресия и когнитивни смущения, като с първите две съм се справила от месеци
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Фев 28, 2010 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново, нека да не бързаме чак толкоз много с резултатите. И аз съм нетърпелив, ама като сме се сдухвали години наред, не може да очакваме да скочим за два дни (не че имам нещо против). За хората, които са решили да се стентират е хубаво да си направят оценка на пълен неврологичен статус точно преди процедурата. В идеалния случай и ямр с контраст и след това да се проследява с течение на времето има ли промяна и следващия ямр най-малко след 6 месеца най късно след година. И при невролог на всеки два месеца минимум.
При мен нещата минаха малко по-тежко, тъй като стенозите, особено лявата бяха много нагоре. Общо 1 час. Иначе си бях в съзнание и д-р Иво Петров ми показа на екрана как след стентирането кръвта тръгва по юголарната вена и спира да натоварва излишно съседните вени. Първата нощ след процедурата беше кошмар не можех да мръдна глава ни наляво ни надясно, малко като мумията на Рамзес II бях абсолютно обездвижен, мърдах само с очи, а всяко преглъщане беше адска болка. Тези неудобства обаче отшумяват, макар че още ги има. Иначе чувствам краката си по-малко спестични, не знам дали е плацебо ефект или не ама не ми и пука след като ми е добре. Сковаността на врата при мен е комбинирана и с едно затруднение при преглъщането, което също бавно отшумява. И последният страничен ефект е главоболие, но от 5 аналгина вчера свалих на 3, а днес още не съм пил. Към тези които са минали водеуте си нещо като дневник на това което ви се случва, така ще помогнем и на докторите и на другите след нас.

ПС Прегръщам те най-горещо Мими
ivan

МнениеПуснато на: Нед Фев 28, 2010 12:59 pm    Заглавие: Re: s Отговорете с цитат

Paka написа:
Здравейте приятели, искам да споделя, че вече съм стентиран в Токуда от д-р Иво Петров. Честно не усещам някаква промяна в състоянието ми знам, че мн. рано, но се надявам, че след известно време ще е по добре. Много сме малко все още хората с мс., които сме се стентирали по думите на д-р Петров са 8 души Embarassed

Само в сряда 7 от общо 20 ангиографии бяха на хора с МС
ivan

МнениеПуснато на: Сря Мар 03, 2010 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук е мястото да допълня някои нещица една седмица след стентирането. Липсата точно на това инфо води до някои неприятни изненади. Точно по този повод и с право ме сгълча vassita.

Това, което всички с предстоящо стентиране трябва да знаят е, че болка ИМА и тя идва няколко минути след поставянето на стента. Самите стентове се разширяват СЛЕД като бъдат поставени. И да болката е силна и доста неприятна, макар че не е съвсем нетърпима. Много зависи от това колко дълъг е стентирания участък и колко нагоре е поставен самият стент. Пригответе се за безсънна нощ, пригответе се да не може да помръдвате главата си през тази нощ. Болката е при всяко преглъщане и лично аз не успях нищо да хапна през денонощието последващо операцията. Има и още една болка - това е главоболие и то доста сериозно - просто организмът не е свикнал с новата среда. Възможно е да имате чувството, че болките ирадиират и тръгват от главата и вървят по проблемната вена и стигат до гърба и раменете.Не пийте аналгин, а по-скоро ефералган, парацетамол, фламексин или нещо подобно. Избягвайте силните обезболяващи, защото организмът е изтощен от интервенцията и ще станете на парцал. Болките отшумяват за няколко дни - 4-5 но точно колко е индивидуално. Аз лично спах за първи път нормално след петия ден. Проблемно от самото начало е задържане на изправена на главата, яденето и отчасти пиенето заради преглъщането. Проблемите отшумяват, макар че и след седмица още ме наболва и още не мога да ям като хората. Ще е добре и някой друг да сподели опита си
MayaN

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Мар 03, 2010 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за информацията! Описанието ти е пространно и точно, ама за сугестия не си ли чувал. Която и жена да попиташ какво усеща при раждане, различни неща ще ти разкаже в зависимост от поредност на раждане, големина и предлежание на плода и разбира се не на последно място от степента на напрежение. Страхът и повишеното нервно напрежение понижават прага на болка и като болка можеш да усетиш дразнение, което при спокойно състояние ще отчетеш като допир. Тук едва ли е мястото да си разказваме страшни случки, най-малкото защото съвсем не при всеки протича така болезнено, както в случая при теб и май не е необходимо да стресираме излишно тези, на които предстои стентиране.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
ivan

МнениеПуснато на: Сря Мар 03, 2010 8:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбирам и приемам забележката, но смисълът на тази тема, ако правилно съм разбрал popo_roro е да бъде дадена субективна оценка на целия процес.Извинявам се ако съм прекалено детайлен. Всъщност дневникът ми за докторите е още по-детайлен. Още веднъж приканвам други, които са минали по този път да споделят своя опит.

ПС Дали някой ще се стресне повече от някаква временна болка или от болест, която бавно те инвалидизира до края на живота ти. Самата болест МС ни е стресирала предостатъчно, не мисля че има кой знае колко и какво по-зле

ПС2 Не съм раждал, но някога съм чувал за сугестия и прочие нещица, даже имам диплома по въпроса

ПС3 Даже смятах да пусна клип с цялата процедура 1:1, но ще се въздържа
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 1 от 13

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети